2737
2734

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
میفهمم اما اگر یکبار بیاری و بگی از شهرستانی حتما فرق میکنه اما این راهکارها که گفتم انجام بده کتابی هست درباره لکنت زبان بگیر در ضمن همین جا تو گوگل سرچ کن راهکار مبارزه با لکنت زبان

طفلک اون بچهها اگر خواستی بیای تهران بگو برات وقت بگیرم
2738
نیلی جون منم پسرم لکنت داشت ، حدود یک سال و نیم درگیر این قضیه بودم و روزهای خیلی سختی رو گذروندم و بهت حق میدم که ناراحت باشی.

اول از همه این خبر خوب رو بهت میدم که مطمئن مطمئن باش که پسرت خوب میشه ، منم اون موقع باور نمی کردم و همش نگران بودم ولی اینو با قاطعیت بهتون میگم که مطمئن باش که خوب خوب میشه و در درجه اول غصه نخور و خونسرد و آروم باش
دوم اینکه یه دکتر بسیااااااااااااااااااار عالی براتون معرفی می کنم که واقعا بهترین بودن و من اون روزها که پسرم لکنت داشت اونقدر اینترنت رو زیر و رو می کردم و مقاله و مطالب مختلف در مورد لکنت می خوندم که استادی شده بودم واسه خودم و این دکتر بسیار عزیز رو از طریق همین دوستای نی نی سایتی پیدا کردم که میشه گفت جزو شماره یک های گفتار درمانی هستند.

آقای دکتر سید مجید رفیعی

اینم وبلاگشون http://drrafiee.blogfa.com/

اینم ایمیلشون dr.mrafiee@yahoo.com

اینم شماره های تماس برای گرفتن وقت ویزیت 44129891 و یا 44133525

به نظرم تا بیشتر از این غصه نخوردی و بچت اذیت نشده ، حتما حتما یه وقتی از ایشون بگیر و پسرت رو پیششون ببر

من یک سال غصه خوردم و هی غذاهای گرم و دعا و اشک و ماتم و جستجوهای اینترنتی و ... فقط و فقط با یک جلسه رفتن پیش ایشون و توصیه های ساده و در عین حال کاربردی ایشون در عرض 4-5 ماه شر این لکنت لعنتی کلا کنده شد
واقعا که خدا خیرشون بده

منم شهرستانم و پارسال یه وقت دکتر گرفتم و پسرم رو بردم پیش ایشون و گفتن که اصلا این اسمش لکنت نیست !!! در حالی که بچم شدیدا گیر می کرد و تکرار و ... و گفت نیاز به گفتار درمانی و ... نداره واقعا هم همون طور بوده . بعضی از توصیه هاشون که یادم مونده رو برات می نویسم

1- خودت خونسرد و بی خیال باش اصلا انگار نه انگار که بچه گیر می کنه ، خیلی آروم و مهربون

2- خودتون تا حد امکان شمرده حرف بزنین و وقتی بچه حرف می زنه با حوصله گوش بده و ناراحتیت رو نشون نده

3 - همه آموزشهایی که بهش میدی رو قطع کن ، از شعر و کتاب و الفبا و قرآن و ... خلاصه هر آموزشی که بهش میدی و بچه ممکنه تحت فشار باشه رو قطع کن و کامل کامل آزادش بذار

4- صبح زودتر از بچه بیدار شو و کارهات رو انجام بده و وقتی بچت بیدار شد کامل کامل در اختیارش باش، مخصوصا یک ماه اول ، حتما حتما باید هر روزش پر از برنامه های متنوع باشه ، از صبح شاد و شنگول شروع کن باهاش بازی کردن و سرگرم بشه کلا ، دکتر به من گفتن بازی هایی مانند خمیر بازی ، گل بازی ! ، آب بازی ، خاک بازی !! و توپ بازی و ....

باید هر روزش متنوع باشه و اصلا اصلا تکراری نباشه ، متنوع و شاد و پر از تحرک

دکتر بهم گفت هر روز 2-3 ساعت ببرش پارک تا حسابی بازی و شادی کنه و تو پارک هم کلا راحتش بذار و لباس راحت بپوشون و بذار حسابی تو چمنها و خاک و ... غلط بزنه و بازی کنه ، هر جور که دوست داره

اصلا اصلا بهش هی بکن نکن نگوووووو ، یه مدت بی خیال تمیزی باش و باید و نباید رو بذار کنار

دکتر بهم گفت اونقدر آزادش بذار که راحت بازی کنه و نگران تربیت و آداب و رسوم ... نذار ، هی نگو مامان به فلانی سلام کن ، اینو نگو زشته ، اونو بگو ، با فلانی دست بده و .. گفت بچه رو اصلا تحت فشار نذار ، تا غذاش ریخت زود دستمال نیار ، تا دستش کثیف شد زود دستش رو نشور بذار راحت و بی خیال باشه ، گفت بچه همش تحت فشار و استرس تشدید میشه این حالتهاش

گفت تا جایی که بازی ها و کارهاش خطرات جانی براش نداشته باشه آزادش بذار ، یعنی هر کاری داره می کنه و می خواهی بهش اعتراض کنی و جلوش رو بگیری؛ اول از خودت بپرس آیا این کار براش خطر جانی داره یا نه ، اگه نداشت ولش کن بذار بکنه ، بریزه ، بپاشه ، بعدا آروم جمعش کن

خونت ریخت و پاش شد زود نگران نشو ، بذار بچه تو خونه راحت باشه

- روزهایی که داره خوب حرف می زنی ، شمره و آروم و مهربون ، حسابی باهاش صحبت کن

- روزهایی که لکنتش زیاده ، زیاد به حرفش نگیر و فقط سرش رو با بازی گرم کن

- اصلا اصلا در مورد لکنتش باهاش یا با اطرافیان صحبت کن ، نباید آگاه بشه به این قضیه و بدتر استرس بگیره

- توی خونه و پیش بچه اصلا اصلا جر و بحث و داد و بیداد و .... تعطیل ! به خاطر بچه حتی یه بگو مگوی ساده هم جلوش تعطیل

- اگه کسی از اطرافیان لکنت داره ، یه مدت حداقل 6 ماه نباید بچه اون رو ببینه یا حرف زدنش رو بشنوه

و .....

بازم چیزی یادم افتاد برات می نویسم

2706