2752
2734
عنوان

تازه الان فهمیدم همسرم معتاد شده.دارم دیوونه میشمکمک کنید چیکار کنم

| مشاهده متن کامل بحث + 685 بازدید | 61 پست
تو شهر خودمون نمیشه جم بخوره همه میفهمن.. تازه ارتقا گرفته به عموش گفت اگه ادارشون بفهمه تنزل پیدا م ...

ببین من دوستم دو تا پسر معتا دداشت از ترس ابرو مدام ساپورت مالیشون میکرد و اینا هم روز به روز بدتر میشدن با همین naها صحبت کرد گفتن بهشون کوفت هم نده هر تهدیدی هم کردن بگو هر غلطی میخوای بکن باورت نمیشه در عرض دو هفته هر رفتن کمپ البته خدا به دور اونها شیشه میزدن

خودت بدون عصبانیت و مهربونی بهش بگو. ارومتر که شدی یه کم بهتر فکر کن. نگو که فایل صوتی گوش کردی و مت ...

اولش که گوش دادم میخواستم وسایلامو حمع کنم برم

اما بچه هام اونارو چیکار کنم

امروز همکارام میگفتن شوهرت ماشالا خوشگله بچت به شوهرت رفته

الان اگه قیافشو ببینن خودشون وحشت میکنن

خیلی خیلی خراب شده هر روزم بدتر میشه خدایا کمکم کن اصلا تحمل ندارم میخوام برم ولش کنم اون دفعه که تفریحی میزد قسم خورد دیگه طرفش نمیره

2731
چیکار کنن عموش میگفت متادون گیر بیا کم کم ترک کن نمیدونم متدون چیه.. به اون معتاد نشه  بهش میگ ...

وای نه جنجال نکنی سرش ،

ببین عصبانیت و قیل و قال راه انداختن جواب عکس میده ها، 

اونجوری دیگه چون میدونه فهمیدی و همش میخوای عصبی بشی بدتر ازت فرار میکنه و بیشتر درگیر مواد میشه.

آروم باش اما جدی و دلسوز.

اتفاقا اگر ببینه سر این موضوع چقد جلوی خودتو میگیری و سعی میکنی کمکش کنی میفهمه که ایتاین قضیه چقد واست مهم و جدیه که انقد داری سعی میکنی خودتو حفظ کنی.

بعدشم عزیزم قشنگ داره داد میزنه که دلش میخواد ترک کنه و به کمکت نیاز داره اما از اینکه بفهمی میترسه.

نزار بترسه و کمکش کن.

فقط تاکید میکنم دلسوزی رو با مهربونی بیجا قاطی نکن که فک کنه واست زیاد مهم نیست و با اعتیادش کنار میای.

آروم باش دلسوز باش اما خیلی جدی، اصلا کوتاه نیا

میدونی اگر شنونده غیبت باشیم هفتاد برابر غیبت کننده گناه کردیم؟!! آره وحشتناکه!! دلیل بیشتر بودن گناه شنونده اینه که به غیبت کننده این جرات رو میده که بازم کارشو تکرار کنه. بیا از همین الان تلاش کنیم اجازه ندیم جایی که حضور داریم این گناه بزرگ اتفاق بیفته.  اولین قدم در برابر غیبت اینه که اصلا اجازه ندیم غیبت صورت بگیره، دوم اینکه اگر اتفاق افتاد ردّ غیبت کنیم،  یعنی از کسی که غیبتش شده دفاع کنیم. حدیث از پیامبر (ص) هست که گفتند کسی که بر برادر مسلمانش منت بگذارد و در برابر غیبتی که از او در مجلسی شنیده دفاع کند خداوند هزار در از شر و بدی را از او در دنیا و آخرت باز می گرداند و اگر دفاع نکند در حالی که قادر بر دفاع است هفتاد برابر گناه غیبت کننده بر او است. حالا سوال پیش میاد که چجوری دفاع کنیم؟ اگر از ویژگیهای ظاهری اون شخص غیبت شد که مثلا چهره ش فلانه ، بگیم اینا که عیب نیست ،عیب اینه که انسان از انسانیت به دور باشه یا گرفتار گناه باشه. اگه از خصوصیات اخلاقی اون شخص غیبت شد که مثلا حسوده یا خسیسه، اینجا سعی کنیم این ویژگی اون شخص رو توجیه کنیم و مثلا بگیم  اینطور نبوده و شاید منظورش این نبوده و صحبتایی مثل این رو بگیم و اگر اون خصیصه قابل توجیه نبود بگیم به هر حال هر آدمی گرفتار خطا میشه، کیه که خطا نداشته باشه ! یا این احتمال رو مطرح کنیم شاید به طور غیرعمد اون رفتار نادرست ازش سر زده. و اگر دفاع مقدور نبود بحث رو عوض کنیم و یا محل و مجلس غیبت رو ترک کنیم، و اگر ترک محل مقدور نبود باید به شکلی مثل بی اعتنایی یا تغییر رفتار نسبت به غیبت کننده نارضایتی خودمون رو نسبت به این عمل نشون بدیم. امام علی (ع) در این زمینه میفرمایند؛ پایینترین حد نهی از منکر و انکار عمل اهل گناه این است که با چهره ای در هم کشیده و ناراضی از عمل آنها با آنها برخورد کرد. و در آخر برای کسی که غیبتشو شنیدیم صلوات بفرستیم یا آیةالکرسی بخونیم یا واسش دعا و استغفار بگیم یا به نیابتش صدقه بدیم...اینجوری حداقل سعی خودمون رو کردیم قدم خیری برای اون شخص برداریم و در حد توان برای گناهی که ناخواسته درگیرش شدیم کاری رو به عنوان جبران انجام داده باشیم...
اولش که گوش دادم میخواستم وسایلامو حمع کنم برم اما بچه هام اونارو چیکار کنم امروز همکارام میگفتن ش ...

