2737
2734
عنوان

*برنامه و راهکاربرای مدیریت کارهای خونه *

| مشاهده متن کامل بحث + 1947792 بازدید | 85925 پست
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

خوب دوستای گلم من یه گزارش بدم 

روز یکشنبه همونطور که گفتم شب مهمان داشتیم و صبح قرار بود من برم آزمایش بدم و برگردم کارامو بکنم 

همسرم چون شب دیر خوابیده بود هر کار کردم بیدار نشد 

منم از ساعت 6 صبح بیدار بودم تا ساعت 11 که بالاخره بیدار شد من ناشتا بودم 

خلاصه یکم ناراحت بودم که همسرم گفت همین الان میریم خوب روز تعطیل بود چند تا آزمایشگاه رفتیم بسته بود یه دونه هم که باز بود گفت آزمایشات خوانا نیست خلاصه اینکه 12:30برگشتیم خونه دست از پا درازتر 😁

تو راه برگشت همسرم نون تازه گرفت و اومدیم با هم صبحانه خوردیم داشتم دیگه از گشنگی غش میکردم 

بعد از صبحانه داشتم رختخواب ها رو جمع میکردم که مهمون زنگ زدن که ناهار چی دارید همسرم توضیح داد که ما تازه صبحانه خوردیم و الان از بیرون اومدیم اونها هم گفتن پس ما میام اونجا ناهارم نیمرو بخوریم 

کلی به شوهرم غر زدم واسه دیر بیدار شدنش که کارای من تا ساعت 2بعداز ظهر مونده و تازه دارم رختخواب تا میکنم لنگ ظهر 😖 اونم درکم کرد یکم عذرخواهی کرد گفت دیگه تا اونموقع نمی‌خوابن 😁

خلاصه ایشون رفت دنبالشون منم 

افتادم جون خونه جاروبرقی اساسی کل خونه  و مو گیری فرش و تی و گردگیری و اینه و شیشه و سرویس بهداشتی 

خیلی خسته شدم و چون با سرعت انجام می‌دادم که قبل از اومدنشون تموم شده باشه خیس عرق شدن اما فرصت حمام نبود

سریع یه ارایش کردم و چای دم گذاشتم وسط آرایش زنگ زدن که رسیدن 

با چای و میوه پذیرایی کردم 

جاتون خالی واسه ناهار آقای مهمون نیمرو درست کردن و دور هم خوردیم 

با همسرم کار داشتن مشغول شدن منم سریع ظرف شستم و برنج برای شب خیس کردم ماهی گذاشتم بیرون یخش وا شه 

مجدد پذیرایی و میوه و چای ودیگه شام درست کردم و ماهی ها رو همسرم زحمت کشید تو تراس سرخ کرد 

شام خوردیم و بچه‌ها کلی باهم قبل و بعد شام بازی کردن 

سفره جمع شد و آقا و خانم مهمان زحمت ظرف ها رو کشیدن 

منم جمع و جور کردم 

مجدد پذیرایی بعداز شام دیگه تا کارشون تموم شه و برن ساعت 3:30 صبح بود 

ظرف های پذیرایی رو بیخیال شدم فقط میوه ها رو گذاشتم یخچال خونه انگار بمب خورده بود همه اسباب بازی ها ولو وسط سالن کلی سیم و وسایل کامپیوتر و لب تاب اون وسط بود فقط بچه‌ که خواب بود رو بردم اتاقش باپا لا به لای اون وسایل جا باز کردم 😁 رختخواب انداختم و دیگه 🙃 ساعت 4:30تازه خوابیدیم 

و اما دیروز 

صبح به زحمت ساعت 9بیدار شدم دوش گرفتم و آماده شدم موهامو خشک کردم و بافتم 

همسرم رو بیدار کردم ایشونم دوش گرفت و پسرم رو بیدار کردم آماده شدیم ساعت 10:30رفتم آزمایش دادم 

برگشتیم صبحانه خوردیم 

جمع کردم 

رختخواب ها رو جمع کردم 

اسباب بازی و وسایل ولو تو سالن رو جمع کردم و ظرف های دیشب رو جا به جا کردم و وسایل پذیرایی شب و صبحانه رو شستم 

