2737
2739
ببخشيد اين كشك استوانه اي درازا هم خوبه..يني كلسيم داره..اخه كنار همه ي ناخنام كنده گوشتش كنده شده ف ...

نه .اونا اکثرا آردن🙇🙇 

با آرد درست میشه حالا توش یه چیزایم میزنن مثله کشک میشه.

سعی کن همون ماستو بخوری.پنیرم خوبه. بزور روزی یه لیوان شیر بخور.

بادام درختیم کلسیمش بالاست.روزی ۱۴ تا بخور.

به پزشکتم بگو حتما بهت مکمل کلسیم بده

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

نه .اونا اکثرا آردن🙇🙇  با آرد درست میشه حالا توش یه چیزایم میزنن مثله کشک میشه. سعی کن ه ...

خداياااا من چيكا كنم..مكمل نميتونم بخورم چون يبوست ميشم وسابقه دارم..بايد به قول شما به زور شير بخورم فقط..ا

عزيزم حالا حالا بايد صبرداشته باشي..من اوايل خيلي خراب بودم ولي الان دو روزه حالم بهتره يه كم..فك كن ...

انشالله بهترم میشی....

❤دوست خوبم اگه دوست داشتی واسه  سلامتی پسرم امیرحسین صلوات بفرست.... خدایاازبلاهامحفوظمون بدار..... الهی آمین❤
2731
2740
شمام بارداري..من نميدونم چرا جيگرو ممنوع كردن اخه

سلام جیگر ویتامین Aبالایی داره خوب نیست دلیل دیگم برای الودگیش خیلی زیاد میگن تو دوران بارداری خوردنش خوب نیست

دکتر تغذیه میترا زراتی:

در دوران #بارداری موارد زیر را رعایت نمایید:

عدم مصرف جگر

محدودیت مصرف مواد کافئینه

محدودیت مصرف غذاهای چرب

عدم مصرف نوشابه رژیمی و آدامس بدون شکر

عدم مصرف بادام زمینی

مصرف موادغذایی پروبیوتیکی

عدم مصرف تن ماهی

عدم مصرف ماهی های دریایی

اینا برای سه ماه دوم 

دکتر برحسب وزن قبل بارداری میگه چقدر باید دوران بارداری اضافه کنی کسی با وزن نرمال با اونی از قبل اضافه وزن داشته فرق داره وهمین تو شرایط مثل قد و غیره مثلا من خودم با وزن نرمال باردار شدم تو هفته 17 بودم دکتر رفتم 4 کیلو اضافه کردم گفت باید حواسم به خوردنم باشه با توجه به قد وضیعتم باید 11 کیلو کلا اضافه کنم

مقدار مصرف پروتئین در سه ماه دوم نسبت به سه ماه اول بیشتر باید بشه تو  مرغ گوشت حبوبات  و تخم مرغ و عدس وهمین طور دال عدس تو بارداری دال عدس خوبه در کل در روز سه میوه واحد داشته باشید میوه مثل سیب گلابی انار موز اگه یبوست ندارید خرمالو خوبن

کسایی رژیم دیابت دارن یا اصلا پیشگری دیابت در بارداری میوه فکر نکن خیلی خوبه زیادی بخورن چون قند داره

سه واحد لبنیات کم چرب ماست پروبیوتیک بخور

تو رژیم غذاییت سبزیجات باشه مثلا برای من خوراک سبزیجات گذاشته توش قارچ نخود فرنگی سیب زمینی پیاز هویج ذرت ی تیکه مرغ برای من گذاشته. از طرفی سبزی خام خوب نیست به خاطر الودگی ابیاری مخصوصا کسایی که تهران هستن

اسفناج با ماست خوب نیست خاصیتش کم میشه جذب کلسیم پایین میاد

گردو  با بادام درختی کشمیش انجیر گردو برای نی نی خوبه صبحونه گردو با پنیر خیلی خوبه

چیزهایی که خوب نیست جگر کله پاچه و کافین زیاد و کندر بعضی ها برای هوش بچه میخورن ثابت شده از نظر علمی باعث پیش فعالی میشه

از نظر سبزی مثل جعفری یا گشنیز گفت مشکلی نداره تو غذا خوردن عصاره اش بد حتی زعفرونم گفت یکم تو غذا مشکلی نداره

ماهی قزل الا وسالمون خوردنش مشکلی نداره کنسرو خوب نیست

عذاهای که برای ادم عادی خوب نیست برای بارداریم خوب نیست مثل فست وفود نوشابه

برای جلوگیری دیابت و همین طور اضافه وزن همراه غذات سالاد بخور مواد کربوهیدرات بیش از اندازه مصرف نشه این باور غلط که بعضی ها میگن دو نفر شدیم به اندازه دو نفر غذا بخوریم

ویتامین A ای که میگن خوب نیست تو جگر و مولتی ویتامین توش ویتامین Aهست و گرنه تو مواد غذایی اونقدر نیست من خودم هویج نگران بودم که گفت هویچ تو غذا مشکلی نیست اگه تو یروز چند لیوان اب هویج بخوری خوب نیست کدو حلوایی گفت خیلی خوبه تو غذا بریزی

نان سبوس خوب نان لواش به خاطر جوش شیرین داره خوب نیست مخصوصا برای فشار خون

گلم ببخشید طولانی شد حالا هر چی یادم.اومد میگم اگه سوالیم خودت داشتی بپرس چون تعذیه رو جنین خیلی موثره واقعادکتر تغذیه دوران بارداری مهم

برای زردیم گفت چیزی الان اثبات شده خوردن ویتامین ث در ماه اخر بارداری مثل خوردن کیوی پرتقال

برای وزن گیری نی نی تو سه ماه اخر پروتئین مصرفش بیشتر بشه خوردن تخم مرغ خیلی خوبه گوشت ومرغو اجیل