نترس میدون رو خالی نکن زندگی همش خوشی و راحتی نیست این چیزها هم هست یا علی بگو و بجنگ برای اینده بچه هات

ای وای بسیار خطرناکه و ترکش مشکل بلافاصله برخورد کن

نمیدونم چجوری مطمئن بشم مصرف میکنه سردرد زیاد داره بدنش خیلی شبا مخصوصا پاهاش درد میکنه اوایل ازدواج هم تو کیف پولش دیدم ولی بعد که دوباره رفتم سر کیفش دیدم نیست واقعا نمیدونم چجوری بفهمم

چیکار کنن عموش میگفت متادون گیر بیا کم کم ترک کن نمیدونم متدون چیه.. به اون معتاد نشه  بهش میگ ...

نه نه عزیزم خوده متادون اعتیاد داره اصلاً این اشتباه رو نکن پسر همسایه ما اعتیاد داشت اونم متادون میخوره مادرش میگه دکترش گفته پسرت به دارو معتاد شده بدنش قوی شده... فقط باید بره کمپ ترک اعتیاد و اینکه خودش بخواد پسر همسایه ما رو زوری داداشاش بردن اما هر دفعه میاد بیرون متاسفانه دوباره مصرف میکنه شما هم حسابی واسش قاطی کن تهدیدش کن اصلاً کوتاه نیا یکبار واسه همیشه باهاش حرف بزن اگر ترک نکنه خدای نکرده زندگی با آدمه معتاد غیره ممکنه عزیزم خیلی ناراحت شدم انشاءالله که زودی سالم شه 🙏 فقط کوتاه نیا 

اگه خودش میخواد ترک کنه برهna بخدا خیلی خوبه ،،همسرم برای رضای خدا دوتا دوستاشو ترک داد  خیلی س ...

چه قلب مهربونی داری❤

مطمئن باش خدا عوضشو به خودت و همسرت برمیگردونه.

