2737
2739
عنوان

امروز دو تا جوجه اردک برای پسرم گرفتم

| مشاهده متن کامل بحث + 22744 بازدید | 93 پست
خیلی افتضاح همه چیو با هم قاطی میکنند 

آره،شما کجا نگه میدارید؟

گرگ  باش...       هیچی دیگه همین!       اصن به من چه؟!     مرغ باش تخم بزار!!! والا!😂        اگر مخالفی ریپلای کن اما توهین نکن قضاوت نکن بهم تهمت نزن برچسب نزن فقط مث آدم نظرتو بگو. بودن کسایی که هم تهمت زدن هم الکی قضاوتم کردن،اگر هیچی نگفتم بخاطر احترام نبوده بخاطر نترکیدن کاربریم بوده.پس کاربر تهمت زن،عقده تو سر من خالی نکن.مرسی اه      اهالی محترم سایت،میدونم پدرمادراتون قدیسه هستن،میدونم کل پدرمادرای دنیا امام زاده هستن.اینهمه تربیت غلط و عقده ای تو جامعه هم من هستم،کودک آزار من هستم،ظلم کننده به حیوانات من هستم.همه اینارو میدونم.اگر من نظری دادم درمورد پدری که ظالمه مادری که مادر نیست،شما اظهار فضل نکن در جوابم.دید تو با من فرق داره.دیدم به چشمم یتیماییو که دوتا ملک عذاب به اسم والدین دارن.پس نه من میتونم تورو قانع کنم،نه تو منو.پس،دوست عزیز،قدیسه هاتو تو سر منو امثال من نکوب.آفرین.        عاشق حیواناتم اما معتقدم که سگ نجسه. این به این معنی نیس که دشمنی دارم با سگ، بلکه معنیش اینه که توی خونه ام نمیارم. اگر مسائل روان شناختی/شخصیتی براتون پیش اومد،بپرسید میتونم کمکتون کنم.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

آره،شما کجا نگه میدارید؟

یک دستشویی دهریم که استفاده نمیکنیم گذاشتم اونجا اما خیلی خراب کاری میکنند هر روزم روزی دوبار جاشونو عوضش،میکنم تمیز میکنم اما خیلی بود میدن کثیف کاریم زیاد دارن 

دلم میخوام ردشون کنم برن اما نه میدونم کجا ببرم نه پسرم میزاره واقعا کلافم کردن 

آره یکی ابپز کنی واسه یک وعدشون زیاده. بگیر تو دستت به هر کدوم به نوبت یه تیکه بده. بذاری وسط شاید ی ...

سلام عزیزم خوبی ببین این چند روز خیلی کلافم کردم اینها خیلی کثیف  میکنند همه جا رو روزی دوبار جاشونو عوص میکنم اما خیلی بو نیدن هنه چیو با هم قاطی میکنند میخورن همش آب ها رو نیرزن تو کارتون واقعا نمیدونم چی کار کنم پسرمم راضی نمیشه ببرمشون جایی بدم 

میترسم پسرم مریض بشه ازشون 

چی کار کنم کمک کن ممنون 

2728
سلام عزیزم خوبی ببین این چند روز خیلی کلافم کردم اینها خیلی کثیف  میکنند همه جا رو روزی دوبار ج ...

عزیزمی 

بیماری مشترک بین اردک با انسان نیست نگران مریضیش نباش، من زیاد بزرگ کردم😎 تو خونه و حیاط و دست و پام هم بودن.

در مورد قاطی کردن آب با غذا و کثیف کاری هم حیوونی خریدی که شناگر هست مسلما آب لازم داره. غاز و قو هم عادت دارن قاطی کنن و غذا رو تو اب بشورن و بعد بخورن و چون نوکشون پهنه واسه تیکه کردن قطعه های غذا هم همینجوری ریخت و پاش دارن چون اول یه تیکه غذا ورمیدارن بعد سرشونو تکون میدن که با برجستگی های کنار نوکشون تیکش کنن اینطور میشه که کثیف کاری میشه کلا هم دستشویی شون ابکیه.

اگر احیانا نخواستیشون ببر به همون مغازه ای که ازشون خریدی رایگان پسشون بده. نذاری شون یک موقع پشت درها!!!! گربه میگیرشون. 

یک هفته که خونتون باشن کم کم دیگه دنبالتون  تو یه صف راه میارن😂 خیلی گو گولی آن. صبر کن کمی بگذره قشنگ ابراز محبت میکنن مثل سگ میمونن و ارتباط عاطفی میگیرن دل کندن ازشون سخت میشه.

