2752
2734
- به جای کره در صبحانه مربا یا عسل بخورد زیرا مواد چرب تهوع را بیشتر می کند (خصوصاً صبحانه).

- کاهش مصرف شکلات، چای و قهوه به دلیل داشتن کافئین قبل از خواب

- به علت ایجاد حالت تهوع از خوردن بعضی سبزیجات مثل کلم و اسفناج پرهیز کند.

- در ساعات اولیه خارج شدن از بستر، از انجام حرکات شدید پرهیز کند.

- به محض احساس اولین نشانه های تهوع دراز بکشد زیرا باعث کاهش تهوع می شود.

- به طور منظم 20 دقیقه بعد از مصرف غذا دراز بکشد تا از تهوع جلوگیری شود.

- در صورت ادامه حالت تهوع می توان کیف یخ یا حوله سرد روی ناحیه معده قرار داد.

- توصیه به مصرف زنجبیل، زیرا باعث بهبود شدت تهوع و دفعات استفراغ می شود.

- کاهش مصرف غذاهای شیرین

- گذاشتن حوله سرد بر روی گردن

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس

مصرف رژیم غذایی از کربوهیدرات مثل گندم کامل،‌ موز، ماکارونی، سبزیهای سبز رنگ باعث کاهش تهوع می شود.

اگر هیچکدام از این توصیه ها مفید واقع نشد و مادر همچنان تهوع و استفراغ شدید داشت می توان از درمان دارویی استفاده کرد. مصرف آنها در سه ماهه اول بی خطر است.

تهوع و استفراغ مزمن و شدید در سه ماهه اول ممکن است نیاز به مراجعه پزشک و بستری داشته باشد.

سوزش سردل :

از شکایت بسیار شایع زنان حامله است که معمولاً در پایان سه ماهه دوم شروع و در سه ماهه سوم افزایش می یابد. علت آن برگشت اسید به داخل قسمت تحتانی مری است. برگشت مواد اسیدی باعث سوختن گلو و مزه بد در دهان و سوزش سر دل می شود.

ناراحتی فوق گاهی به صورت درد در ناحیه قلبی نیز حس می شود بدون اینکه بیماری قلبی وجود داشته باشد.

توصیه های مفید به منظور کاهش سوز سردل :

- توصیه به کم تر خوردن اما با دفعات بیشتر و دوری از پرکردن زیاد معده

- دوری از آشامیدنی ها همراه با غذا، باید آشامیدنی ها بین وعده های غذایی مصرف شود.

- اجتناب از خوردن غذاهای سرد

- اجتناب از مصرف غذاهای تند و پر ادویه

- پرهیز از خم شدن یا صاف خوابیدن بعد از مصرف غذا

- پوشیدن لباس های آزاد و غیر تنگ

- عدم انجام فعالیت های شدید (ورزش) حداقل 2 ساعت بعد از غذا

- بالاتر قرار دادن سر هنگام خواب

- برقراری یک وضعیت خوب که فضای بیشتری برای معده ایجاد کند.

- دوری از چاقی زیرا خود یک عامل ایجاد کننده است.

- اجتناب از غذاهای سنگین قبل از خواب

- پرهیز از غذاهای سرخ کرده و بسیار چرب و تند

- خوردن یک قاشق مرباخوری خامه و یا نوشیدن یک لیوان شیر 20 دقیقه قبل از غذا (زیرا چربی موجود در شیر باعث کاهش ترشح اسید معده و کاهش فعالیت روده ها می شود.)

- گاهی جویدن آدامس هم سوزش ناشی از ترش کردن را برطرف می کند.

- استفاده از فرآورده های آنتی اسید (می تواند بسیار مؤثر باشد).

- بهترین درمان یک قاشق چایخوری شیرمنیزیم مفید است.

- آهسته خوردن غذا و نشستن بعد از غذا تا 1 ساعت (اجتناب از دراز کشیدن بلافاصله بعد غذا)

- مصرف شیر و ماست در تسکین علائم مفید است.