میدونی اگر شنونده غیبت باشیم هفتاد برابر غیبت کننده گناه کردیم؟!! آره وحشتناکه!! دلیل بیشتر بودن گناه شنونده اینه که به غیبت کننده این جرات رو میده که بازم کارشو تکرار کنه. بیا از همین الان تلاش کنیم اجازه ندیم جایی که حضور داریم این گناه بزرگ اتفاق بیفته.  اولین قدم در برابر غیبت اینه که اصلا اجازه ندیم غیبت صورت بگیره، دوم اینکه اگر اتفاق افتاد ردّ غیبت کنیم،  یعنی از کسی که غیبتش شده دفاع کنیم. حدیث از پیامبر (ص) هست که گفتند کسی که بر برادر مسلمانش منت بگذارد و در برابر غیبتی که از او در مجلسی شنیده دفاع کند خداوند هزار در از شر و بدی را از او در دنیا و آخرت باز می گرداند و اگر دفاع نکند در حالی که قادر بر دفاع است هفتاد برابر گناه غیبت کننده بر او است. حالا سوال پیش میاد که چجوری دفاع کنیم؟ اگر از ویژگیهای ظاهری اون شخص غیبت شد که مثلا چهره ش فلانه ، بگیم اینا که عیب نیست ،عیب اینه که انسان از انسانیت به دور باشه یا گرفتار گناه باشه. اگه از خصوصیات اخلاقی اون شخص غیبت شد که مثلا حسوده یا خسیسه، اینجا سعی کنیم این ویژگی اون شخص رو توجیه کنیم و مثلا بگیم  اینطور نبوده و شاید منظورش این نبوده و صحبتایی مثل این رو بگیم و اگر اون خصیصه قابل توجیه نبود بگیم به هر حال هر آدمی گرفتار خطا میشه، کیه که خطا نداشته باشه ! یا این احتمال رو مطرح کنیم شاید به طور غیرعمد اون رفتار نادرست ازش سر زده. و اگر دفاع مقدور نبود بحث رو عوض کنیم و یا محل و مجلس غیبت رو ترک کنیم، و اگر ترک محل مقدور نبود باید به شکلی مثل بی اعتنایی یا تغییر رفتار نسبت به غیبت کننده نارضایتی خودمون رو نسبت به این عمل نشون بدیم. امام علی (ع) در این زمینه میفرمایند؛ پایینترین حد نهی از منکر و انکار عمل اهل گناه این است که با چهره ای در هم کشیده و ناراضی از عمل آنها با آنها برخورد کرد. و در آخر برای کسی که غیبتشو شنیدیم صلوات بفرستیم یا آیةالکرسی بخونیم یا واسش دعا و استغفار بگیم یا به نیابتش صدقه بدیم...اینجوری حداقل سعی خودمون رو کردیم قدم خیری برای اون شخص برداریم و در حد توان برای گناهی که ناخواسته درگیرش شدیم کاری رو به عنوان جبران انجام داده باشیم...
تو شهر خودمون نمیشه جم بخوره همه میفهمن.. تازه ارتقا گرفته به عموش گفت اگه ادارشون بفهمه تنزل پیدا م ...

باهم برید مرکز راهنمایتون کنن ،، ولی تو جمع باشه  خیل خوبه..تو مرکز از این کتابها باهاشون کار میشه بحث میکنن  ،،خودشون و روحی روانی خالی میکنن با بحث کردن و شنیدن   ...نمیشه خودت انجام بدی ،باید حتما مراجعه کنه به مرکز

هر انچه در جستجوی آنی ،آنی😊

وای خدا.همین بلا چن قت پیش دامن ما رو گرفت.قشنگ میفهمم چی میگی.خدا به سر دشمنش نیاره.

بهش بفهمون میدونی و بگو حاضری همه جوره کمکمش کنی.اولش باید خودش اعتراف کنه که معتاد شده چون اگه انکار کنه ترک کردن خیلی سخته.خودش که قبول کرد بعد ببرش کمپ.متادون نخوره.متادون خودش اعتیاد شدید داره. خدا کمکت کنه.😢😢😢😢 فقط اینکه دعوا و قهر و کم توجهی اعتیادشو بدتر میکنه حواست باشع

اگر مقدوره برای آرامش روح برادر جوون‌مرگم صلوات بفرستید.    با زور و دعوا و تهدید ازدواج کردم. از اون روز دیگه رنگ خوشی ندیدم. تمام آرزوهایی که داشتم و در مسیرشون بودم دود هوا شد. شوهرم و خانواده‌ش نمی‌تونستن تحمل کنن موقعیت منو. نمیتونستن خودشون رو بالا بکشن، منو محکم کوبیدن زمین. از اون روز نماز و چادرمو گذاشتم کنار. دیگه هیچ امیدی ندارم. هرشب وقت خواب یه دور سناریو می‌چینم که خودم و بچه‌هام قرص بخوریم و بخوابیم و صبح بیدار نشیم. دلم شکسته. ده سال از جوونیم تباه شد. میشه یه روز از دست این مرد خلاص بشم؟ یا قراره این آرزو رو هم به گور ببرم؟
چطور پیدا کنم

سرچ کن توی اینترنت.

از این کلاسا همه جا هست

2706