یه فنجون قهوه دم کردم و خوردم 

طبق قرار روز قبل ساعت 12مهمون دیشب تماس گرفتن که برای خرید سرویس خواب همراهشون باشیم دیگه رفتیم و بالاخره خرید انجام شد و ساعت 11برگشتیم خونه ناهار و شام هم که بیرون خوردیم و مهم نشون بودیم 

اصلا جون نداشتم بیدار باشم که پسرم رو ببرم اتاق خواب دیشب رو کنار ما خوابید 😏

ساعت 3:30 صبح همسرم بیدار شد که بره شهرستان واسه کار 

دیگه بلند شدم براش یکم میوه و کلوچه گذاشتم و راهیش کردم 

ولی خوابم خراب شد دیگه یکم نت گردی کردم و کتاب خوندم دیگه نمیدونم کی خوابم برد 

ساعت 6:40بیدار شدم و متوجه شدم نمازم قضا شده متاسفانه 

دوباره خوابیدم ساعت 8 بیدار شدم و به همسرم پیام دادم احوالش رو جویا شدم رسیده بودن 

همش ولو بودم راستش پسرم هم خواب بود منم دیگه هی لا به لا چرت میزدم 😒 

دیگه 11:30رسمما از رختخواب کنده شدم 😁 نمازم رو خوندم پسرم رو بیدار کردم رختخواب ها رو جمع کردم 

با مادرم و مادر همسرم تلفنی صحبت کردم 

و ناهار گرم کردم خوردیم 

جمع کردم و شستم دو سری لباس شستم با ماشین پهن کردم رختخواب پسرم رو شستم 

چای دم کردم با پسرم خوردم 

با خواهرم که تازه زایمان کرده تلفنی صحبت کردم و یکم دلیل آوردم و خودمو توجیه کردم که چرا تا امروز نرفتم دیدنش یکم آرومتر شدم ولی میدونم ازم دلخور شده یکم 😔 توکل برخدا دیگه که خودش از دلم خبر داره که هر روز پر میکشه اونجا 

همسرم تماس گرفت سفارش داد براش ترشک درست کنم مشغول اون شدم 

نماز مغرب و عشاء خوندم و کلی با خدا راز و نیاز کردم 

همسرم برگشتن الانم خوابید انقدر گفت سکوت باشه بخوابم پسرم هم حرف نزد اونم خوابش برد😁

شام درست نمیکنم انقدر سبزی پلو اضافه اومده که شامم داریم البته همسرم گفت احتمالا شام نیست 

چون بارش برسه باید بره انبار 

فعلا ولو شدم اینجا 

به آرزوهام قول رسیدن دادم.😄 من لایق بهترینام😄

بچه‌ها ببخشید من گزارشم خیلی طولانی شد و فقط شرح حال بود و هیچ مورد آموزشی نداشت 😁

تازه کلی تلاش کردم که خیلی خلاصه بنویسم که سردرد نگیرید جزئیات رو ننوشتم تازه 😂🤣😁 ولی خوب این شد دیگه 

چند روزی میشه ورزش و مطالعه رو اونطوری که دلم میخواد انجام ندادم و همینطور کارهای شرکت و بورس رو انشالله که یکم مسائل مرتب تر شه و ذهنم آروم شه مجدد همه چیز رو ریتم خودش انجام بدم از بهم ریختگی درمیام 

2728
خوب دوستای گلم من یه گزارش بدم  روز یکشنبه همونطور که گفتم شب مهمان داشتیم و صبح قرار بود من ب ...

