2733
2739

شهربانو مادر امام زین العابدین علیه السلام و شاه زنان  خاله حضرت

شهر بانو و شاه زنان دختران یزدگرد سوم آخرین پادشاه ساسانی هستند که در حمله مسلمین به مدائن  به اسارت مسلمانان درامده و به مدینه فرستاده شدند ، و بنا به توصیه امام علی علیه السلام به خلیفه دوم که قصد کنیز کردن ایشان را داشت ،آزاد گذارده شدند که همسری از بین مردان مدینه انتخاب کنند و زنی ازاد باشند. پس شهربانو امام حسین را برگزید وشاه جهان امام حسن علیه السلام را به همسری انتخاب کرد. د روایات است که امام علی علیه السلام که پدر شوهرشان می شد با انها به زبان فارسی تکلم می کرد و از حسب و نسب و تاریخ ایران می پرسید ،در روایتی است  که امام علی از شهر بانو پرسید از پدرت برایم بگو ؟ ششهربانو گفت پدرم به ما می گفت اگر همیشه اراده خدا بر اراده همه غلبه می کند و کاری که خدا بخواهد انجام دهد هیچ راه حلی برای برگرداندن آن وجود ندارد،امام علی فرمودند: چه زیبا گفت پدرتان ،آنچه مقدر شود تمام مسائل و تدابیر در مقابل آن از بین می رود.(نقل از کتاب امام حسین و صحابه)

همچنین از یزدگرد سو م روایت کردند که زمانی که او به سوی خراسان گریخت گفت که من در کتب مقدسمان خوانده ام که زمانی می رسد که فرزندی از فرزندان من ظهور می کند و جهان را پر از عدل و داد خواهد کرد،پس وی کسی نیست جز امام مهدی علیه السلام که از طرفی نوه یزدگرد سوم هم محسوب می شود.(نقل از کتاب بحار الانوار)

شهر بانو وشاه زنان ارج وقرب فراوانی نزد امام علی و فرزندانش داشتند به گونه ای که حسد بعضی از اعراب بر می انگیختند،و امام زین العابدین علیه السلام از شهر بانو زاده شد آن مخدره در نفاس حضرت زین العابدین وفات فرمودند و خاله مکرمه شان شاه زنان کفالت حضرت را پذیرفتند و چند زن ایرانی دیگر از جمله غزاله نیز در خدمت ایشان بودند.

به گفته مورخان شاه زنان وغزاله در واقعه عاشورا شرکت داشتند وهمه فکر می کردند که ایشان مادر امام هستند ،مشهور است که شاه زنان به امام گفتند که من یک بار رنج اسارت را کشیده ام وطاقت اسارت مجدد را ندارم ،برای ما کاری انجام دهید، و در قولی امام ایشان را به سوی ایران فرستادند و ایشان در شهرری کوهی که مشهور به بی بی شهربانوست مدفون هستند.

پس این بقعه مشهور در شهرری به احتمال زیاد قبر خاله امام زین العابدین و همسر امام حسن مجتبی علیه السلام، شاه زنان است.

یکی از معتبرین شهرری نقل می کرد که روزی برای تفرج به بقعه بی بی شهربانو به شهرری رفته بودیم این بقعه در ارتفاع بلندی از کوه قرار دارد و شیب دامنه تندی در اطراف ان است. من با خانواده وچند بچه قد و نیم قد در انجا بودیم که یکی از دخترانم که حدود سه سال داشت ناگهان کنترل خود را از دست داد واز بالای کوه به پایین افتاد و سر وصورتش به شدت مجروح شد،من عصبانی شدم رو به بفعه شهربانو کردم گفتم این بود مهمان نوازید و سوار ماشین شدم وبرگشتیم و بچه را به دگتر و بیمارستان بردیم، من خیلی ناراحت بودم از این قضیه، تا اینکه شب خوابیده بودم در عالم رویا دیدم در منزل را می زندد رفتم در را باز کردم دیدم حضر امیر المومنین علی بن ابی طالب است، احوال پرسی کردم و دست حضرت را بوسیدم و تعارف کردم بیا داخل، گفت من وارد نمی شون تا از دست عروسم راضی شوی، من به دست و پای حضرت افتادم ، و گفتم راضی هستم و ازخواب ناگهان پریدم،دیدم دخترم که افتاده بوداره صدا می زنه مامان من گشنمه، رفتم دیدم صحیح وسالم نشسته و غذا می خواهد....)

