2733
2734
نه عزیزم من هیچ اطلاعی راجع به این موضوع ندارم 

شوهرم انکار رو انجام میداد. بستگی داره کدوم شهر باشی

تو شهر رشت نمی صرفه. خیلی زحمت داره. حتما باید بری دوره ببینی

❤️درک متقابل زندگی رو به بهشت تبدیل میکنه❤️

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

کوچیک،مقرون به صرفه بود؟

باید حتما بازارشو داشته باشی والا قارچ های درجه یک دو ت خیلی سریع به درجه سه و چهار و حتی پرتی میرسن. حتی اگه از جای کوچیکم شروع میکنی بازاریابیش مهم. من پیشنهاد میکنم در سطح کوچیک شروع کنید با یه کارخونه قارچ معتبر تو شهرتون صحبت کنید ببینید بارتونو ازتون میخره. یکی دو دوره بریزید تا قلق کار دستتون بیاد بعد وسعتش بدین

بعضیا جورین که نباید بگی خدایا به راه راست هدایتش کن بلکه باید بگی خدایا راه راس رو به سمت این کج کن😊
2728
باید حتما بازارشو داشته باشی والا قارچ های درجه یک دو ت خیلی سریع به درجه سه و چهار و حتی پرتی میرسن ...

من بازار فروششو دارم اوایل میدم دست چندتا دلال ،بعدا خودم جا افتادم میفروشم مستقیم،اما فعلا در به در جا هستم

برای شروع باید از کجا شروع کرد .منظورم برای کسی که مبتدی هست 

اول بازاریابی. دوم بازاریابی سوم یه انباری کچیک مجهز به هیتر و تهویه قوی. ولی تابستونا تولید سخت تره چون باید حتما دما رو بیاری پایین و تهویه رو هم مطلوبش کنی که ایمجوری برات هزینه برمیداره. اگه میخوای شروع کنی تو زمستون شروع کن با بسته های کمپوست اسپانزده آماده هم شروع کن

بعضیا جورین که نباید بگی خدایا به راه راست هدایتش کن بلکه باید بگی خدایا راه راس رو به سمت این کج کن😊
2738
من بازار فروششو دارم اوایل میدم دست چندتا دلال ،بعدا خودم جا افتادم میفروشم مستقیم،اما فعلا در به در ...

پنجاه درصد راه رو رفتی. ولی تابستون شروع نکن گلم اگه تجربه نداری چون بیماریهای قارچی و مگس اذیتت میکن. خسته میشی

چرا تو رشت نمیشه دلایلتون رو میگید .ماهم رشت هستیم

رطوبت بالاس باید هزینه برق یا گازوییل بدی برای تهویه مناسب چون تو بستر قارچ علاوه بر خود قارچ دکمه ای هزاران نوع قارچ دیگه که عامل بیماری قارچ دکمه این هم رشد میکنه. این هزینه تولیدتو میبره بالا بعد از اون طرف نمیتونی بالاتر از قیمت بازار بفروشیش که

رطوبت بالاس باید هزینه برق یا گازوییل بدی برای تهویه مناسب چون تو بستر قارچ علاوه بر خود قارچ دکمه ا ...

ممنون از راهنماییتون.خداروشکر که قبل شروع با شما آشنا شدم.تا از راهنماییتون استفاده کنم

ممنون از راهنماییتون.خداروشکر که قبل شروع با شما آشنا شدم.تا از راهنماییتون استفاده کنم

خواهش میکنم عزیزم. خداروشکر که تونستم راهنماییت کنم

چرا تو رشت نمیشه دلایلتون رو میگید .ماهم رشت هستیم

عزیزم اینا رو شوهرم نوشته. خودش چندین سال تولید قارچ داشت اخراش فقط ضرر میکرد

دلیل اول: شما باید کمپوست یا همون بذر رو بیرون از شهر خودتون بخرین که در ازای هر تن بین دویست تا چهارصد اختلاف قیمت داره. 

دلیل دوم: با بهترین سیستم سرمایشی در فصول گرم از اردیبهشت تا ابان فقط باید حرص بخورین. چون مطمئنا هرچقدر هم کارگاهتون حرفه ای باشه نمیتونه پا به بای یه سالن حرفه ای بره. 

دلیل سوم و چهارم  و پنجم و... دیگه نگم بهتره

دلیل هزارم و مهمترین دلیلی که هیچ کس بهتون نمیگه و اونم مبحث فروش قارچ و ماندگاری اونه. قارچ رو شاید بتونین بیست و چهار تا چهل و هشت ساعت سفید نگهدارین. اما بعد اون قارچتون تغییر رنگ میده و قیمتش به یک سوم قیمت میرسه. که این یعنی ضرر. فروش قارچ اونم با قیمت بالای فعلیش به مغازه داری که فقط میخواد تو سر مال بزنه واقعا کار خسته کننده ای هستش. کلا فروش قارچ خیلی سخته. خیلی سخت

عزیزم اینا رو شوهرم نوشته. خودش چندین سال تولید قارچ داشت اخراش فقط ضرر میکرد دلیل اول: شما باید ...

یه دلیل دیگه اینکه قارچ  سریع انگل میوفته و خراب میشه. باید خیلی مراقب باشین که هیچ حشره ای وارد کارگاهتون نشه. شب بیداری داره. مراقبت خیلی زیاد داره. فروشش هم خیلی سخته

ضررش بیشتر از سودش هست

2706