در کل ولی اگر شرایط نگهداری نداری سال های بعد هم نگیر چون دلبستگی پیش میاد بعد جدا کردنشون سخت میشه الان اگر بزرگتر بشن هم باز پسرت نمیذاره ردشون کنی برن. طبیعیه که حیوون خونگی دوست داره بهتره ولی یه چیزی بگیری که جاش رو داشته باشین مثلا همستر یا خوکچه هندی یا حتی یه آکواریوم کوچیک ماهی. یا میتونی یه جوجه عروس هلندی براش بگیری که تو خونه خودتون بزرگ بشه و دستی باشه. اردک رو تو آپارتمان نمیشه نگه داشت باغچه و آفتاب و حوض لازم داره. 

از یه ایرانی پرسیدند واحد پول شما چیه؟ گفت موقع بدست آوردن ریال موقع خرج کردن تومن موقع رشوه دادن میلیون و موقع اختلاس میلیارد    
یک دستشویی دهریم که استفاده نمیکنیم گذاشتم اونجا اما خیلی خراب کاری میکنند هر روزم روزی دوبار جاشونو ...

اگر تهرانی ببر باغ پرندگان لویزان و یا بوستان گفتگو سمت گیشا تحویلشان بده. ولی لازمه که 3ماهه شده باشن و کاملا بزرگ و پردار باشن چون تو محیط آزار شب میخوابن و نباید سرشونو بشه چون میمیرند اگر مریض بشن.

اگرم کمی بزرگ شدن ولی هنوز جوجه حساب میشن ببری شون اونجا گربه یا کلاغ میگیردشون ببر همون جایی که خریدی پسش ون بده رایگان یا بده پرنده فروشیها بگو لازم ندارم باشه مال شما.

در کل ولی روی روح و روان بچه خیلی اثر میذاره نگهداری از حیوون یا بازی کردن تو طبیعت مثل لب دریا یا جایی که صدای رودخونه میاد و شن بازی و اینجور مسائل .بهتره بذاری بزرگ بشن اگر حیاط دارین. خونه ما هم اول مخالف بودن و من خریدم بعد کلا تو دل همه جا باز کرده بودن. بابت بو دادنشان سخت نگیر همه حیوونا یه بویی دارن حالا باز خوبه اردک گیاه خواره.

از یه ایرانی پرسیدند واحد پول شما چیه؟ گفت موقع بدست آوردن ریال موقع خرج کردن تومن موقع رشوه دادن میلیون و موقع اختلاس میلیارد    
اگر تهرانی ببر باغ پرندگان لویزان و یا بوستان گفتگو سمت گیشا تحویلشان بده. ولی لازمه که 3ماهه شده با ...

مرسی ازت ممنون حالا ببینم چی میشه این پسر راضی میشه چون‌ما حیاط نداریم  حتی تراس هم نداریم خیلی سخته فقط روزها یک باغچه خیلی کوچولو که حالت لبه داره تو پارکینگمونه که آفتاب میفته این چند روزه برمشون نیم ساعت اونجا راه رفتن 

تو خونه هم نراشتم راه برن اخه کثیف کاریشونو چی کار کنم مال شما تو خونه راه میرفتن کثیف نمیکردن ؟ 

یک دستشویی دهریم که استفاده نمیکنیم گذاشتم اونجا اما خیلی خراب کاری میکنند هر روزم روزی دوبار جاشونو ...

آره خیلی کثیف کاری دارن

برای بو میتونی یکم اسپند خیس کنی بزاری محیطشون،اما دپر از دسترس که نخورن

خواستی رد کنی یا به دوست و آشنا بده یا ببر ول کن باغ پرندگان یا پارکایی که اردک دارن

یا بفروش به پرنده فروشا،من اردکامو از پرنده فروش گرفتم

گرگ  باش...       هیچی دیگه همین!       اصن به من چه؟!     مرغ باش تخم بزار!!! والا!😂        اگر مخالفی ریپلای کن اما توهین نکن قضاوت نکن بهم تهمت نزن برچسب نزن فقط مث آدم نظرتو بگو. بودن کسایی که هم تهمت زدن هم الکی قضاوتم کردن،اگر هیچی نگفتم بخاطر احترام نبوده بخاطر نترکیدن کاربریم بوده.پس کاربر تهمت زن،عقده تو سر من خالی نکن.مرسی اه      اهالی محترم سایت،میدونم پدرمادراتون قدیسه هستن،میدونم کل پدرمادرای دنیا امام زاده هستن.اینهمه تربیت غلط و عقده ای تو جامعه هم من هستم،کودک آزار من هستم،ظلم کننده به حیوانات من هستم.همه اینارو میدونم.اگر من نظری دادم درمورد پدری که ظالمه مادری که مادر نیست،شما اظهار فضل نکن در جوابم.دید تو با من فرق داره.دیدم به چشمم یتیماییو که دوتا ملک عذاب به اسم والدین دارن.پس نه من میتونم تورو قانع کنم،نه تو منو.پس،دوست عزیز،قدیسه هاتو تو سر منو امثال من نکوب.آفرین.        عاشق حیواناتم اما معتقدم که سگ نجسه. این به این معنی نیس که دشمنی دارم با سگ، بلکه معنیش اینه که توی خونه ام نمیارم. اگر مسائل روان شناختی/شخصیتی براتون پیش اومد،بپرسید میتونم کمکتون کنم.
2740
مرسی ازت ممنون حالا ببینم چی میشه این پسر راضی میشه چون‌ما حیاط نداریم  حتی تراس هم نداریم خیلی ...

