2737
2734
عنوان

تبادل اطلاعات سفری . کجا مسافرت برم بهتره

| مشاهده متن کامل بحث + 919409 بازدید | 5014 پست
سلام من ایران رو خیلی خوب گشتم.تقریبا میشه گفت شهر به شهر.تنها استانی که نرفتم سیستان و بلوچستانه که واقعا دوست دارم برم و حتما محوطه ی شهر سوخته رو هم ببینم.من از بچگی عاشق سفر بودم و همسرم هم همین طوره واسه همین خیلی راحت و اسون می ریم سفر.بی بار و بنه ی زیاد.بدون توجه به مدرن بودن یا نبودن.ماشین رو بر می داریم و می زنیم به دل جاده.خیلی کیف می ده . آدم احساس می کنه زمان متوقف شده.2 سال پیش رفتیم کردستان هر شب توی یک شهر بودیم.از قبل هتل جهانگردی رزرو کرده بودیم.شب ها می خوابیدیم و دوش می می گرفتیم روز ها هم رانندگی و کوه و دشت .عااااااااااااااااااالیه.کردستان عید خیلی خلوت بود.خنک بود .جاده ها تقریبا اختصاصی ما.راه های روستایی زیبایی داره.پر از باغ های بادام.شهر کرد.فارسان .سامان و....البته ما هر دو عاشق طبعتیم و واسه همین این طور مسافرت ها که تا دلت بخواد می تونی پات رو بزاری رو ترمز و پیاده شی وسط یه گله بز و بزغاله و عکس بگیری و با چوپان ها یه چایی قند پهلو بزنی خوراکمونه.گاهی توی مسیر با روستایی های باصفایی آشنا شدیم و سوارشون کردیم و رسوندیمشون و کلی ازشون چیزی یاد گرفتیم.با بعضی ها هنوز ارتباط نامه ای هم داریم.واسه همین صاف و خاکی بودن این مسافرت ها عاشقشونم.عاشق چایی توی قوری ذغالی روی منقل.عاشق نیمروی کثیفی که دو تایی می زنیم تو سر و کله ی هم که یه وقت نسوزه!!!عاشق جوراب هایی که توی رودخونه شستیم و آویزون کردیم روی درخت.من عاشق این سفر ها هستم.می خوام دست از این مدرنیته بر دارم برم یه هفته توی دل طبیعت مثل آدم های نخستین زندگی کنم.(خنده)
بازم سلام

اینکه بعد از عید بریم سفر تو فکر خودمم بود.. با 500 بعد از عید آپشن های زیادتری دارم !! بچه هایی که تایلند رفتن یکم تعریف کنن و راجع به قیمتها و هتلها و جاهای تفریحی و تجربه خودشون بگن
با تور خاصی هم اگر رفتن و راضی بودن معرفی کنن

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

مهراوه جون
اینی که شما میگی واقعا عالیه.. ما یک بار اینجوری زدیم به جاده و تجربه خیلی قشنگی داشتیم
فقط برامون مشکل جا پیدا کردن پیش میومد.. وگرنه همه چیز اون سفر خاطره است

