2733
2734
آفتاب جان اگر برات مساله ای نیست که روز بعدش خودت تنهایی ظرفها رو بشوری، میتونی همه رو توی سینی یا تشت پلاستیکی مرتب بچینی(همه ی بشقابها روی هم، همه ی خورشت خوری ها روی هم، همه ی ماست خوری ها روی هم و ... به همین ترتیب) و کنار آشپزخونه یا حتی توی حمام بزاری تا آشپزخونه ات به هم نریزه. و روز بعد دوباره از توی حموم بیاریشون بیرون و شروع کنی به شستن.
باشد اندر پرده بازی‌های پنهان، غم مخور...
شیرین جون من اینا رو تا حالا با هم یه جا درست نکردم!!!!!! بعضی شون رو هم تا حالا اصلاً درست نکردم!!!! اول نگفتی مهمونیت چه موقع از روز برگزار میشه؟ ناهار؟ عصرونه؟ شام؟ بعد مهمونات چه تیپی هستن؟ مامانا و بچه هاشون؟ یا خانوادگی؟ از این لیستی که نوشتی میتونی الویه رو از یکی دو روز قبل آماده کنی ولی سس بهش نزنی. بادمجون رو هم از دو سه روز قبل میتونی سرخ کنی و توی یخچال نگه داری. ژله رو هم دو روز قبل میتونی درست کنی. به نظرم حالا که با یه بچه کوچولو، دست تنها هم هستی، یه منویی انتخاب کن که بتونی از قبل بعضی مواردش رو آماده کنی و توی یخچال نگه داری. ایشالا از سال بعد که دختر گلت بزرگتر شد، تولدش رو سنگین تر بگیر.
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

ممنونم شعله نازنین.مهمونام مامانا وبچه هان با مادربزرک وخاله وعمه.منو پیشنهادیه شما چیه؟ مهمونیم عصرانه اس.آخه سال اوله ذوقم زیاده;) البته اعتراف میکنم خودآزارم هستم. دوستان کسانی که پیراشکی درست کردن برای مهمون سرخ میکنن یا تو فر میزارین اکه سرخ میکنین قبل از رسیدن مهمونا بیات نمیشه؟ لطفا نظر بدین به کمکتون نیاز دارم برای منو....
سلام به همه دوستان عزیز که با پستاشون دلگرمم میکنن. راستش من خیلی غیبت داشتمو احتمالا ین غیبت همچنان ادامه خواهد داشت. علارغم تصورم که همیشه آشپزی جزو بهترین تفریحات و سرگرمیام بود و واقعا لذت میبردم الان مجبورم برای مدتی حتی به تاپیکی که یک روز با عشق و علاقه راش انداختم سر نزنم. راستش بعد از سقط مکرر و کلی آزمایش و پیگیری خداوند دوباره نظر لطفشو بمن عنایت کرده و باردارم.باتوجه به سابقم استراحت مطلق هستم.راستش دلیل سر نزدنم به تاپیک استراحت مطلقم نیست.بلکه ویار عجیب و غریبی هست که پیدا کردم.متاسفانه حتی اسم غذا و فکر کردن به غذاهم حالمو بد میکنه.بماند که اینروزا چقدر داره سخت میگذره.از یکطرف استراحت مطلق.از یک طرف این ویارهای وحشتناک.از یک طرف حرف دکترم که ادامه این بارداری هم 50-50 هست. خلاصه که سرتونو بدرد نیارم. اینروزا وقتی میاین تو تاپیک برام دعا کنین. ازهمتون بابت اینکه جواب نمیدم پستارو عذر خواهی میکنم. البته خوشحالم ازینکه بچه ها میان اینجا و به هم کمک میکنن ولی خوب از همتون شرمنده ام.خواهش میکنم منو از دعای خودتون بی نصیب نذارین. شیرین جون از شماهم شرمنده ام.حتی فکر کردن به منوی غذایی حالمو بد میکنه.نمیدونم چه مرگم شده ولی امیدوارم اینروزا زودتر بگذره و منم بتونم یکروز بیام و در مورد منوی جشن تولد بچم نظر بگیرم. برم که باز داره اسم غذا میاد و حالم بد میشه.
**.** خدایا شکرت که با تمام سختیا بمن داری لذت مادر شدن رو اعطا میکنی.بارداری پر فراز و نشیبی بود.سختیای زیادی بود.6ماه اول ویار شدید حاملگی.ماه سوم پرکاری تیروئید.ماه 5 کیسه صفرام سنگ آورد و ماه 7 هم فهمیدم دچار دیابت بارداری شدم.15 شب بستری در بیمارستان بخاطر این مشکلات.ولی من دست از مبارزه بر نمیدارم.بخاطر دخترم با همه اینا مبارزه میکنم.این نیز بگذرد.شماهم برام دعا کنین با این همه سختی خدا یک دختر صحیح و سالم و صالح و اهل بهم بده تا رنج این دوران بارداری رو بتونم فراموش کنم.
2731
سلام به همگی. سحرناز عزیزم، خیلی خیلی خوشحال شدم که شنیدم بارداری. ایشالا به سلامتی این دوران رو طی کنی و نی نی نازت رو در آغوش بکشی و تمام این دوران انتظارت با ورود کوچولوی خوش قدمت، از خاطرت پاک بشه. خیلی برامون دعا کن.
