2733
2734
سلام خاله های مهربونم
من ونوشا هستم 5 ماهم است و خیلی هم شکمو و تپلم
تا انجا که من اطلاع دارم به بچه های زیر 1 سال نباید شیر گاو داد
می خوام به مامانم یاد بدین چه جوری فرنی یا حریره بادام بهم بدم چون تا حالابه هر مرجعی که مراجعه کرده نوشته تو فرنی شیر باید ریخت
(گیج شده ) در ضمن بجز حریه بادام و فرنی برای شروع می تونم پوره سیب یا موز یا سیب زمینی بخورم؟سوپ رو بعد از چند روز از شروع غذای کمکی باید بخورم؟دکترم از ایران رفته و مامانم با یه عالمه سوال مانده
لطفا راهنماییش کنید
ماچ ماچ ماچ ماچ برای همه خاله های خوبم
خاله قربونت بره...به مامان بگو بره تو قسمت شیر خوار ...تغذیه تکمیلی تا برات غذاهای خوشمزه درست کنه...موز برا معده کوجولوت زوده...اما پوره سیب زمینی 10 15 روز بعد میتونی بخوری....راستی دکتر پسملم میگه فرنی رو با شیر پر چرب میهن درست کنم.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

دستور فرنی:
آرد برنج 2 قاشق مرباخوری
شکر 1 قاشق مرباخوری
آب سرد نصف لیوان
ارد برنج را در اب سرد حل کن بعد شکر را بریز و مخلوط کن بعد بزار روی شعله ملایم و مرتب هم بزن تا سفت بشه
وقتی که یکم خنک شد شیر خشک را بریز
2731
درود بر تو ونوشا جووونم...خوبی خاله؟
آوینای من 3 ماه از تو بزرگتره...عزیزم...منم مثل مامانت درگیر بودم چی کار کنم...به مامانی بگو اصلا از شیر استفاده نکنه...شیرخشک هومانا 2 بگیره...فرنی رو که آرد برنجش رو خودش درست کرده آماده کنه...با یه فنجون آب...خوب قوام که اومد خاموش کنه و بذاره کمی خنک شه...بعدش یه پیمونه شیر خشک رو بریزه و خوب هم بزنه تا دون دون نشه...بعد بده تو هام هام کنی...حریره بادوم هم به همین شکل ولی توش بادوم رنده کنه و بده تو هام هام کنی و تپل شی...ولی مامانی الان برات زود زود نیست؟ آخه باید 6 ماهگیت تموم شه بعد عزیز دلم...
تازه الان واسه پوره موز و سیب زمینی خیلی زوده...چون شکمت رو سفت میکنه و تو هنوز نمی تونی چیزی سفت تر از فرنی رو قورت بدی...به مامانی بگو نمی خواد از حالا اینا رو بکنه تو شکمت....
دو هفته که فرنی و حریره بادوم خوردی یعنی یه روز در میووون...اون وقت برو سراغ سوپ....اگه خواستی بگو به مامانی بهم بگه یادش بدم آخه من انقد تحقیق کردم که شدم یه پا دکتر...ماچ ماچ تپلی
راستی از مامان آرمین هم تشکر کن ولی بهش بگو شکر و نمک اصلا نباید واسه نی نی استفاده شه...چون ذائقه نی نی هنوز طعم شیرین رو نمیشناسه پس اگه عادت کنه شاید شیر مادر رو کمتر بگیره
خاله جون، شما باید از سرلاک برنج و شیر شروع کنی‌، بعد وقتی‌ که شش ماهت کامل شد میتونی‌ سوپ و اون چیزای دیگه که گفتی‌ رو بخوری، ببین شیر وقتی‌ با چیزای دیگه ترکیب می‌شه خاصیت حساسیت زاییش کم می‌شه، پس اشکالی‌ نداره که تو حریره ازش استفاده بشه مگر اینکه شما کوچولوی محترم به شیر حساسیت داشته باشی‌، که در این صورت میتونی‌ از آب به جای شیر استفاده کنی‌، من حریره رو برای دختر خودم اینطوری درست می‌کنم، که یک قاشق غذا خوری آرد برنج رو با یک قاشق مرباخوری پودر بادوم، کمی‌ شکر و یک لیوان آب یا شیر یا ترکیبی‌ از هر دو، میزارم رو گاز تا جوش بیاد و بعد کمش میکنم و هر از گاهی‌ همش میزنم تا ته نگیره، وقتی‌ که قوام اومد که نه شل باشه نه سفت یعنی‌ تقریبا بد از یک رب یا ده دقیقه، برش میدارم میزارم خنک بشه بد میدم نی‌نی بخوره البته نی‌نی ملزم به خوردن همش نیست، پس اذیتش نکن مامانش.
2740
من نی نی ندارم ولی اینها رو خوندم سوپ از 7 ماهگی باید باشه.و الان فرنی.حریره.و از اخر 6 ماهگی شیر برنج توی فرنی هم اب بریز و بدون شکر .عسل هم که می دونی تا 1 سالگی ممنوع است .دستوراش رو بچه ها گذاشتن دستور شیر برنج هم اینه.1 ق برنج.الیوان شیر و یک چهارم ق چایخوری شکر.
انسانیت
مامانم مثل مامان ارمین برام درست کرد داد خوردم کلی حال کردم همه اش رو خوردم این اولین بارم بود اخه دکترم گفته بود از 5 ماهگی غذا و قطره اهنم رو مامانی شروع کنه خاله مهربونا دوستون دارم
یه عالمه ماچ برا ی همه تون
مرسی از راهنماییهاتون من مامان ونوشام بهم نخندیدا یه دختر 4 ساله دارم اما یادم رفته !!!!!
من تمام نظراتتون رو خوندم اما تو فرنی ونوشا فعلا شکر نریختم چون چند جا خوندم که شکر و نمک نباید به غذای بچه اضافه کرد اونم البته بدش نیومد به هر حال خیلی خیلی ممنونم از همشون استفاده کردم
رامیلا جون برام جالب بود با اینکه نی نی نداری اما اطلاعات خوبی داری
راستی مامی گل اوینا من پوره سیب رو تو کتاب خوندم (همه مادران سالمند اگر ) البته خیلی خیلی کتاب خوبیه یه کتاب دیگه هم هست همه کودکان باهوشند اگر خیلی خیلی عالیه به همتون توصیه می کنم این کتاب رو برای نی نی های گلتون تهیه کنید جالبه