من کردستان نرفتم تاحالا.. یکم تعریف کنید از جاهای دیدنیش چجوریاس - تور خاصی هم میشناسید بگید
سحری جون شما هم یکم از سرعین بگید و اگر تور خوبی میشناسید معرفی کنید
بازم سلام،اول بگم خوش به حالت یاسمین جان که تونستی بری کاش شوشو منم مرخصی داشت،در رابطه با فرمایشات مهراوه جان هم کاملا تاییدش میکنم و امیدوارم همیشه همینطوری شاد و سر زنده بمونه..اما در مورد سرعین،از تهران که راه افتادیم ساعت 5 صبح بود 1 جایی توی قزوین نگه داشتم برای صبحانه که خیلی کثیف بود اما خیلی خوش گذشت و ما همونجا با 2 همسفرمون که زوج خوبی بودن آشنا شدیم و تخم مرغ نیمرویی خوردیم که مزش هیچ وقت تکرار نمیشه بعد راه افتادیم و تا رشت رفتیم و ناهار و نوش جان کردیم! و بازم راه افتادیم توی اتوبوس همش شوخی میکردیم و میرقصیدیم و لیدر معما طرح میکرد و جایزه میداد..خلاصه توی آستارا توقف 2 ساعته برای بازار داشتیم و راه افتادیم تا رسیدیم به گردنه ی حیران که خیلی معروفه..وای جاتون خالی هوا سرد بود درختا سبزه سبز و از پایین جاده(دره حیران) مه اومده بود بالا مثل بهشت بود..بعد چایی خوردیم و رفتیم تا رسیدیم سرعین و اتاق بهمون دادن..فرداش ما رو به اردبیل و جاهای دیدنی مثل دریاچه شورابیل که خیلی قشنگه و جنگل گیسوم که فندوق داره بردند،بقعه شیخ صفی هم قشنگ بود،آبگرم رفتیم که واقعا تمیز و عالی بود و خوبی این آب گرم اینه که گوگردی نیست و هیچ بویی نمیده،مارو به یه منطقه سرسبز و خوش آب و هوا به اسم ویلا دره بردند که اونجا آش دوغ و کباب و اینا داشت و عسل طبیعی خریدیم و اسب سواری کردیم راستی اونجا یک چشمه داره که آب گازدار داره و میتونی ازش استفاده کنی اما من که زیاد دوسش نداشتم..دیگه برات بگم که خیلی جاهای خوبی بردن که باور کن اصلا یادم نمیاد!من و شوشو هم که عاشق ماجراجویی بودیم یک شب که برنامه ای نداشتیم یک تاکسی گرفتیم از هتل و رفتیم یک جایی که شهر قدیمی بود و بعد زلزله تخریب شده و کلی غار داره که خیلی باحال بود..اونجا پیست اسکی آلوارس و آبشار گرگر هم بود اما نتونستیم بریم چون پیست بهمن اومده بود و آبشار یخ زده بود هاهاها!!اما به ما خیلی خوش گذشت توی راه برگشت هم بازم آستارا توقف داشتیم و همینطور ساحل تالش که واقعا عالی بود...راستی maman somi زودتر فکر عید و بکن همه هتل ها پر میشن،دوستان بازم همیاری کنید یک جای خوب پیدا کنیم برای سفر
2731
ریز خرج ها رو می گم 150 تومان تعویض پلاک بین المللی (کاپوتاژ) 20 تومان ویزا سر مرز که همونجا بهت می دن
خونه شبی برای هر خانواده 40 دلار (خونه از هتل 5 ستاره بهتر بود) و غذا هم شوهرامون درست می کردن البته به نوبت واز ایران اکثر مواد رو برده بودیم ولی بعد پشیمون شدیم چون اونجا ارزون بود فقط میوه بی نهایت گرونه. بعضی وقتها هم رستوران رفتیم خیلی خوش گذشت کنسرت ها هم که به راه بود.
علاوه بر تفریح شما با یه کشور قدیمی که هنوز آثار کمونیسم ازش می باره آشنا می شید که گاهی دلتون واقعا می گیره . ما توبهترین خیابون ایروان بودیم (باغرامیان ) اما بازم هنوز مدرن نشده چند تا خیابون شیک هم فقط برای قدم زدن داره .
2738
من هم کوش آداسی رفتم . ( تابستون 87)
جای خیلی باحالیه . البته بیشتر هتلش به من و یارم حال داد .

یه مرکز خرید هم داره به اسم سوکه که حدود 40 دقیقه از خود کوش اداسی فاصله داره " یه جورایی مثل مغازه های مسیر شمال ). تمام مارکهای باحال هم از نایک و ادیداس و کنز و لی وایز و ماوی و خلاصه همه مارکها با قیمت خیلی کم داشتن .

البته ما ماه آگوست رفتیم که قیمت تورها بینهایت بالا بود ولی همه جا تخفیف 50 تا 70 درصدی میخورد.
مثلا من یه پالتو شیک خریدم 17 تومن. با مارک کنز. اینجا بود 170 تومن !!!!!!!!!
همونجور که مامان سمی گفت پارک آبیشم محشره.
دو تا هم جای تاریخی داره .

ازمیر هم برای خرید محشر بوددددددددد . اگه بتونم حتما تابستون میرم دوبارهمیرم ترکیه .

مامان سمی راست میگه حتما هتل یوآل برین.......صبحانه + قبل نهار + نهار + عصرونه + شام + هر وقت که خواستین بستنی و آبمیوه و میوه ( نوشیدنی "برای اونا که اهلش هستن " مجانی هر چقدر که بخوان )

ما حدود 1400000 پوله تورمون شد . ولی واقعا به اون هتلش می ارزید ..

اسمه هتلمون sea light بود ......فقط دو تا خانواده ایرانی هم بودن ....

.
2706