2737
2739
عنوان

شمالی های عزیز ...باقالا قاتق 😓

| مشاهده متن کامل بحث + 1052 بازدید | 32 پست
یه توصیح بده در باره پختش..اگه بلدی🤗

باقالی کشاورزی رو یه روز بزار تو آب 

فرداش پوست و ناخنکشو جدا کن و دو نصفش کن 

بعد روغن داغ کن 

شوید خشک یا خان و لوبیا و زردچوبه بریز

۵ دقیقه تفت بده بعد یه مقدار آب بریز روش زیاد آب نریز

بعد اخرای پخت یه تخم مرغ بشکن داخلش یکم تخم مرغ رو توش باز کن ولی کامل مخلوط نکن بعد هم نمک بزن نوش جان😍

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

لوبیا کشاورزی یا همون پاچ باقلا بگیر بزار تو اب و نمک خیس بخوره . پوستش نرم میشه . پوستشه بگیر و دو لپه کن. اب کشی کن بزار کنار. دو سه تا حبه سیر ریز خورد کن با زردچوبه و روغن تفت بده. باقلا رو بریز باهاش یه تفت بده، دو تا قاشق شوید+فلفل سیاه+ نمک اضافه کن.   دوباره تفت بده یه لیوان اب سرد بریز .وقتی جوشید شعله گاز رو کم کن جا بیفته. وقتی باقلا نرم شد ( له نشه) دو تا تخم مرغ بزن. خیلی کم هم بزن  یه قل دیگه زد  آماده ست

2728
ن اصن رستوران نبود مادر یکی از دوستامون ک تو شمالن برامون درست کردن اونم ب اصرار خودمون ک باقالی قا ...

پس معلومه فقط خواسته دکتون کنه😆

ما اصلا غذای اصلی برای مهمون باقالی قاتوق درست نمیکنیم ممکنه کنار غذا باشه

بعدشم بستگی به کدبانوگری داره 

بهترین غذا رو یه کسی که هنر نداره درست کنه بد میشه😘

حالا شما اهل کجا هستی؟

پس معلومه فقط خواسته دکتون کنه😆 ما اصلا غذای اصلی برای مهمون باقالی قاتوق درست نمیکنیم ممکنه کنار ...

من خودم گلستانی ام عزیزم این غذا رو هم تو شهر پره سر درس کردن برامون.

2740
عزیزم می تونم توضیح بدم خودم شمالیم. ولی قربون شکلت یه سرچ کنی همه چی برات میاد نحوه پختش و.... &nb ...

عزیزم نگاه کردم تو نت ..بیشتر گمراه شدم😆

با باقالی سبز هم میشه درستش کرد؟یا حتما لوبیا رشتی باید باشه؟پاچ باقالا چیه؟ همین باقالی سبزه؟!

الهی ..تو پناهی .. پروردگارا  قسمت میدم به بزرگی و مهربانی خودت"دامن شونو سبز ،دلا شونو شادو زندگی شون رو غرق خوشبختی کن"الهی امین 
منطور من از نصف کردن لپه کردن بودا😆 بعدشما الان که فصل برگ سیره  برگ سیرم میگیرم خورد میکنیم ...

فدات عزیزم...خیلی لطف کردی

الهی ..تو پناهی .. پروردگارا  قسمت میدم به بزرگی و مهربانی خودت"دامن شونو سبز ،دلا شونو شادو زندگی شون رو غرق خوشبختی کن"الهی امین 
لوبیا کشاورزی یا همون پاچ باقلا بگیر بزار تو اب و نمک خیس بخوره . پوستش نرم میشه . پوستشه بگیر و دو ...

خیلی لطف کردی گلم❤❤❤

عزیزم نگاه کردم تو نت ..بیشتر گمراه شدم😆 با باقالی سبز هم میشه درستش کرد؟یا حتما لوبیا رشتی باید ب ...

اره . اول این باقالی سبزا رو با آب خیلی کم بپز یکم نرم شد بریز توی ابکش .بعد باقالی و سیر و شوید ونمک وفلفل و زردچوبه رو با روغن فراوون تفت بده خیلی کم اب بهش اضافه کن بیشتر بذار با رو غن بپزه . تخم مرغارو توی ظرف جدا با زردچوبه هم بزن بعد بریز رو باقالی ها درشو بذار یکم بست قشنگ همش بزن دقت کن روغنش زیاد باشه 

اسم این غذا باقلا وابیجه🤗

خوشحال میشم پیجم