2737
2734
میترسم عوض کنم خراب شه گلم به زور رشدش دادم

خخخ من تو بازار بین المللی گل وگیاه کار میکنم الانم از وسط گلا دارم پیام میدم...عزیزم خاک گلدون تون رسوب زده سعی کنید آب جوشیده سرد شده ب گلاتون بدین اگه اینجور ادامه پیدا کنه خود گلتون هم از بین میره

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

گلدونت قارچ زده قاچ کش مانکوزب بگیر بزن ‌خاک‌گلدونت زیادی سفت بوده زهکشش خوب نبوده اب مونده  رو سطح خاک گردش هوا نداشتی قارچ شدع باید اون قسمتای قارچی رو برداری قارچ کش بزنی روی خاک   خاکشم نیاز به تعویض داره

2738

پدیلانتوسه 

با یه قاشق تمیز خاک روش و قسمتایی که قارچ زده رو بردار  

خاک  گلدون اپارتمانی بگیر 

خیلی اهسته گلدونو برعکس کن  قالبی در بیار گیاهو کمی از   خاک اطراف گلدونو بتکون  

بعد از خاک جدیدی که گرفتی توی گلدون بریز  اینم دوباره بزار توش و   خاک جدید بهش اضافه کن و بعد بهش اب بده     ممکنه دو سه روزی یکم پژمرده باشه بعد درست میشه کمی هم پودر دارچین به اون قسمتایی که کپک‌از روش برداشتی  بزن   

ببین خاک گلدون همیشه بایددتا ۸ میشمری وقتی بهشون اب میدی    اب جذب شده باشه نباید روی خاک اب بمونه این گیاه بیچاره ریشه هاش خفه میشه تو خاک 

امیدوارم  موفق باشی 

رو خاک بقیه گلدونامم افتاده ها

پس  حتما حتما حتما ‌ قارچ کش مانکوزب  یا کار بندازیم  بگیر  توی یه محیط باز بهشون قارچ کش بزن  

ابم همیشه  باید اب مونده باشه از شب 

2706