2737
2739
خب فتوایی که گذاشتی همونه که من گفتم . میشه خرجش کنه هر وقت صاحبش پیدا شد بگه برات نگه داشتم .خودتم ...

این در صورتیه که امکان پیدا شدن صاحبش وجود داشته باشه. ولی وقتی می‌دونیم هرگز صاحبش پیدا نمیشه، حتی تو فتواها هست که اگه اون مال تو جیبتم باشه و به هر نحوی همراهت باشه نماز خوندن باهاش اشکال داره.

و باید صدقه داده بشه. بنابر احتیاط واجب. 

احتیاط واجب یعنی این مرجع بزرگوار خودشون تشخیص واجب بودن رو دادن، ولی دست ما رو باز گذاشتن که تو این مورد خاص، به مرجع عالم تر و داناتر رجوع کنیم که تشخیصشون چیه؟

به نظرم عالم تر از مراجع بزرگ و مشهور نیست. اکثرا گفتن خودت برندار

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

اینم فتوای رهبری:

٢٥٧٢- اگر انسان در بين سالى كه اعلان مى‏ كند از پيدا شدن صاحب مال نااميد شود، احتياط واجب آن است كه آن را صدقه بدهد.

یعنی تشخیص شخص رهبری اینه که واجبه صدقه داده بشه. ولی دستمون و باز گذاشتن در این مورد خاص به مرجع داناتر رجوع کنیم (که به نظرم اگه کسی مرجعی رو داناتر بدونه، از همون اول مقلد همون میشه. نه که هرجا نفعشه عوض کنه)

2728
صدقه رو اگر تو صندوق بندازید میرسه به کمیته امداد اونا هم میدن به فقرای واقعی این چه حرفیه میزنید

خخخ الهی عزیزم  چقدر شما ساده اید 

ما یه کارگر داشتیم نیمه وقت میومد مغازمون 

گفتیم نیمه وقت دیگه چکار میکنی  بخدا خودش تعریف میکرد که با همکاراش مامور خالی کردن صندوق صدقاتن 

میگفت نصف بیشترشو خودمون میدزدیم  همه میکنند چرا ما نکنیم  بعدم که میبرن اونجا این دزدی توسط افراد بعدی ادامه داره .... 

دست فقیر نمیرسه بنده خدا 

موفقیت نزدیک است ...

بچه ها پنجاه هزار تومن یا پنجاه ملیون؟؟؟

آهای توییکه میخوای پست بذاری ریپلای کنی اول فک کن بعد بنویس شاید یه حرفی بزنی بعد نتونی جم کنی فقط تاپیک نزن برام دعا کنین حواست باشه دری وری ننویسی کسی ازت ناراحت شه خدا فقط دعا های مارو گوش نمیکنه ها😏اگه جوابتو نمیدم نه اینکه زبون ندارم نه دارم خوبشم دارم اما دارم مراعات میکنم بخاطر یکی که اصلا نمیشناسمش یه گناه دیگه برام ثبت نشه خیلی ناراحتی بیا خصوصی برات قرص تجویز کنم وگرنه با تمام این وجود ریپلای کردی دری وری گفتی فقط میتونم برای حالت دعا کنم چون حالت خیلی بده سلیقه ی همه مثه هم نیست همه تو یه جور محیط بزرگ نشدن و این هم معنی اینو نمیده محیطی که تو بزرگ شدی بهتره مخالفی اوکی حرف می‌زنیم اما با آرامش جنگ نداریم اگه با جنگ میحرفی فقط و فقط یه کلام بدبخت خانوادته و جمله ی آخر لطفا با دقت تاپیکا رو بخون از هر چیز سو استفاده نکن جبهه نگیر مسخره نکن سرکوفت نزن تحقیر نکن همه حق انتخاب دارن حق نداری بجای کسی تصمیم بگیری خیلیا میان اینجا دردو دل پس مواظب حرف زدنت باش که بیشتر زخم نزنی به دلش تامامقصاوت ممنوع تو جای خودتی فقط حق نداری دیگر نو قضاوت کنی تو تو جایگاه اون نبودی     بی عرضگی هاتون رو تقصیر من نندازید با تشکر ``قسمت``
الان اینجا به نظرت کسی میگه ببر پاس کن؟ همه میگن بنداز صدقه توبه توبه واالله فقط همینه😐😂

چک پول رو پاس میکنن🤔🤔🤔🤔

🤕🤕🤕🤕🤕

شهرت،قدرت و ثروت همه پوچ است و فانی   تنها محبت است که جاویدانست و باقی 
2738
من بر نداشته بودم معتاد محله بر میداشت دودش میکرد

این آبجیمون فک کرده اینجا عربستانه ک اگ پولی افتاده باشه هیشکی برنداره و صاحب اصلیش پیداش کنه.بابا اینجا ایراااااانه ایرااااااااانه حتی پرنده هاشم دزدن

یه منتظر بچه که چندین بااااار امیدوار شده و بعدم ناامید
خخخ الهی عزیزم  چقدر شما ساده اید  ما یه کارگر داشتیم نیمه وقت میومد مغازمون  ...

خب به مرکزش تحویل بده اگر اینطوری اعتماد نداری ما خودمون از اینایی که میدن تو خونه داریم هفته ای یه بارم میان میبرن

بگذار مسخره کنند چادرت را .سیاه بودنش را. چهره بدون آرایشت را.می ارزد به یک لبخند مهدی فاطمه(عج)🥲
خوش بحالت کاش منم پیداکنم ازاین پول من همش سرم هواست سر ب زیرنیستم دیگه توایران همه محتاج پول هستن و ...

تعریف از خود اگر نباشه دارای حس کاراگاهی هستم تفاوتها رو سریع احساس میکنم چیزایی که یه ادمم عادی نمیتونه ببینه توی محیط میبینم