2737
2739
دوستان من همسرم مشکل تعداد و مورفولوژی اسپرم داره که چند وقت پیش این آزمایش هورمونی را داد که متاسفانه هورمون fsh اش خیلی بالاتر از حد نرمال بود برای همین دکترش بهمون گفت امکان بارداری طبیعی برای شما وجود نداره ،میخواستم ببینم کسی بوده این آزمایش را شوهرش تا حالا داده باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فان مع العسر یسرا ***ان مع العسر یسرا ***
پس با هر سختی البته آسانی هست***و با هر سختی البته آسانی هست***
آزمایشات خونی مردان‌

اندازه‌گیری سطح خونی FSH (هورمون محرک فولیکول‌) یکی ازمعیارهای مفید در ارزیابی عملکرد بیضه است‌. اگر علّت آزوسپرمی یا اولیگوسپرمی شدید نارسایی بیضه باشد، FSH خون خیلی بالا خواهد بود. علت این موضوع هم عدم تولید هورمون مهار کننده‌ (هورمونی که‌سطح FSH را تا حد طبیعی مهار می‌نماید) در بیضه‌ها است‌. افزایش میزان FSH مشخصه نارسا بودن بیضه‌ها می‌باشد. این آزمایش به روش‌ رادیوایمونواسی یا ELISA اندازه‌گیری می‌شود و از آنجایی که تست ‌مهمی است بایستی توسط آزمایشگاه‌های خاص انجام گیرد. یکی از دیگر علل افزایش FSH در مردان مصرف کلومیفن است (یک نوع‌ درمان تجربی است که برای اولیگوسپرمی بکار می‌رود). پس بهتر است‌این آزمایش قبل از شروع هر گونه دارویی درخواست گردد. در حالیکه‌ میزان بالای FSH مشخصه نارسایی بیضه‌هاست ولی سطوح طبیعی FSH اطلاعات چندان مفیدی در اختیار قرار نمی‌دهد. سطح پایین FSH رامی‌توان در بیماران هیپوگنادوتروپیک هیپوگنادیسم[5] مشاهده نمود. این‌یکی از علل غیرشایع (امّا قابل علاج‌) آزوسپرمی می‌باشد.

اغلب پزشکان همراه با FSH ، سطح هورمون LH را هم ‌اندازه‌گیری می‌نمایند که تقریباً همان اطلاعات را در اختیار قرار می‌دهد.
کسی اطلاعات مفیدتری در این زمینه داره؟؟؟؟؟؟؟؟

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
مامان گندم جون سلام ،منم میکرو کردم و یه انتقال ناموفق هم داشتم حالا باز دوباره برای بعد عید هم انتقال فریز دارم ولی باز نا امید نشدم و میگم شاید بین این میکرو کردن ها طبیعی باردار شدم ،آخه توی همین سایت دوستایی را دیدم که دکتر بهشون گفته بود ممکن نیست طبیعی نی نی دار بشند ولی الان باردار هستند،من تا یه حدودی که توی اینترنت تحقیق کردم وفتی هورمون fshبالا باشه دیگه نمیشه کاریش کرد ولی بازم فکر میکنم کار نشد نداره ...

دکتر میگفت ممکن این وضعیت بهتر یا بدتر بشه ولی احتمال زیاد همینطور ثابت بمونه!!!!!!
2740
با سلام بنده مهدی و 37 ساله هستم.11سال پیش ازدواج کردم و دارای یک پسر 9 ساله هستم.بخاطر بالا بودن انزیم های کبدی از سال 88انواع داروها و عرقیات گیاهی رو استفاده کردم.در سال 92 خانمم باردارشد ولی به دلیل تصادف مجبور به سقط شد.از تیرماه 93 که اقدام به بارداری کردیم نتیجه ای حاصل نشد و در طول این مدت هم مقادیر زیادی عرق کاسنی مصرف کردم.تا اینکه 6 ماه پیش با ازمایشات هورمونی و اسپرموگرافی مشخص شد که تعداد انزیم ها صفر و FSH=25 , LH=9 می باشد ولی میزان تستسترون و پرولاکتین در رنج نرمال قراردادشت.از انزمان تا کنون به شدت از خوراکی های گرم و اسپرم ساز استفاده کرده ام (قبلا کمتر استفاده میکردم چون طبعم گرم و خشکه) ولی همچنان میزان هورمون های مذکور بالاست. و چند مدتی هم هست که احساس می کنم بیضه هام کوچک شدن ولی میل جنسیم تغییری نکرده. حالا می خواستم بدونم که مشکل از پرکاری غده هیپوفیزهستش یا اینکه مشکل دیگه ای وجود داره. ممنون که راهنمایی می کنین.
سلام دوستان گلم وقتتون بخیر عیدتونم مبارک آرزو دارم تو سال جدید همتون به آرزوهای خوشگلتون برسین منم شوهرم هورمون lh ش خیلیییییی بالاس متاسفانه 95.بعد عید قصد داریم بریم برا میکرو به نظرتون توی بیضه ش اسپرم میشه یا نه؟؟؟؟
سلام دوستان گلم وقتتون بخیر عیدتونم مبارک آرزو دارم تو سال جدید همتون به آرزوهای خوشگلتون برسین منم ...

سلام تقریبا یک سال از این متنتون گذشته میخواستم ببینم الان در چه وضعیتی هستین؟ شوهر منم ازو هست و FSH بالا 

سلام تقریبا یک سال از این متنتون گذشته میخواستم ببینم الان در چه وضعیتی هستین؟ شوهر منم ازو هست و FS ...

سلام دوست عزيزم 

الان شوهر شما درچ وضعيتي هستش؟؟

شوهر منم متاسفانه آزو هستش 

و هورمون 

Lh

Fsh

Porolactin

همشون بالاست 

2706