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

مفید بود.

‏«من گاهی به این دخترها و پسرهایی که می‌آمدند خطبه‌ٔ عقدشان را می‌خواندم، می‌گفتم خیلی از خانم‌ها هستند که شوهرهایشان را اهل بهشت می‌کنند؛ خیلی خانم‌ها هم هستند که شوهرانشان را اهل جهنم می‌کنند؛ دست آن‌هاست. البته مردها هم عیناً همین نقش را دارند.»

یزد گرد موقع جنگ اعراب 23 سال داشته بچه هاش همه کوچیک بودن! تو تاذیخ طبری اومده بچه هارو ا کمک چند فرمانده فرستادن چین ک الان یه قبرستان مربوط ب ساسانیان تو چینه.اگرم دخترا یزدگردو بردن بچه بودن و عقد کردن

دوستم برای خونه دارشدنم یه صلوات میفرستی❤️   همراه چالش بهاری فیت شو وزن الان۷۹      👈هدف اول ۷۵     👈هدف دوم ۷۰   👈 هدف سوم ۶۵   👈هدف آخر ۵۵ 💪 
2738
ایرانیا کلن عادت دارن همه جا خودشونو بچسبوننن همش میخان بگن تو همه چیز و همه جای دنیا ی دستی دارن با ...

ب طرز عجیبی من و شما هم فکریم 😂

دختررویاها نگو بلا بگو 😼_خوشگله خوشگلا بگو 😺_موی بلند 😸 فِیس قشنگ😻_ابرو کمون 😎_چشمون درشت 😀دامن کوتاه آخ آخ آخ 😍😘 نه فرفری نه موی لخت ،فقط موهای موج دار دختررویاها خوچله 👱😇😄   👑 آی ام آفرودیت محلتون 👑😹😻😻   و همچنان زندگی یعنی 💄افرودیت _افرودیت یعنی زندگی 💄،این دو کلمه در هم تنیده اند 👠   😍   من یعنی لباس های تور توریه کوتاه ب رنگ های قرمز و سفید و صورتی جییییغ😍😍👄 یعنی ی کیف جیگولی پر ازماتیک های خوشرنگ💄👒یعنی لاک های خوش رنگ و مخملی 💅💞                                                    آی اَم خودمو خیلییییییییییییی دوووووووس آی لاو یو خودم .👒💍ابراز علاقه مردان دهه پنجاهی به معشوقشون :شده ام بُت پرسته تو قسم به چشمون مَست تو😚. ابراز علاقه مردان دهه شصتی به معشوقشون:دنیا دیگه مثل تو نداره نداره و نه میتونه بیاره😍.ابراز علاقه مردان دهه هفتادی به معشوقشون: دوسِت دارم کصافط ،لعنت به اون قیافت 😐 ابراز علاقه مردان دهه هشتادی به رِلِشون😂: بووووووووووووق 🤕..هنوز از گودزیلاهای دهه نودی اطلاعاتی در دست  ندارم😳  شعاره من :هستی باش نباشی هستن_تازه بودی ام بودن 😂😂    درضمن به کسی مربوط نه بوداهه که من بااقایون تبادل نظر میکنم 😁😊  بخودم مربوط بوداهه. همه چیزو جنسیتی نکنین_مریض شدم دیگه از دستتون.😐            درمورد زندگی شخصیمم نپرسین اگه بخوام خودم تاپیک میزنم میگم .دیگه توبه کردم.فکرم نکنین که شما همه مریم مقدسین و من جنیفر لوپز😁 این و خدا داندو بس 😊😍 اره من   حیا رو  خوردم ابرو رو هم تُف کردم رو صورت دشمنام 😬😏  دخترای شوخ وقتی جدی میشن یعنی واویلاست😂من همون آدم خیلییی خوبی ام ک هیچکس نمیتونه تصور کنه  ک چقدررربدم👱 آی اَم بی اعصابه مهربون.بستگی داره تو کدومشو انتخاب کنی 😏😁هر کی به امضام گیر بده یعنی فضوله 😂😂😹😹✋