ویتامینهای مؤثر بر باروری

باروری یک روند پیچیده است که به فیزیولوژی زنانه و مردانه بستگی دارد. اگرچه عوامل بسیاری در امر ناباروری دخیل هستند و در صورت بروز این مشکل باید با متخصص یا مشاور مربوطه مشورت کرد اما به طور کلی مکملهای مهمی وجود دارند که بر اساس یک تقسیم‌بندی کلی برای کمک به باروری در تمام زوجهای جوان به ترتیب ضروری، مهم و مفید هستند. گروه اول گروه مکملهای ضروری هستند. چنانچه نمی‌توانید، تمام ویتامینها را که در باروری مؤثر هستند مصرف کنید، می‌توانید ضروری‌ترین آنها را از طبقه‌بندی زیر انتخاب کنید. سلنیوم یک ویتامین حیاتی برای باروری است - در واقع سلنیوم یک ماده معدنی است. اما این ماده تاثیری بر کمی تعداد اسپرمهای تولید شده و یا نازایی ندارد. ویتامین C یکی دیگر از ویتامینهای ضروری برای باروری است. این ویتامین در تولید اسپرم تاثیرگذارست. از جمع شدن آنها در یک نقطه جلوگیری کرده و آنها را وادار به حرکت می‌کند. ویتامین E، یکی دیگر از این گروه مکملهاست. این ویتامین نقش مهمی در متعادل کردن تولید هورمون و حمل اکسیژن به اندامهای جنسی دارد. �روی� نیز یک مکمل دیگر و در واقع مانند سلنیوم یک ماده معدنی است. این عنصر نیز در عملکرد مطلوب اندامهای تولیدمثلی نقش مؤثر دارد. وی اضافه کرد: گروه دوم مکملهای مهم هستند. DMG یکی از این دسته ویتامینهاست. این ویتامین تولید اکسیژن را در خونی که به کلیه بافت‌ها از جمله اندامهای تولید مثلی می‌روند، افزایش می‌دهد. ویتامین دوم این گروه اوکتاکوزانول نام دارد. گیاهک گندم منبع غنی این ماده است و به تولید هورمونها کمک می‌کند.ویتامینهای گروه سوم مکمل‌های مفید هستند که نسبت به دو گروه دیگر در درجه سوم اهمیت قرار می‌گیرند. دسته اول اسید‌های چرب ضروری هستند. نقش این اسیدها طبیعی کردن عملکرد و فعالیت‌ غده‌ها و بویژه در سیستمهای تولیدمثلی است. گروه دوم منگنز نام دارد. این منگنز باید به صورت جداگانه از کلسیم مصرف شود. این عنصر باعث طبیعی شدن تولید هورمونهای جنسی می‌شود. ویتامین A نیز در این مجموعه گنجانده شده است چه با بتاکاروتین طبیعی و یا ترکیبات کاروتونوئیدی همراه باشد. ویتامین A نقش تنظیم عملکرد غدد تولیدمثلی را بر عهده دارد. آخرین گروه ترکیبات ویتامین B با B5 و B6 اضافی است. این ترکیبات تنظیم کننده عملکرد غدد جنسی است. در حالی که B5 تنظیم تولید هورمونهای جنسی و B6 برای ترکیبات ژنتیکی مورد نیاز است. این متخصص آمریکایی در پایان تاکید کرد که سایر ویتامینها برای کمک به باروری شامل کارنیتین، آرگینین، روی، سلنیوم و ویتامین B-12 نقش مهمی در افزایش تعداد اسپرمها و میزان تحرک آنها دارد. همچنین بسیاری از ویتامینهای آنتی اکسیدان برای درمان ناباروری درمان مفید هستند که از آن جمله می‌توان به ویتامین C، ویتامین E، گلاتاتیون و کوانزیم Q‌10 اشاره کرد.
من یه سوال داشتم
من یه دختر 3سالو دو ماهه دارم قبل بارداری اولم دوره هام 7 روزه بود شدت خون ریزی هم متئسط برای بارداری اولم همون اولین اقدام باردار شدم بعد از زایمانم تا یک سال اصلا پریود نشدم سال دوم هم یه خط درمیون که گفتن تو شیر دهی عادیه سال سوم پریودام منظم شد ولی 3 روزه شده و مقدار خون ریزی کمه الان می خوام برای دومی اقدام کنم این شرایطی که دارم نگران کنندست یا پیش میاد؟ تو آز و سنو یی که رفتم به نظر مشکلی نبود همه چی نرمال بود البته به دکی نشون ندادم خواستم بپرسم تلفنی از شما ولی نشد ممنون میشم جواب بدی
سلام دوستای عزیز
من امروز یه پیج توی فیسبوک باز کردم و دوست دارم مطالب و عکس هایی که برای خودم جالبه با موضوعات مختلف و اونجا بزارم و مطمئن هستم برای شما هم جالب خواهد بود
خوشحال میشم شما دوستای نی نی سایتی اگه دوست داشتین به پیجم سر بزنید
مرسی از همتون
اسم پیج: بی بی گل عتیقه
http://www.facebook.com/BiBiGolAtighe
2706