2737
2734

عنوان تاپیک هیچ گونه اشتباهی ندارد من بالعکس سایر مادران دچار مشکل بذل و بخشش بی حد و اندازه کودک مواجه شده ام .

دخترخواهر4 ساله من در سنین بین 2-4سال و هفت ماهگیش بشدت با مالکیت شدیدش هم من و  هم کودکان دیگر تحت ازار قرار میداد و  البته که تربیت متضاد من و مادرش در این مورد بی اثر نبود ه است در واقع تحت تاثیر3 نوع تربیت جداگانه هست و به نظر دچار دوگانگی شده از ان زمان به بعد که 4 سال و 11 ماهش هست کاملا عوض شده وسایل و بازی های جدیدش (خواهر من برای دور کردن کودک از خودش از سلاح عروسک و وسیله های کوچک و شکلات استفاده میکند)دایما به دیگران می دهد برای جلب محبت و نرفتن شخص مقابلش از هر روشی استفاده میکنه نه اینکه به اشتراک بگذارد کاملا اون شی را به کودک مقابلش واگذار می کند من چندباری به صورت جدی صحبت کردم و در مورد تفات این موارد بهش گفتم اما نتیجه این هست که اول وسیله را بهکودک می دهد تا بازی کنند بعد به کودک میگوید خاله من گفته که نباید این بدم ببری اما من دوست دارم که تو هم داشته باشیش(دقیقا به همین شیوه )بعد میان سراغ من حتی اگر خانه خودش باشد و ... حالا که وسیله از دست می ده میاد گریه میکنه دقیقا با این بچه باید چه برخوردی کرد ؟؟؟

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2742
به كودك بايد هم كمك كردن هم تقسيم كردن و هم نگهداري كردن رو با هم ياد داد فكر كنم 

این مورد نگه داری کردن  نمیدونم چجوری توضیح بدم بهش دقیقا برعکس عمل میکنه اول به اشتراک میگذاره بعد یادش میافته که این وسیله مال خودش بوده

والا من نفهمیدم بچه خودته. بچع خواهرته کلا خواهرته. تو خالشی اون. خالته. کلا متوجه نشدم. قشنگ بگو . سن.  و سالم لازم نست

در ضمن اگر بچه. بی دلیلی وسایلش رورمیبخشه باهاش حرف بزن. بگو نه و قاطع باش به دوستش هپبو نه عزیزم این جا. قانونش اینه که بازی کنین هر کسی وسیله هاش پال ۷ودشه اینجوری یاد میگیرن 

خدایا کمکم کن

بهش بگو اگه وسیلتو بدی دیگه خودت نداری واگه گریه کرد اصلا توجه نکن چون دختر منم عین دختر شما بود واسه نگه داشتن دوستاش وسایلاشو میداد به دوستاش که خیلی با روش نخریدن همون وسیله ای که داده دیگه نداره بهتر شده ولی واسش مفهوم قرض دادنو بهش توضیح دادم وقرضی به دوستاش اسباب بازی میده

2738
والا من نفهمیدم بچه خودته. بچع خواهرته کلا خواهرته. تو خالشی اون. خالته. کلا متوجه نشدم. قشنگ بگو . ...

خودمون هم نمیقهمیم نقشمون چیه اما در شناسنامه دخترخواهر من محسوب میشه یعنی خودم  همان زمان دخالت کنم و به هم بازیش همین بگم؟؟مادر اون بچه ناراحت نمیشه ؟؟در واقع اگر اومد پیش من به هردوشون همین بگم ؟؟

بهش بگو اگه وسیلتو بدی دیگه خودت نداری واگه گریه کرد اصلا توجه نکن چون دختر منم عین دختر شما بود واس ...

قبل از هر مهمانی و برخورد با دیگری این مورد تذکر بدم بهش؟؟

این مورد نگه داری کردن  نمیدونم چجوری توضیح بدم بهش دقیقا برعکس عمل میکنه اول به اشتراک میگذاره ...

من پسرم خيلي به همه جيز حساس بود حتي سر فلاكس چايي ، شوهر خواهر من دست ميزد چايي بريزهه گريه ميكرد مال خودمون هست خراب ميشه .كم كم با زبون خودش باهاش حرف ميزدم كه مثلا ميتوني با فريد بازي كني با ماشينت ولي يه بار اون يه بار تو اينجوري مامان خوشحال ميشه بعد اينكار رو ميكرد براش دست ميزدم تشويقش ميكردم كه تقسيم رو ياد بگيرهه ولي بعدش ميگفت شما مي تونيم بازي كنيد ولي فريد بزنه به ديوار يا شما هم ماشين خراب ميشه هم ديوار اون موقع تو ماشين نداري و من بايد بخرم و من پول ندارم چون دادم ديوار درست شدهه پس بي ماشين هستي اينجور نگه داري رو يادش دادم خيلي وقتا ني فهميد ولي با تشويق مي فهميد كجا كار خوب كردهه تكرار ميكرد و كجا كار بد كمتر  اون كار رو ميكرد هي بزركتر شد من بيشتر تكرار ميكردم .اينجوري الان كه ٢٥ سالشه هنوز اسبا بازي هاي بچگيش رو دارهه و همه تو كارتن خودش 😂ولي الان كه بزرگ شدهه ميدونه كي ببخشش كنه كي نكنه و خيلي جيزا 

مهربان باشیم
2706