شیرین جون پیشاپیش یک سالگی کوچولوی خوشگلت رو تبریک میگم. به نظرم چون مهمونی عصرونه است و فقط بچه ها و خانمها هستن(و خوشبختانه آقا ندارید!!!) و دست تنها هم هستی، زیاد به غدا فکر نکن. بالاخره مهمونا میخوان برن خونه شون شام هم بخورن یا نه؟؟!!! میتونی الویه درست کنی و آش رشته! آش رشته برای بعد از ظهر خیلی میچسبه. از قبل هم میتونی همه چیزش رو آماده کنی و همون روز فقط به تزیین میز برسی. اما تنقلات و ژله و بستنی رو بیشتر کن. چون بچه ها هم هستن. پف فیل خوبه. ژله رو هر طور خودت صلاح میدونی درست کن(ژله بستنی، ژله خورده شیشه، رنگین کمان، تزریقی و ... هر چی خودت ترجیح میدی). بستنی هم اگر بخری دیگه به نظرم کافیه. چون کیک هم هست. در ضمن زمان زیادی ندارید و خیلی فرصت برای خوردن نیست. بازم فکر می کنم. اگر چیزی به ذهنم رسید میام برات می نویسم.
سلام. سحر ناز جون تاپیکت عالیه.. امیدوارم این روزها رو پشت سر بزاری و یه نی نی سالم بپره تو بغلت شیرین جون تولد دخملی مبارکه.. راستش تولد دخمل منم ١٧ مرداده و تولد خانوادگی هست همه خواهر برادر و منو من اینهاست: سالاد الویه، سوسیس بندری، ژامبون رول شده، فلافل ، پیتزا لقمه ای، سالاد کاهو و ژله ساده خوبه؟ من اصلا هنر شما دوستان رو ندارم و بلد نیستم پیشنهادی ندارین برام؟ یه چیز ساده و شیک یادم بدین لطفا در ضمن مراسم من ساعت ٥ شروع میشه که خانوما میان و شربت و شیرینی میدم و بعد میوه و اقایون میان شربت و نمیدونم اول شام و بعد کیک یا اوا کیک و بعد شام . ممنون
مهرجان ممنون از لطفت.راستش در مورد منوت نمیتونم نظری بدم شرمنده.میترسم باز حالم بد بشه اسم غذا میاد.ولی بنظرم اول مراسم فوت کردن شمعا رو داشته باش و کادوهارو باز کن.بعدش شام رو سرو کن و بعد از شام کیک رو برش بزن و سرو کن.
**.** خدایا شکرت که با تمام سختیا بمن داری لذت مادر شدن رو اعطا میکنی.بارداری پر فراز و نشیبی بود.سختیای زیادی بود.6ماه اول ویار شدید حاملگی.ماه سوم پرکاری تیروئید.ماه 5 کیسه صفرام سنگ آورد و ماه 7 هم فهمیدم دچار دیابت بارداری شدم.15 شب بستری در بیمارستان بخاطر این مشکلات.ولی من دست از مبارزه بر نمیدارم.بخاطر دخترم با همه اینا مبارزه میکنم.این نیز بگذرد.شماهم برام دعا کنین با این همه سختی خدا یک دختر صحیح و سالم و صالح و اهل بهم بده تا رنج این دوران بارداری رو بتونم فراموش کنم.
چه تاپیک خوبی .... باید از اول بخونم ممنون از این تاپیک
 امام حسن علیه السلام: کسانی که صاحب فرزند نمی شوندزیاد ذکر استغفار را بگویند، ان شاء الله خداوند آنها را صاحب اولاد خواهد کرد(مصباح کفعمی حاشیه ص58). خدایا شکرت. به تو می سپارمش. 
(مهمونی واسه 5 نفر) سلام وای نمیدونین چقدر خوشحال شدم که این تایپیک رو دیدم من تازه 3 هفتست عروسی کردم و چون شهر غریب رفتم برادرم و خانومش و دخترش می خواهن بیان خونم تا حلا حتی یک مهمون هم نداشتم اینقدر استرس دارم نمی خواهم زیاد ریخت و پاش کنم بنظرتون منوم خوبه از شما ایده گرفتم راستش واسه شام میان پیش غذا : رول بادمجان (چون تو خونه بابام خیلی خوب درست می کردم) دلمه بادمجان یا دلمه فلفل دلمه ای البته برادر زادم خیلی پیراشکی هامو دوست داره شاید چند تا پیراشکی هم بذارم ضمنا می خواهم کوفته لوبیا سبز که از سایت زهرا عرفانی 101 رسپی یاد گرفتم هم بزارم غذای اصلی : مرغ رعفرانی و نمی دونم کافیه یا نه کمکم کنین دسر هم ژله به نظرم کافیه سالاد کلم هم خیلی راحته تو رو خدا بگین چیکار کنم اخه صبح روز 5 شنبه هم دو تا دانشجوهام دفاع دارن و کارای خونه رو از فردا باید شروع کنم دوستون داااااااااااااااااارم
طراحی و چاپ و اجرای تم تولد..جشن دندونی... جشن یلدا .........جدیدترین تقویم ها ............... لباس تم ........ شکلات های تم دار http://old.ninisite.com/clubs/detail.asp?clubID=18070 http://ninitem.blogfa.com 09130081660 آرمین آرا