خدا قوت ولی عجب مهمان های خوبی داشتینا 😍

هیچ وقت توقع نداشته باش اون حسی که به ادما میدی رو پس بگیری .........اونا قلب ♥️تو رو ندارن😔
سلام ترشک چطوری درست میشه؟

عزیزم من 

آلبالو خشک و برگ زردآلو و انواع الو رو میریزم تو قابلمه با لواشک خرد شده هرکدوم تغریبا دو بند انگشت چاق 

بعد رب انار ترش  و یکم قره قوروت و اینا رو با آب جوش قاطی میکنم میریزم (اگه آب انار به جای آب بریزی فوق العاده میشه 😋) روش میذارم جوش بیاد یه قل بخوره آلوها و البالوها باد کنه زیاد نه که له شه 

بعد که سرد شد میریزم شیشه میذارم یخچال خنک شه 

خیلی خوشمزه میشه اگه دوست داشته باشی میتونی انار دون شده هم بریزی البته اگر با دونه های انار مشکل نداشته باشی

البته بگم من همه وسایلش از الو و آلبالو لواشک و حتی رب انار رو خودم درست کردم قبلا فقط قره قوروت آماده میخرم 

ممنون از راهنمایت😘 ولی سختمه بریزم دور نمیدونم چرا  فقط گداشتم تو سبد همونجا خاک میخوره ...

پیشنهاد میکنم اگه وسایل به درد بخور توشون پیدا میشه, مثلا همین وسایل هنری و خیاطی و اینا و اگه واقعا استفاده نمیکنی بفروشیشون😁

یه اپ جدید ریختم, کمدا.اقا هر چی دم دستشونه گذاشتن واسه فروش.منم یه چند تا تیکه دارم میخوام ازشون عکس بگیرم بذارم واسه فروش😂کسب درآمد😂😂😂مخصوصا وسایل شماره دوزی و کتاب آموزشی اشو خریدم ولی دست بهشون نزدم.همینجوری مونده الکی.یا بعضی از کتابها و از اینجور چیزا که شاید به درد کسی بخوره.

حتی شمعدون و گلدون کریستال دارم دلم میخواد بفروشم بره.جلو چشمم هستن اذیتم😅😅

تو مگو همه به جنگند و ز صلح من چه آید /  تو یکی نه ای هزاری تو چراغ خود برافروز
2740

سلام دوستای گلم .من یکی از کاربرهای قدیمی تایپکم.یه موقع فعال بودم بعد دیگه سختم بود بیام گزارش بنویسم.انشاا... از این به بعد از تجربیات شما دوستان استفاده میکنم.نا گفته نماند من هرشب گزارشاتونو می خونم و کلی لذت میبرم.

خدا قوت ولی عجب مهمان های خوبی داشتینا 😍

فدات عزیزم 

چطور مگه 

اگه واسه ناهار میگی اخه قرار نبود اصلا واسه ناهار بیان 😁

قرار بود بعد از ظهر بیان کارشون رو انجام بدن برن من گفتم زشته شام نگهشون میدارم 

اما خوب خودشونو ناهار دعوت کردن 😁

البته باهم خیلی راحتیم 

سلام دوستای گلم .من یکی از کاربرهای قدیمی تایپکم.یه موقع فعال بودم بعد دیگه سختم بود بیام گزارش بنویسم.انشاا... از این به بعد از تجربیات شما دوستان استفاده میکنم.نا گفته نماند من هرشب گزارشاتونو می خونم و کلی لذت میبرم.

اسم کاربریم خیلی سخته متاسفانه نمی تونم عوض کنم. می تونید منو شادی صدام کنید.ممنون

عزیزم من  آلبالو خشک و برگ زردآلو و انواع الو رو میریزم تو قابلمه با لواشک خرد شده هرکدوم تغری ...

وای قلبم.این چه معجونیه.وایییییییییی.نوش جونتون.حیف هیچ کدومش رو ندارم.پیدا کردن قره قورت تمیز هم خیلی سخته .

سلام دوستای گلم .من یکی از کاربرهای قدیمی تایپکم.یه موقع فعال بودم بعد دیگه سختم بود بیام گزارش بنوی ...

انشالله بازم فعال شی اینجا عزیزم گزارش‌های قشنگتو بخونیم 

وای قلبم.این چه معجونیه.وایییییییییی.نوش جونتون.حیف هیچ کدومش رو ندارم.پیدا کردن قره قورت تمیز هم خی ...

فدات عزیزم ببخشید هوس کردی

اگه تهرانی درست کنم برات بفرستم گلم 

2706