2733
2734
عنوان

مــادر کـافــی باشــیم

| مشاهده متن کامل بحث + 775496 بازدید | 7348 پست
مامانه رز عزیز فکر کنم در اینباره صحبت کردیم...

دوستان این هفته موضوع صحبتمون آزاد هستش هر کسی هر سوالی داره میتونه بپرسه..منتظریم :)

خوب من خودم یه سوال دارم..میخواستم بدونم اینکه میگن وقتی بچه خوابه براش موسیقی بذارید یا زبان و این باعث میشه بهتر یاد بگیره..این درسته؟ کسی در اینباره اطلاعاتی داره؟

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام
ساحل جون ـ من هم جواب سوال فروغ عزیز رو دقیق نمی دونم ، اگه ممکنه راهنمایی و کمک
به من هم گفتند و شنیدم سی دی های زبان رو میشه در این مواقع گذاشت ـ بعضی روزها سی دی زبان رو میزارم و 20 دقیقه بعد بیدار میشه و بقیه اش رو میشنوه ـ گاهاً میگه دوباره از ابتداش برام بزار ـ گاهی هم میگه خاموشش کن بخوابیم بابا! با این وجود پروسهء یادگیری انجام میشه؟
با حقیقت باید زیست. امّا، واقعیت را ـ تنها ـ باید دانست.
2731
مرسی فروغ جون میشه شماره صفحه شو بگین ببرم بخونم این وروجک وقتی برام نمی زاره
منم تقریبا همون سوالو دارم برای نشون دادن فلش کارتهای زبان از کی باید اقدام کنیم حتی اگر نگاه نکنن یا توجه نکنن هم تاثیر داره؟
ممنون سرو ناز عزیز و مامان رز عزیزم. خیلی زاید به من لطف دارید شما.شرمندم میکنید بخدا. خیلی خوشحالم برای اینکه میخوای باردار بشی وب رات بهترنی اروزها رو دارم. دکتر من واقعا استاد بود. یکی از بهترنیهای ایران. دانا و بروز. اصلا معنی استرس و بی قراری رو در طول بارداری و زایمانم نفهمیدم. اعتماد کامل داشتم و دارمبهش. دکتر محمود ارسلانی زاده. مطبش داخل خیابون نشاط هست از زند. 2357912 تلفنش هست که از 118 هم بپرس حتما. من دکتر اعرابی ور نمیشناسم یادم نمیاد بیشتر دربارش بگو شاید یادم باید. سایتها رو هم یادم نیست همه انگلیسی بودن. سایتی بود که رشد هر روز جنین رو برام ایمل میکرد با شکل جنین در اون روز و نوع غذایی رو که برای رشد بهش نیاز داشت. همینطور با مادرای دیگه حرف میزدیم و روانشناس های سایت. و پرسشهایی که همینجا هم مطرح میهش. سایت دیگه در مورد خصوصیات روانشناسی جنین صحبت یمکرد. سرچ میکنم و اگر پیدا کردم برات میذارم. البته به وبلاگ هیوا سر بزن. چون اطلاعات خصوصی تر هم هست شاید بتونه بهت کمک کنه. من از همون لحظه اول برای نزدیکی و بارداری برنامه ریزی خاصی داشتم غذاهای خاص ساعت خاص مذهبی نیستم اما برای داشتن یک کودک سالم باید یک چیزهایی رو که جزو اصول اخلاقی و امسانی هستن رعایت کرد. برای هر لحظش برنامه داشتم و نتیجش رو دارم هر روز در هیوا میبینم. برام در وبلاگ پیام بذار و ایملتو هم بده اگر دوست داشتی کتابهایی رو که میخوندم در اون زمان پیش از بارداری ور بارت میذارم. کتابهای روانشناسی دیگه هم همین روزها در بولاگ میذارم برای همه به ترتیب سن. از اشناییت خیلی خوشوقت شدم دوست خوبم.
سلام فروغ جان. خوشحالم بالاخره اومدی و دیدمت خانومی. درباره سوالت نوع موسیقی خیلی تاثیر گذاره. ببین میتونی از بتدای تولد کودک زمان خواب براش موسیقی بذاری حتی یک نوع موسیقی مثلا لالایی اقوام دنیا به تمام زبانها یا یک موزیک اروپایی یا یک موسیقی ب یکلام. اینها باعث ارامش کودک میهش اما باعث یادگیری زبانش نه. این فقط باعث میشه با اون موسیقی احساس ارامش پیدا کنه. مثلا در مورد نوزادان وقتی با یک موسیقی بخوابن و خودتون هم اوای اونرو حتی بدون کلامش بخونین براش هروقت نا ارومه یا دردی داره یا ترسیده یا نگرانه در بزرگی حتی اون موسیقی بهش ارامش و اعتماد به نفس میده. مثال : من برای هیوا اهنگ My darling child