2737
2739
عنوان

چرا انقد راحت همديگرو قضاوت ميكنيم😔

| مشاهده متن کامل بحث + 346 بازدید | 29 پست
وااا😶 چقدم قشنگ واسه خودش نتیجه گیری کرده و حکمم داده😶

تو همه تايپيكام هنوزم هست ك نوشتم نامزدمه سالهاست در ارتباطيم ولي ايشون گفتن من مطمئنم دوس پسرته و هنووووزززز من دخترم نيجه گرفته ك كامل ارتباط داشتم و اصلا موضوع بحثم پدرم بود ن اين چيزي ك ايشون گفتن

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

ن بچه اولم و فقط ي خواهر دارم عزيزم

آخی ...پس درست حدس زدم...من فک میکنم پدرت چون دست تنهاس و به کمک احتیاج داره تا این حد توی کاراش روت حساب باز میکنه.

از طرفی به نظر من باید خوشحالم باشی که انقد قبولت داره و کارا رو بهت میسپاره🙂

میدونی چون رابطه من و پدرم اصلا این شکلی نبوده الان حتی حسودیم شد بهت😊

میدونی اگر شنونده غیبت باشیم هفتاد برابر غیبت کننده گناه کردیم؟!! آره وحشتناکه!! دلیل بیشتر بودن گناه شنونده اینه که به غیبت کننده این جرات رو میده که بازم کارشو تکرار کنه. بیا از همین الان تلاش کنیم اجازه ندیم جایی که حضور داریم این گناه بزرگ اتفاق بیفته.  اولین قدم در برابر غیبت اینه که اصلا اجازه ندیم غیبت صورت بگیره، دوم اینکه اگر اتفاق افتاد ردّ غیبت کنیم،  یعنی از کسی که غیبتش شده دفاع کنیم. حدیث از پیامبر (ص) هست که گفتند کسی که بر برادر مسلمانش منت بگذارد و در برابر غیبتی که از او در مجلسی شنیده دفاع کند خداوند هزار در از شر و بدی را از او در دنیا و آخرت باز می گرداند و اگر دفاع نکند در حالی که قادر بر دفاع است هفتاد برابر گناه غیبت کننده بر او است. حالا سوال پیش میاد که چجوری دفاع کنیم؟ اگر از ویژگیهای ظاهری اون شخص غیبت شد که مثلا چهره ش فلانه ، بگیم اینا که عیب نیست ،عیب اینه که انسان از انسانیت به دور باشه یا گرفتار گناه باشه. اگه از خصوصیات اخلاقی اون شخص غیبت شد که مثلا حسوده یا خسیسه، اینجا سعی کنیم این ویژگی اون شخص رو توجیه کنیم و مثلا بگیم  اینطور نبوده و شاید منظورش این نبوده و صحبتایی مثل این رو بگیم و اگر اون خصیصه قابل توجیه نبود بگیم به هر حال هر آدمی گرفتار خطا میشه، کیه که خطا نداشته باشه ! یا این احتمال رو مطرح کنیم شاید به طور غیرعمد اون رفتار نادرست ازش سر زده. و اگر دفاع مقدور نبود بحث رو عوض کنیم و یا محل و مجلس غیبت رو ترک کنیم، و اگر ترک محل مقدور نبود باید به شکلی مثل بی اعتنایی یا تغییر رفتار نسبت به غیبت کننده نارضایتی خودمون رو نسبت به این عمل نشون بدیم. امام علی (ع) در این زمینه میفرمایند؛ پایینترین حد نهی از منکر و انکار عمل اهل گناه این است که با چهره ای در هم کشیده و ناراضی از عمل آنها با آنها برخورد کرد. و در آخر برای کسی که غیبتشو شنیدیم صلوات بفرستیم یا آیةالکرسی بخونیم یا واسش دعا و استغفار بگیم یا به نیابتش صدقه بدیم...اینجوری حداقل سعی خودمون رو کردیم قدم خیری برای اون شخص برداریم و در حد توان برای گناهی که ناخواسته درگیرش شدیم کاری رو به عنوان جبران انجام داده باشیم...
چطوري اصلا تايپيكامو پاك كنم شما ميدوني؟

به نی نی یار باید پیام بدی که پاکش کنه یا لینکشو پیدا کن پاکش میکنه برات

تو زندگی مجبور نیستی به هیچکسی راجع به چیزی جواب پس بدی به غیر از وجدانت ،اینو هیچوقت یادت نره😇
2728

