2737
2734
عنوان

چرا هر جا میرم میپرسن اسم بچه ات چیه میگم زینب میگن...

| مشاهده متن کامل بحث + 8721 بازدید | 192 پست
خانما اسم اسلامی فرق داره با صرفا اسم عربی. دقت کنید که ما علاوه بر ایرانی بودن مسلمانیم. هر اسم عرب ...

عزیزم اصلا اسم اروپایی رو اجازه نمیدن که ثبت بشه که کسی بخواد خرده بگیره😁

من معتقدم اگه پدر و مادر با عشق و علاقه اسم بچه رو انتخاب کنن، اون بچه هم اسمش رو دوست خواهد داشت.

خدایا شکرت.....!!!!!!!! عید غدیر عیدیمو گرفتم. به امید شاد شدن دل همه... "فاطمه نازم 23 خرداد 94 اومد تو بغلم. ممنون میشم برا سلامتیش صلوات بفرستین"

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

عزیزم اصلا اسم اروپایی رو اجازه نمیدن که ثبت بشه که کسی بخواد خرده بگیره😁

بیخیال.  این جور اسما پره. مثلا اسم النا الان ایرانیه؟ یا خیلی اسمای دیگه

خدایا شکرت.....!!!!!!!! عید غدیر عیدیمو گرفتم. به امید شاد شدن دل همه... "فاطمه نازم 23 خرداد 94 اومد تو بغلم. ممنون میشم برا سلامتیش صلوات بفرستین"
2731

لطفا رو سر من نریزین اما من میگم اسم بچه باید طوری انتخاب بشه که همگام با جامعه  و بروز باشه تا بعدها که بزرگ شد تو مدرسه یا جاهای دیگه وقتی اسمشو میگن با اعتماد بنفس جواب بده ..اسم خیلی روی اعتماد بنفس جواب میده.

من خودم اسمم مذهبی بود از اون مذهبی ها که ممکنه زمان مامانم هم روی زنا می زاشتن.وقتی بچه بودم برام فرقی نمی کرد ولی بزرگتر که شدم بیزار شدم از اسمم از بس اسمای قشنگ دورو ورم بود و دوست نداشتم مثلا اسم من با اسم مامان دوستم یکی باشه..ازدواج کردم و قبل بچه دار شدن بلاخره اسممو عوض کردم و الان خیلی خیلی راضیم.من میگم اگه مذهبی هم میزارین تورو خدا مذهبی های قشنگ بزارین نه اسمایی که مثلا الان اسم مادربزرگ هاست ..بخدا خیلی تو روحیه دختر تاثیر داره.

عزیزم النا یه اسم بین المللیه  مثل مینا سارا

ولی ایرانی نیست. سارا فرق داره. ولی النا یک اسم غربیه. ریشه تو زبان فارسی نداره. اگه این جور بخوایم حساب کنیم محمد و علی هم بین المللی هستن

من معتقدم اگه پدر و مادر با عشق و علاقه اسم بچه رو انتخاب کنن، اون بچه هم اسمش رو دوست خواهد داشت.

اینجور نیست

من با اینکه مامانم عاشق اسم مذهبیم بود خودم ابدا دوسش نداشتم 

اینجور نیست من با اینکه مامانم عاشق اسم مذهبیم بود خودم ابدا دوسش نداشتم 

مامانت خودش اسمت رو انتخاب کرد؟

2740
مامانت خودش اسمت رو انتخاب کرد؟

آره عزیزم 

بین سه تا اسم اون اسم رو برام انتخاب کرده بود چون مذهبیه ..همش میگفتم کاش اون یکی ها رو انتخاب می کردی..چون اسمم مثل مثلا مامان دوستم بود  و یا اسم مادربزرگا..همش تو ذووقم میخورد 

ولی ایرانی نیست. سارا فرق داره. ولی النا یک اسم غربیه. ریشه تو زبان فارسی نداره. اگه این جور بخوایم ...

ایرانی نیست ولی بین المللیه یعنی هر کشوری هم بری هست این اسم 

درسته محمد و علی هم بین المللی هستن مثل بقیه ی اسامیه پیامبرا که بین المللی هستن

ولی خارج از اسم های بین المللی به هیچ عنوان ایران اجازه نمیده که اسم ثبت بشه 

پس اسم اروپایی نیست که کسی بخواد خرده بگیره دوست عزیزم

ما هم هر اسم عربی ای نمیذاریم. همون طور که قبل گفتم.

ضمنا بازم مبحث بین المللی شما رو نمیتونم بپذیرم. چون اروپا و آمریکا زبانها نزدیکه پس اکثر اسامی میتونن بین المللی باشن. ریشه کلمه معمولا به یکی دو تا کشور میرسه. برخلاف مینا که تو هر کشوری یه معنایی داره. یا سارا که ریشه دینی داره بازم. مهم اینه که اون اسم جا بیفته و البته معنی داغون هم نداشته باشه

اینا همش شایعات 

شما فک کن شایعات منم تا پارسال فک میکردم خیانت کردن مال فیلماس چون به چشم نذیدم 

فک میکردم هیشکس با دوس پسرش ازدواج نمیکنه چون شایعه است تا وقتی به چشم دیدم تا چیزی رو با چشماتون ندیدید قضاوت نکنید

همینطور ک ما دهن مونو بستیم و در مورد شما قضاوت نمیکنیم شماهم حق ندارید در مورد سن ازدواج و تحصیلات من نظر بدید شما اگ بیل زن اید یه بیلی به باغچه خودتون بزنید .خود خدا هم ممنوع نکرده ازدواج تو سن پایین رو حضرت فاطمه هم ۹ سالگی ازدواج کرده ادمی ک از زندگی راضیه رو نرنجونید با حرفاتون ...بذارید یه یاد خوب ازتون بمونه🙂😏
اتفاقا من اسم.پسرم علی هست ولی همه میگن چقدر  قشنگه البته اطرافیانم خیلیا مذهبی میذارن حتی وضع ...

منم همه.نگفتن دو مورد گفتن اونم همکارای همسرم بودن

همینطور ک ما دهن مونو بستیم و در مورد شما قضاوت نمیکنیم شماهم حق ندارید در مورد سن ازدواج و تحصیلات من نظر بدید شما اگ بیل زن اید یه بیلی به باغچه خودتون بزنید .خود خدا هم ممنوع نکرده ازدواج تو سن پایین رو حضرت فاطمه هم ۹ سالگی ازدواج کرده ادمی ک از زندگی راضیه رو نرنجونید با حرفاتون ...بذارید یه یاد خوب ازتون بمونه🙂😏