حتما برای هضم غذا باید ریگ بخورن سنگدونشون لازم داره. من میذاشتمشون تو یه تشت بزرگ وسط پذیرایی جلوی تی وی😆 کارتن نگاه میکردن خودمونم میدیدن در نتیجه جیک جیک نمیکردن . روزی یک دفعه هم یه تشت رو آب میکردم و میذاشتمشون شنا کنن البته یر ظهر که هوا گرمه.  بعد پرده رو میدادم کنار که آفتاب بیفته و پنجره هم میبستم که یخ نکنن و خودشونو خشک کنن. 

گاهی هم تو حمام آزاد میذاشتمشون ولی در حمام باز بود که بیرون رو ببینن و داد نزنن فقط یه چیزی میذاشتم جلوی در که نتونن بیان بیرون. حضورت رو حس کنن کافیه.

میتونی هم پوشکشون کنی با پارچه البته.😅 تو یوتیوب بزن طرز پوشک کردن اردک با جزییات و تصویری نشون میده. از جوجه ای باید عادت کنه 😂

حتما برای هضم غذا باید ریگ بخورن سنگدونشون لازم داره. من میذاشتمشون تو یه تشت بزرگ وسط پذیرایی جلوی ...

سلام خوبی عزیزم 

ببین کلا جوجه هام خیلی تپلی شدن بزرگ‌اون یکی که بزرگ تره نمیدونم چرا از صبح همش دوست داره بشینه تنبلیش،میاد راه بره راه میره اما زود میشینه 

غذا هم خوب میخوره 

ممکنه چون خیلی تپل شده تنبل شده ؟ 

سلام خوبی عزیزم  ببین کلا جوجه هام خیلی تپلی شدن بزرگ‌اون یکی که بزرگ تره نمیدونم چرا از صبح ه ...

نه عزیزم

دقت کن ببین عطسه میکنه گاهی ؟ یا سوراخ مماقش خیسه (آب ریزش داره)؟ کمی تعادلش کم شده؟ کم اشتها شده؟ بال هاش کمی آویزون شده؟

هر کدوم اینا بود سریع آنتی بیوتیک رو شروع کن که نمیره.

به مدت یک هفته، روی 3 بار هر 8 ساعت باید آنتی بیوتیک بدی وگرنه علائم برمیگرده. پودر داخل کپسول رو خالی کن یه نوک چاقو ازش وردار با یه سی سی آب قاطی کن و با سرنگ بدون سوزن بریز تو نوکش. مولتی ویتامین هم پشت سرش بده بهش که ضعیف نشه و دوره بیماره رو پشت سر بذاره.

احتمالا نیوکاسل گرفته باشه. میتونی گوگل کنی بیماری رو. اگر میتونی برو داروخانه دامپزشکی و آنتی بیوتیک طیور بخر اگر نه همون کپسول خوبه. اگر دیدی بدنش داغه  استامینوفن هم تقسیم بر 6 بکن و هر 6 ساعت یه تیکه با آب قاطی کن و با سرنگ بریز تو نوکش که بدن درد نگیره و تبش هم بیاد پایین.

اگر بیمار بشه مسری هست حواست باشه اگر دومی هم گرفت ا نم همینطور با آنتی بیوتیک و مولتی ویتامین نگهش داری. طی بیماری هم بی اشتها میشه تنها چیزی که میخوره تخم مرغ ابپز هست سایر چیزا رو نمیخوره کلا.

الانم‌میتوننو شنا کنند یا زوده ؟ 

از همون کوچولو باید بذاری شنا کنن. بزرگ بشه خیلی شناور قوی نمیشه . من اولین جوجه اردکم  رو از یک ماهی که کمی بزرگ شد گذاشتم تو آب جیغ میکشید و شنا نمیکرد یا هول میشد و تند تند پا میزد انگار میخواست غرق بشه. دستم رو میگرفتم زیر پاش که روی دست من تو آب واسه و فقط آب بازی کنه.

جوجه های بعدی رو از ابتدا میذاشتی تو آب . گاهی تو آب کمی کاهو خرد شده هم بریز که سرگرمی داشته باشن. سر ظهر که هوا گرمه بذار شون تو آب مثلا 12 تا 2 خوبه بعدشم بذار خودشون رو خشک میکنن لازم نیست خشکشون کنی یه 2 ساعتی با خشک کردنشون سرگرمن.