منم تاپیک زدم درمورد نداری فعلنمون،یکی اومد عجیب دلمو شکست،بااینکه ماتازه یکم ب مشکل خوردیم و میدونم ایشالا حل میشه،چیزی توخونه نداشتیم و دخترمم همش دلش ی چیزی میخواست دیگه واقعا اشکم دراومده بود جلوش شرمنده بودم،از اونجایی ک من ن خواهری دارم و ن کسیو اومدمو تاپیک زدم اما یکی بدجور دلمو شکست وگفت چرابچه آوردی،درصورتی که فقط ی مدت کوتاهه ک وضعیتمون اینجوری شده و میدونم درست میشه،ولی دلمو شکست

باید به نی نی یار بگی

میدونی اگر شنونده غیبت باشیم هفتاد برابر غیبت کننده گناه کردیم؟!! آره وحشتناکه!! دلیل بیشتر بودن گناه شنونده اینه که به غیبت کننده این جرات رو میده که بازم کارشو تکرار کنه. بیا از همین الان تلاش کنیم اجازه ندیم جایی که حضور داریم این گناه بزرگ اتفاق بیفته.  اولین قدم در برابر غیبت اینه که اصلا اجازه ندیم غیبت صورت بگیره، دوم اینکه اگر اتفاق افتاد ردّ غیبت کنیم،  یعنی از کسی که غیبتش شده دفاع کنیم. حدیث از پیامبر (ص) هست که گفتند کسی که بر برادر مسلمانش منت بگذارد و در برابر غیبتی که از او در مجلسی شنیده دفاع کند خداوند هزار در از شر و بدی را از او در دنیا و آخرت باز می گرداند و اگر دفاع نکند در حالی که قادر بر دفاع است هفتاد برابر گناه غیبت کننده بر او است. حالا سوال پیش میاد که چجوری دفاع کنیم؟ اگر از ویژگیهای ظاهری اون شخص غیبت شد که مثلا چهره ش فلانه ، بگیم اینا که عیب نیست ،عیب اینه که انسان از انسانیت به دور باشه یا گرفتار گناه باشه. اگه از خصوصیات اخلاقی اون شخص غیبت شد که مثلا حسوده یا خسیسه، اینجا سعی کنیم این ویژگی اون شخص رو توجیه کنیم و مثلا بگیم  اینطور نبوده و شاید منظورش این نبوده و صحبتایی مثل این رو بگیم و اگر اون خصیصه قابل توجیه نبود بگیم به هر حال هر آدمی گرفتار خطا میشه، کیه که خطا نداشته باشه ! یا این احتمال رو مطرح کنیم شاید به طور غیرعمد اون رفتار نادرست ازش سر زده. و اگر دفاع مقدور نبود بحث رو عوض کنیم و یا محل و مجلس غیبت رو ترک کنیم، و اگر ترک محل مقدور نبود باید به شکلی مثل بی اعتنایی یا تغییر رفتار نسبت به غیبت کننده نارضایتی خودمون رو نسبت به این عمل نشون بدیم. امام علی (ع) در این زمینه میفرمایند؛ پایینترین حد نهی از منکر و انکار عمل اهل گناه این است که با چهره ای در هم کشیده و ناراضی از عمل آنها با آنها برخورد کرد. و در آخر برای کسی که غیبتشو شنیدیم صلوات بفرستیم یا آیةالکرسی بخونیم یا واسش دعا و استغفار بگیم یا به نیابتش صدقه بدیم...اینجوری حداقل سعی خودمون رو کردیم قدم خیری برای اون شخص برداریم و در حد توان برای گناهی که ناخواسته درگیرش شدیم کاری رو به عنوان جبران انجام داده باشیم...
آخی ...پس درست حدس زدم...من فک میکنم پدرت چون دست تنهاس و به کمک احتیاج داره تا این حد توی کاراش روت ...

بله تنهاست اما واقعا گاهي اذيتم ميكنه در صورتي با خواهرم اصلا اينطوري نيس و مدام ناز و نوازشش ميكنه اما درك اينو نداره ك من دخترم هرچيم باشم بازم ي دخترم هميشه باهام سرد و اينجوري دستوري بوده و هروقتم كاري انجام ندم ميگه تو بي عرضه اي نميتوني از پس زندگيت بر بياي و حتي ب زور راضي ب نامزديم شد والان هروقتم بخوام با اون برم بيرون اگه بفهمه انقد كار ميريزه رو سرم ك حتي نتونم قدم از قدم بردارم

چرا بابات انقدر جدی برخورد میکنه؟من فکر کردم پسری از پسام هاشاخه به دختر میگن برو سر ساختمان؟دلیل پدرت چیه؟

خدایا هزاررربارشکرت که منو به ارزوم رسوندی❤👨‍👩‍👦‍👦
2738
منم تاپیک زدم درمورد نداری فعلنمون،یکی اومد عجیب دلمو شکست،بااینکه ماتازه یکم ب مشکل خوردیم و میدونم ...

