2733
2734
عنوان

پاسخگویی به سوالات شرعی

| مشاهده متن کامل بحث + 47710 بازدید | 3137 پست

سلام...برای خوندن نماز باید حتما اذان تموم بشه یانه؟؟؟

اگه لازم نیست تا چه حدشو باید بگه تا بتونیم بخونیم؟؟؟

سوال دیگه ام در مورد غسل هایی که هر ده روز باید زن زائو و نوزاد انجام بده...اسم و نیت هر غسلش چیه و اینکه نیت غسل بچه هم همونه؟؟؟

آیت الله مکارم شیرازی...

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام خون ریزی از مقعد غسل نیاز داره یا نه؟ممنون

خیر.

خواهش میکنم‌😊

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....
2728
من نماز میخونم ولی موهام بیرونه و آرایش دارم نمازم قبول نیست؟؟؟

در حین نماز باید فقط گردی صورت و دست ها تا مچ پیدا باشه.با وجود آرایش اشکالی نداره اما نامحرم نباید ببینه.

اما در غیر نماز اگر محجبه نیستید،قبولی اعمال با خداست و بس.

اما عزیزم یا رومی روم،یا زنگی زنگ.اگر مسلمانیم چون حکم خداست باید رعایت کنیم دیگه.

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....
وقتی که وضو میگیریم اگه که اون قسمت ها خیس باشه وضو باطله؟؟ مثلا پاها یا صورت و دست؟؟؟؟

اعضای شستنی یعنی دست و صورت ایرادی نداره اگر خیس باشه.

اما مسح کردنی ها یعنی فرق سر و روی پاها یا خشک باشه یا تری دست غلبه پیدا کنه به رطوبت و خیسی این اعضا.

بله درسته  خیلی خوبه شما از اون‌ مذهبیایی هستین ک انسانیت دارین ن از این مذهبیای افراطی و و د ...

لطف دارید.خود رسول اکرم و ایمه معصومین و حتی حصرت زهرا و بانوان برگزیده اسلام هم با جنس مخالف در تعامل بودند.اما تاکید میکنم با رعایت حدود.

2740
سلام...برای خوندن نماز باید حتما اذان تموم بشه یانه؟؟؟ اگه لازم نیست تا چه حدشو باید بگه تا بتونیم ...

باید یقین پیدا کنید که وقت نماز داخل شده.بنابراین احتیاط در اینه که چند دقیقه بعد از اتمام اذان نماز خوانده بشه.به خصوص نماز صبح.

و اما غسل ها،خانمی که تازه زایمان کرده و عادت مشخصی داره باید به تعداد روزهای حیضش،نفاس حساب کنه و بعد از اون غسل نفاس کنه.در احکام چیزی به عنوان غسل سر ده روز نداریم.

بچه هم که غسل نداره.

باید یقین پیدا کنید که وقت نماز داخل شده.بنابراین احتیاط در اینه که چند دقیقه بعد از اتمام اذان نماز ...

یعنی اگه پریود هفت روزه باشه باید هر هفت روز غسل نفاس بکنه؟؟؟

واقعا نوزاد غسل نداره؟؟؟😮😮😮

یعنی اگه پریود هفت روزه باشه باید هر هفت روز غسل نفاس بکنه؟؟؟ واقعا نوزاد غسل نداره؟؟؟😮😮😮

اگر هفت روزه است باید تا هفت روز صبر کنه و نماز و روزه و کلا هر چیزی که بر حائض حرامه انجام نده و پس از پایان هفت روز غسل نفاس کنه.نه اینکه هر روز یک غسل انجام بده.

البته این برای وقتیه که خونریزی بعد از سقط یا زایمان از ده روز بگدره،اما اگر قبل از ده روز یا سر ده روز تمام میشه تمام این ایام رو نفاس بگیرید.

نه عزیزم تو احکام چنین غسلی نداریم.

خب من نمیدونم تا چند روز بعد زایمانم خونریزی دارم...کی باید غسل کنم؟؟؟چند بار؟؟؟

معمولا از حجم خونریزی میشه تشخیص داد.مثلا عادت شما هفت روزه است،و معمولا بیش از ده روز میشه لکه بینی.روزهفتم فقط یکبار یه غسل نفاس کنید.و مابقی استحاضه.