2737
2739
عنوان

کیا نماز شب میخونن؟

| مشاهده متن کامل بحث + 1628 بازدید | 81 پست
رایتش گلم من به خاطر یه سری شرایط همین دعاهایی که شما میگید رو انجام میدادم تکراری و ...ولی خدا میدو ...

البته که خدا از سر فیض و رحمت ببحد و اندازه میخواهد که بر ما رحم کنه و خدای که صاحب تمامی کاهنات هست در خور و شایسته کلماتی تکراری از سوی انسان سخنگو نیست انسان قدرت بیان کلماتی داره که جلال و ستایش او را حقیقتا اعلام کنه

البته که خدا از سر فیض و رحمت ببحد و اندازه میخواهد که بر ما رحم کنه و خدای که صاحب تمامی کاهنات هست ...

شما تحصیلاتتون چیه گلم؟ و دینتون چی؟ میشه بدونم اگه اشکالی نداره

پیج من: http://www.instagram.com/Garahun_Charm 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

اتفاقا خدای که همیشه حی و حاضره و فرشتگان در آسمان تمام 24 ساعت او را پرستش میکنن محدود به زمان نمیش ...

عرض کردم خداوند محدود نیست و زمان بندی اعمال و رفتار ما بخاطر خداوند نیست همونطور که اصل عبادت هم به سبب نیاز خداوند نیست و بخاطر نیازمندی خودمونه این زمانبندی هم از سمت خداوند عزوجل برای ماست بخاطر خودما .ما انسان هایی با عقل محدود هستیم که نیاز به نظم داریم.خداوند در قرآن برای نماز ما زمان تعیین کرده برای روزه ما ....

بقول معروف قیمه هارو نریز تو ماستا خواهر😉

به ذره گر نظر لطف بو تُراب کند.به آسمان رَوَد و کار آفتاب کند
عرض کردم خداوند محدود نیست و زمان بندی اعمال و رفتار ما بخاطر خداوند نیست همونطور که اصل عبادت هم به ...

خب اینا حرف ما نیست که ما بخواییم عوض کنیم یا زیاد و کمش کنیم 

نص صریح قرآن هست که خداوند برای ما واجب کرده 

حالا چرا ما باید اینکارو نکنیم؟!

به نظرم این حرف دقیقا مثل این میمونه که بگیم نعوذبلالله خدا نمیفهمه ما چطور باید عبادتش کنیم 

خدایی که صراحتا در سوره‌ی مزمل به عبادت شب تاکید کردن واگر اشتباه نکنم تو سوره ذاریات هم همینطوره ...

صُمٌّ بُكْمٌ عُمْيٌ فَهُمْ لَا يَرْجِعُونَ   سوره بقره آیه ۱۸                       ((لا إِلهَ إِلَّا أَنْتَ سُبْحانَک إِنِّی کنْتُ مِنَ الظَّالِمِینَ)) 
2731
نماز مگه شب و روز داره عبادت و پرستش مگه به زمان محدوده چرا خدای عظیم و بی نهایت و تو چهار چوب زمان ...

چون خدای فارغ از هر زمانی خودش زمان رو افرید و به ما دستور داده بعضی نماز ها وقت خاصی داره

به قول جان میلتون: ذهن در جای خودش، می‌تونه از جهنم یک بهشت و از بهشت یک جهنم بسازه....قدرت ذهنتو دست کم نگیر.
چون خدای فارغ از هر زمانی خودش زمان رو افرید و به ما دستور داده بعضی نماز ها وقت خاصی داره

خدا محدود به زمان و مکان نیست 

خدا ما رو آفرید برای مشارکت و پرستش و اطاعت و عشق و محبت ما و خودش...خدا ما را به شباهت خود و با دمیدن روح خود به ما نفس زنده بخشید .

خدا رو در همه حال باید مد نظر داشت و در همه حال روحی برای پرستش در حضورش. 

اون نمازی که به نظر میاد سر زمان مشخص و با کلماتی مشخص یک کلیشه هست که از ذهن آدمی تراوش کرده.

خدا را باید در خور شایسته یک پادشاه عالم و خالق تمامی هستی پرستش کرد نه با جملاتی تکراری و شبیه به هم و حفظ شده و تکرار تکرار شبیه به ورد 

خدا محدود به زمان و مکان نیست  خدا ما رو آفرید برای مشارکت و پرستش و اطاعت و عشق و محبت ما و خ ...

دقیقا خدا مارو افرید برای اطاعت و پرستش اش اما خدایی که جهان افرینش و دانه های انار زو منظم افرید قطعا برای بعضی طاعات هم زمان مشخصی زمان مشخصی رو قرارداد .

ذهن ادمی؟کدوم ذهن ادمیه که اینقدر دقییق بتونه عبادات رو زمان مند کنه؟

خدارو باید جوری پرستش کرد که خودش میخواد و گفته نه جوزی که خودمون میخواییم و نفسمون میگه .نفس من میگه نماز صبح نخون و بخواب ولی خدای بلند مرتبه به نفس من فرمان دیگه ای رو داده .پی من جوری خدارو میپرسم که خودش بخواد نه جوری که خودم بخوام

به قول جان میلتون: ذهن در جای خودش، می‌تونه از جهنم یک بهشت و از بهشت یک جهنم بسازه....قدرت ذهنتو دست کم نگیر.