بله عزيزم متاسفانه ي عدمون خيلي بي مهابا و تند راجب همديگه پيش ميريم ايشالله ك مشكلت حل شده باشه و زندگي ارومي داشته باشي 

ما گاهي وقتا انقد بد ميشيم ك ب اين توجه نميكنيم ك حرفامون چ تاثيري ميتونه رو ي ادم داشته باشه متاسفانه😔

چرا بابات انقدر جدی برخورد میکنه؟من فکر کردم پسری از پسام هاشاخه به دختر میگن برو سر ساختمان؟دلیل پد ...

دليل پدرم اينه ك من پسر ندارم و تو نبايد لوس بار بياي بايد بلد باشي بايد بعد از من (خدايي نكرده يني در نبودش) مواظب مادرم و خواهرم باشم اصلا باهام مث ي دختر برخورد نميكنه در صورتي ك با خواهرم اصصصلا اينطوري نيس و مدام ناز و نوازشش ميكنه و واقعا حسوديم ميشه بهش

بله عزيزم متاسفانه ي عدمون خيلي بي مهابا و تند راجب همديگه پيش ميريم ايشالله ك مشكلت حل شده باشه و ز ...

دقیقا عزیزم،شاید مادر نبوده تا بخواد درکم کنه،من خودم وقتی این حس بد شرمندگی تجربه کردم میفهمم واقعا نداری سخته شاید ایشون نداری رو تجربه نکردن،ایشالا خدا نصیب دشمن آدم نکنه،بخدا دلم برای دخترم سوخت خیییلی

دقیقا عزیزم،شاید مادر نبوده تا بخواد درکم کنه،من خودم وقتی این حس بد شرمندگی تجربه کردم میفهمم واقعا ...

واقعا متاسفم ك اينجوري روي شما تاثير گذاشته حرف بي اساس و منطقش ولي عزيزم بنظرم شما مادر خوبي هستي ك نگران دخترت هستي بهترينو براش ميخواي مشكلات مالي الان بيشتر از نيمي از خودم ماها درگيرش هستيم و واقعا سخته اما اين دنيا كلي بالا پايين داره امروز نيست فردا هست امروز خوبه فردا بهتره يا بدتر بنظر من نبايد هيچكسو قضاوت كرد و مطمئن باش ي روزي تو اين دنيا جاي كسي ك راجبش اينجوري حرف زدي قرار ميگيري تا متوجه شي دنيا تو زمان گاليله نيس گرده ميچرخه و تورو ميذاره جايي ك بايد باشي

بله تنهاست اما واقعا گاهي اذيتم ميكنه در صورتي با خواهرم اصلا اينطوري نيس و مدام ناز و نوازشش ميكنه ...

واقعا حق داری عزیزم،هر بچه ای نیاز به محبت و توجه پدر و مادرش داره.

اما میدونی،  پدر و مادرا همیشه یه حساب دیگه ای روی بچه های بزرگتر باز میکنن و توقعاتشون بیشتره،

از طرفی قطعا ایشون اشتباه میکنه اگه فک میکنه تو چون بزرگ شدی دیگه کمتر نیاز به محبت داری،

اینم که وقتی با نامزدت قرار داری کلی کار میریزه سرت برمیگرده به حسادتی که همه پدرا اوایل ازدواج دختراشون نسبت به دامادشون دارن،به خصوص توی ازدواج اولین دخترشون خیلی براشون سختتره.

اما در کل عزیزم به نظر به جز این مورد آخر که مربوط به نامزدته درباره بقیه مسائل با پدرت حرف بزن .

تو تنهاییت تمرین کن باهاش راحت حرف بزنی.

از جملات کوتاه و ساده شروع کن.

باور کن با حرف زدن خیلی مسائل راحت میشه،جوری که فکرشم نمیکردی...  

واقعا حق داری عزیزم،هر بچه ای نیاز به محبت و توجه پدر و مادرش داره. اما میدونی،  پدر و مادرا ه ...

مرسي بهاري جون خيلي لطف كردي ك وقت گذاشتي و راهنماييم كردي ممنونم❤️

مرسي بهاري جون خيلي لطف كردي ك وقت گذاشتي و راهنماييم كردي ممنونم❤️

خواهش گلی😘

2706