2733
2734

سلام 

من 6ماهه نامزدم بیست روزه پدرهمسرم یهویی خیلی غیر منتظره فوت کرد همسرم تک پسره با سه خواهر

دوتاازخواهراازدواج کردن و یکیش 35سالشه و مجرده 

تمام 17روز عید خونه ی اونا بودم و کمک میکردم و مهمون داری اونقدر احترامشون رو نگه داشتم که همه ی مهمونا به همسرم میگفتن

که چقدر رفتارم باهاشون خوبه

همسرم قبل گفتم که جایی نمیذاره برم حتی خونه ی برادرم

حتی توو اون شرایط که دلتنگه مادرم میشدم و زنگ میزدم بهش دعوام میکرد که چرا مدام باهاشون حرف میزنم نمیذاشت باخواهرم چت کنم 

میگفت فقط باید برای من باشی 

به هیچ دوستی نمیذاره شماره بدم یا ارتباط داشته باشم 

با این حال بازم من ی ذره به خانوادش بی احترامی نکردم همش حتی تاخوراکشون حواسم بودبهشون

ولی توو این 17روز واقعا تحملشون کردم خیلی یبس اند خیلی افسرده قبلشم اینجوری بودن چه برسه الان که عزیز ازدست دادن

جوری که بخندی میگفتن خوشحاله بابامون مرده 

الانم همسرم اومده میگه بیا بعد 40بریم مشهد عروسی نگیریم ی خونه بغل دست مادرم اجاره کنیم یا ی دوطبقه بگیرم 

دارم سکته میکنم نمیدونم چی بگم فقط زدم زیر گریه

نمیدونم چیکار کنم اصلا

😢😢

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

چی بگم والا 

کاش یه جوری بشه قبول نکنی بری 

به نطرم قبول نکن هیچ جوره 

ولی خب انتظار نداشته باش بخندیو اونا هم باهات بخندن

جلو همه بگو به من خیلی دوست دارم عشق دلم همه جا تاریک شه یهو بوی عود میاد و شمعا روشن   همه اگه پایه باشن وصل میکنیم ما صبحو به شب جمع جمعه عاشقا جمع جمع اینا رو هم عاشقتم  امشب میخوام بمونم من تا صبح کنارت   این دریا با تو چه حالی داره بارون بباره بارون بباره  تو هم بخندی برا من دوباره بخونم برات نگام تو نگاتچشاتم کنار همه نگاه کنن به ما با اون دلبری کردنات
2728
2738

عزیزم اصلا نمیدونم چی بگم که اروم بشی ولی درکت میکنم.متاسفانه با فوت پدرشوهرت الان شوهرت کاملا خودشو سرپرست و تکیه گاه مادر و خواهراش میدونه.یا باید این شرایط رو قبول کنی یا جدی دربارش فکر و صحبت کنی

غرب زدگی اثری از جلال آل احمد است.جلال آل احمد در این کتاب میگوید:غرب‌زدگی آفتی است که از غرب می‌آید و ما را مانند طاعون گرفتار و بیمار می‌کند. آدم غرب‌زده ریشه و بنیادی ندارد، نه شرقی مانده، نه غربی شده؛ هرهری مآب و چشم و گوش بسته از آداب و سنن و فرهنگ غرب تقلید می‌کند.جلال در این باره میگوید:«آدم غرب‌زده هرهری مذهب است به هیچ چیز اعتقاد ندارد اما به هیچ چیز هم بی‌اعتقاد نیست. یک آدم التقاطی است و نان به نرخ روز خور است همه چیز برایش علی‌السویه است. خودش باشد و خرش از پل بگذرد، دیگر بود و نبود پل هیچ است!نه ایمانی دارد،نه مسلکی،نه مرامی نه اعتقادی،نه به خدا یا به بشریت،نه در بند تحول اجتماع است و نه در بند مذهب و لامذهبی،حتی لامذهب هم نیست هُرهُری است.آدم غرب‌زده، شخصیّت ندارد.چیزی است بی اصالت. خودش و خانه‌اش و حرف‌هایش،بوی هیچ چیزی نمیدهد. بیش‌تر نماینده‌ی همه چیز و همه کس است.آدم غرب‌زده، معمولاً تخصّص ندارد، همه کاره و هیچ کاره است؛ امّا چون به هر صورتی درسی خوانده و کتابی دیده و شاید مکتبی، بلد است که در هر جمعی، حرف‌های دهن پر کن بزند و خودش را جا کند. شاید هم روزگاری تخصّصی داشته؛ امّا بعد که دیده است در این ولایت تنها با یک تخصّص نمی‌توان خر کریم را نعل کرد، ناچار به کارهای دیگر هم دست زده است. عین پیرزن های خانواده که بر اثر گذشت عمر و تجربه‌ی سالیان، از هر چیزی مختصری می‌دانند و البتّه خاله زنکی‌اش را.(کتاب بخون دوست عزیز،کتاب بخون)من نمیتونم به همه ی عقاید احترام بذارم،چون احترام به عقاید پوچ و بی ارزش در واقع توهین به شعور خودمه

عروسی نگرفتن عیبی نداره ...منم همین شرایط اما برعکسش رو‌داشتم 

اما دو طبقه اصلا قبول نکن 

تا جای ممکن ازشون دور باشه منزلتون

انتخاب های من بر حسب علایقم هستن و لازم نیست با منطق دیگران جور در بیاد 

بگو منتظر میمونم تا عروسی بگیری

جان مادر بعد از ۴ سال انتظار آمدی 😍خداوندا به کدامین ثواب مرا لایق زیباترین احساس،بزرگترین نعمت و با شکوه ترین لحظات دانستنی.... خداوندا بگذار در این احساس زیبا بمانم ،بگذار شاهد تولد دوباره خویش باشم ....بگذار آرام باشم ...ب کدامین ثواب مرا اینگونه عاشق کردی ...فاش میگویم این حس را تاکنون لمس نکرده بودم ...اینگونه عاشقی  کردن را خودت ب من آموختی...احساس خودت ب تمام بنده هایت ...آری حس مادری ام را میگویم 
2706