2733
2739

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

تحصیلی بیا یا مثل من ازدواجی😉 البته توصیه میکنم نیای من که راضی نیستم در کل

چرا راضی نیستی میشه کامل توضیح بدید.حال من اصلا خوب نیست اصلا راه قانونی برامون سخته نمیدونیم‌چجوری ازایران اونجا کارپیداکنیم

عزیزم من اقامت دارم ولی چند ساله دیگه بر میگردم وقتی درسم تموم بشه من ازدواجی اومدم همسرم ساکن این ...

چرا برمیگردی واقعا؟دلیلت برای نموندن چیه.بمون بخدا ایران هیچ خبری نیس جز اینکه رو روانت اثربد بذاره مخصوصا که چندساله اونجایی

2728
چرا راضی نیستی میشه کامل توضیح بدید.حال من اصلا خوب نیست اصلا راه قانونی برامون سخته نمیدونیم‌چجوری ...

چون زندگی کردن اینجا از همه نظر خیلی سخت تر از ایرانه 

اگرهم پناهندگی بیای باید واقعا همه عزت نفست رو بگذاری کنار تا بهت یه لقمه نون و یه لونه واسه زندگی بدن 

اگه پناهنده باشی حتی اجازه رفتن به یه شهر دیگه رو نداری باید درخواست بدی تا اجازه بدن یعنی هیچ اختیاری نداری از خودت 

دیگه اینکه شهر سکونتت رو که کلا اجازه نمیدن عوض کنی مگر اینکه خودشون تصمیم بگیرن به اجبار بفرستنت یه شهر دیگه

حالا اگه با این چیزا میتونی کنار بیای خب بیا

تا تو کمپ هستی اجازه یه پخت و پز ساده رو هم نداری باید کالباس و سوسیس حرامی که میدن رو بخوری

چرا برمیگردی واقعا؟دلیلت برای نموندن چیه.بمون بخدا ایران هیچ خبری نیس جز اینکه رو روانت اثربد بذاره ...

تجربه ای که من دارم رو شما نداری عزیزم ولی من تجربه زندگی کردن تو ایران رو دارم 

روزی به حرف من میرسی که دیگه دیره

2738
تجربه ای که من دارم رو شما نداری عزیزم ولی من تجربه زندگی کردن تو ایران رو دارم  روزی به حرف م ...

یعنی اگرقانونی یاازطریق ویزای کاری هم بیایم این عزت نفس وجود نداره ؟وپشیمونی هست!؟

یاس ممنونم ک واقعیتایی که ازچشم ما پنهان هست رو میگی چون مااینجا کمبود مالی نداریم حقوق شوهرم کفاف زندگیرو‌میده فقط تبعیض ها و عدم کفایت مسئولین کشورمون باعث شده ما بخایم مهاجرت کنیم.ازطرفی هدف اصلیمون فرزندمون هست که باتفکر ازاد تو‌محیط ازاد و مدرن و پیشرفته رشد کنه

یعنی اگرقانونی یاازطریق ویزای کاری هم بیایم این عزت نفس وجود نداره ؟وپشیمونی هست!؟

قانونی خب شرایط خیلی بهتره 

به قولی عزت نفس دارید

اما خب تبعیض ها و سختی ها و مشکلات زیاده 

من که قانونی اومدم و از اول هم قصدم موقت بود ولی بازم خیلی فشار روحی رومون هست

واقعا وقتی با خانواده ها صحبت میکنم و میبینم مثلا تعطیلات عید چه شادن یا مهمونی میرن و ... حسرت می کشم

میشه شما امار درست و بروز بگی ممنونم

تمام حرفای دوستمون راجع به پناهندگی درسته . گول حرفای اونایی که رفتن و میگن به به نخور  . شرایط کمپ افتضاحه . توالت  و حموم عمومی فاجعس و امنیت یه خانم صفر .  به هیچ عنوان  توصیع نمیکنم . ببخشید کتافت دونی شرف داره به کمپ. 

من البته المان نیستم دانمارکم و با ویزای کار اومدم .  المانها رو خودشون  تعصب دارن .  رو زبانشونم همینطور  . ولی باز هم تجربه من میگه   کشور خیلی خوبی برای زندگیه شما و از همه مهمتر بچه ها زندگی خوبی خواهند داشت.  و اینکه در مورد حقوق  ها : 

اصلا به حقوق 1000 هزار یورو که میگن توجه نکن  حقوق  کارگره .  به عنوان متخصص شما رنج حقوقی از 3000 تا شرو ع میشه و به راحتی تا 5 6 هزار یورور هم حقوق میگیری . من که دانمارک زندگی میکنم سطح دستمزدم از این رقم بالاتره  یعنی حدودا 7 هزار یورو حقوقمه(البته تبدیل کردم واحد پول ما کرون هست) . و هنوز هم حقوق بالاتر از من خیلی زیاد وجود داره . مالیات ما بیشتر از المانه و المان مالیات کمتری میدن و  خونه بخصوص اگه بخوای اجاره کنی ارزونتر از دانمارکه در نتیجه  نهایتا سطح رفاهشون عین ما هست .من با دانمارک مقایسه میکنم که بگم دقیقا چطوره اوضاع : 

من اگه یه خانواده سه نفره باشم با این سطح خقوق در رفاه  هستم . ( یه آپارتمان مناسب نه خیلی بزرگ ، یه ماشین معمولی نه  لوکس ،  سالیانه یک سفر مناسب خارجی )   اینا با یه درامد هست .  حالا با دو نفر درامد  ( خونه ایده آل ، دو تا ماشین خوب ، سالیانه دو الی سه سفر خیلی خوب ، و پس انداز) .   در ضمن برای رنج حقوقی رشته تحصیلیتون  از سایتهای معتبر استفاده کن . ببین میگه درامد رشته شما بطور میانگین چقدره تو اون کشور ، و  یکمی پایین تر برای شروع در نظر بگیر ولی به سرعت میتونی حقوق بهتری داشته باشی .

چرا راضی نیستی میشه کامل توضیح بدید.حال من اصلا خوب نیست اصلا راه قانونی برامون سخته نمیدونیم‌چجوری ...

در ضمن با وجودیکه تمام روزها و حالهای غیر خوبی رو که شما میگی گذروندی در ایران و من هم گذروندم هنوز هم بعد سالها با اطمینان میگم مهاجرت کار بسیار بسیار سختیه و کاملا به شخصیت و روحیات خودت بستگی داره . و لااقل اگه ادم بی قیدی باشی شبیه من و چشماتو رو همه چی ببندی یه سال خیلی سخت خواهی داشت . هر چی حساستر  باشی بیشتر طول میمشه عادت کنی 

قانونی خب شرایط خیلی بهتره  به قولی عزت نفس دارید اما خب تبعیض ها و سختی ها و مشکلات زیاده&nb ...

نه گلم الان حتی خانواده ها هم به هم رحم ندارن همه تا وارد جنع میشن یا بفکر تجملات چشم وهم چشمی هستن یا حسادت یاتمسخر و نیش وکنایه به هم متاسفانه