2737
2739

من یه پسر 8 ساله دارم که جونمون به جون هم بنده. تاحالا هم نزدمش. بزرگترین تنبیه براش اینه که تو چشمهاش نگاه نکنم. امروز خونه مادرشوهرم بودیم صدام کرد یه گوشه گفت بچه بهش گفته از مامان بابام مثل سگ میترسم. اصلا حالم بد شد. به پسرم گفتم پاشو بریم بالا خونمون گفت نمیام منم قاطی کردم گفتم غلط میکنی. خلاصه اومدیم بالا ولی از ظهر هرکاری میکنم نمیتونم دلخور نباشم بهش میگم چرا این حرف رو زدی از چی من میترسی. میگه میترسم باهام قهر کنی 

ولی میدونم از قصد این حرف رو زده جلو مامان بزرگش مظلوم نمایی کنه و اونو بکشه طرف خودش

مرگ انسان گاهی اوقات از نبود نبض نیست مرگ یعنی حال من با دیدن انگشترش 

وقتی میره پایین وحشی میشه. داد میزنه شلوغکاری میکنه حتی گاهی حرف بد میزنه. تا بخوام چیزی بگم مامان بزرگش میگه ولش کن بذار راحت باشه

الانم هی داره اطراف من میپلکه چرت و پرت میگه که جو به حالت عادی برگرده. ظهر خواستم گریه کنم دیدم داره سکته میکنه دور از جونش. میگفت گریه کنی میمیرم 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731

منم ی خاهرزاده دارم پسره آبجیم واسش هیچی کم نمیزاره اما نمیدونم چرا همین ک میرسه ب خانواده پدریش انگار آبجیم دشمنشه یکی دوبارم حرفای دروغ درمورد ابجیم ب مادربزرگش گفته ولی تنبیه هیچی فایده نداشته بیشتر کشیده میشه سمت اونا حالا جالبه اونا ن مجبتی بش میکنن ن هدیه ای واسش میخرن هیچی...

همسرم دلیل من است. 💜🌱
2738
بچه س، حتما پیش اونا راحته که شلوغ میکنه،  خونه شلوغ نکنن   خونه ی مادربزرگم نه.....پس طفل ...

شلوغی با بی ادبی فرق داره. مثلا مامان بزرگش میگه بشین میگه بتوچه برو بابا 

یا جلوی اونا به مامان بزرگش میگه مرض داری 

بچه ها بیشتر اون چیزی که فک میکنید میفهمن...بشیم باهاش صحبت کن...بگو این حرفو حتی جلوی منم میگفتی ناراحت میشدم چه برسه به مامان بزرگت. ..بگو دلیلی برای ترسیدن از من وجود نداره...تمام مادر و پدرهای دنیا برای کار اشتباه بچه شون تنبیه درنظر میگیرن. ..تو هم مثل بقیه نباید کار اشتباه بکنی وگرنه تنبیه میشی. ..بعدم بگو حرفای من و تو فقط بین خودمون. ..به بقیه نباید بگی. ...

♡مهربونم میشه یه صلوات مهمونم کنی♡🌹 لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ الْعَلِیِّ الْعَظِیمِ🌹
الانم هی داره اطراف من میپلکه چرت و پرت میگه که جو به حالت عادی برگرده. ظهر خواستم گریه کنم دیدم دار ...

الههی🤗   فکر کنم یه کم بی حوصله بودی، که این حرفو شنیدی  انقد تند برخورد کردی!

پسر به این مهربونی   بعدا باهاش صحبت میکردی، دلیل این حرفشو میپرسیدی‌. 

شما با بدترین چیزیکه ممکنه ترسوندیش اونم اینکه اگر اشتباهی کنه دیگه محبت شمارو نداره

نه. من حتی امروز بهش گفتم دوستت دارم ولی از دستت ناراحتم دروغ گفتی آبروی من رفت. حتی باهاش حرف هم میزنم ولی سرسنگین. ادا در نمیارم واقعا دلخورم الان ولم کنی زدم زیر گریه

شلوغی با بی ادبی فرق داره. مثلا مامان بزرگش میگه بشین میگه بتوچه برو بابا  یا جلوی اونا به مام ...

شما گفتین شلوغی،   ولی این حرفاش هم خوب نیست،  تو سنی هستش که تشخیص بده   چی خوبه چی بد،  فقط هم با صحبت و تشویق درست میشن.

پسر منم همسن پسر شماست،  بخوام یه کاری انجام بده یا نه،   یه هفته بهش فرصت میدم  که مثلاً این کارو  سعی کن تکرار نکنی تمرین کن،   بعد که موفق میشه جایزه میگیرم براش،  چون عشق لگو داره،  بخاطر لگو  انجام میده.

شما دائم داری از نیاز عاطفی اون ب خودت سو استفاده میکنی بدون اینکه قصد بدی داشته باشی روشت خیلی اشتباهه 

الانم حس امنیت رو ازش گرفتی 

باید بهش می خندیدی بغلش میکردی و می گفتی عزیزم شنیدم اینو گفتی اما اینو بدون تو برا من در هرحال عزیزی حتی وقتی عصبانی هستم و از بعضی کارها ناراحت ...

دوست دارم احساست رو ب خودم بگی البته مادربزرگت هم دوستت داره 

مادر شوهرت زن خوبی بود که ب خودت گفت معلومه فهمیده س ...

گریه کردن پیش بچه هم نهایت اشتباهه خوب کاری کردی خودت رو کنترل کردی ....

یادت باشه بچه ب تو بدهکار نیست اون یه امانت دستته که بعد چند سال باید تقدیمش کنی ب جامعه 

2706