رو میذاشتم از خوانئده ایرلندی sinead o corner . از زمانی که باردار بودم هر روز. و یکی از شعرهای فروغ رو با نام عاشقانه " ای شب از رویای تو رنگین شده ... " رو براش زمزمه میکردم. و یک مجموعه موسیقی لالایی ملل اروپا رو از انگلیس برم فرستاده بودن اون رو هم میذاشتم. هیوا به دنیا اومد من براش اون موسیقی خارجی و شعر فروغ رو میخوندم. هر وقت نا اروم بود به دقت گوش میداد و ساکت میشد. الان بزرگ شده اما هر وقت میخواد بخوابه براش همین موسیقیها و البته خیلی انوع دیگه از موسیقی های کلاسیک ولایت رو که خودش دیگه اسمش رو بلد شده و میره پای کامپیوتر پیدا میکنه میذاره و گوش میکنه. شبها وقت خواب هنوز این شعر فروغ و اون موسیقی خارجی رو براش میخونم و یوقتایی میگه یادته کوچیک بودم این روب رام میخوندی. میگه وقتی اینهارو میخونی خیلی ارامش دارم مامان. :)اینها تاثیر موسیقی خوب هست. اینکه میگم گوش بجه ها مقدسه و نباید به هر چیزی به هر نوع صدایی گوش کنن برای همین هست. بعدها در رشد یادگیری ساز در موسیقی خیلی بهوشن کمک میکنه این گوش خوب. اما برای زابن اینطور نیست که موسیقی رو بذراید و بچه یاد بگیره نه فقط به اواش گوش میکنه که هرچقدر لایت تر و ارامتر باشه بهتره.
در مورد فلش کارت. فلش کارت باید از 2 سالگی شروع بشه زمانی که دارید با روشهای بازی و نقاشی و تصویر و کتاب و عکس اموزش غیر مستقیم رو شروع میکنید. و باید کودک فارسی رو خوب و کامل حرف بزنه. فلش کارت باید مورد توجه بچه باشه اگر توجه نکنه و نگاه نکنه هیچ تاثیری نداره. اما برای اموزش زیر این سن همون روندی هست که قبلا گفتم. میتونه به موسیقی های انگلیسی بچه گانه همین سیی هایی که در بزار هست گوش کنه حتی اگر حواسش نباشه بازی میکنه یا گوش هم نمیکنه اصلا مهم نیست میتونه روزی یک بار و هر هفته به یک موسیقی مشخص گوش کنه. بالای یک سال البته. کل روش رو در وبلا گ دارم :)) امیادوارم جواب کاملی داده باشم.
سروناز عزیز این سایتها
http://www.pregnancy.com/ این مربوط به دوران باردرای هست رون جنین در هر ماه و کلی مطالب دیگه. باید عضو بشی و اتوماتیک برات ایمیل میاد از هر روز بارداریت البته به انگلیسی هست.
اینهم یک سایت دیگه
http://www.babycenter.com/baby اینهم یک سایت دیگه در مورد کل کودک هست. اسباب بازی پرسش و پاسخ روانشناسی غذا همه چیز حتی پوشاک. امیادوارم انگلیسیت خوب باشه. اگر خودت بگردی باز هم پیدا میکنی. اینها دوسایتی بودن که من همیهش و هنوز ازشون استفاده میکنم عزیزم.
مرسی ساحل عزیززززززززززز خیلی لطف کردی گلم
آره دکتر ارسلان زاده که کارش حرف نداره ، ولی من شنیدم دیگه خودشون زایمان نمیکنند به خاطر سنشون
خیلی ماهی به خدا ممنونم بهترین ها رو برات آرزو میکنم گلم
خواهش میکنم عزیزم. تا پارسال که میکرد. اما اگر حتی تحت نظرش باشی و دکتری رو که خودش معرفی میکنه کارهای زایمانت رو انجام بده انشا الله مطمئن باش که بهرتین فرد و بهترنی انتخاب خواهد بود. برات اروزی خوشبختی و یک کودک سالم و ناز دارم مادر آینده .
دوستان سلام ببخشید من یه سئوال دارم ممنون می شم جواب بدین دوستای مهربون دخترم 2سال و شش ماهشه از کی زبان دومش ( انگلیسی) را شروع کنم
و اگر الان باید شروع کنم لطفا بگین از کجا و با چه چیزایی خییلییییییی ممنون می شم جوابمو بدین منتظرم
ساحل عزیز
فروغ عزیز
ممنونم ازتون
سوژین عزیز سلام. اول چه اسم خوشگلی اسم دخترت هست؟ فکر کنم کردی باشه. خیلی زیباست. عزیزم مطالب اموزش زبان رو در بولاگم بطور کامل دارم بیا اونجا و سوالاتت رو بپرس. مطالب رو بخون و بعد هر سوالی داشتی بپرس. از همین سن میتونی شروع کنی.
2706