2733
2739
عنوان

هرکی سوال آشپزی داره بیاد

| مشاهده متن کامل بحث + 2116 بازدید | 67 پست
خیار خوبم استفاده میکنم ولی سرش باز و بسته میکنم😂

برگ انگور خیلی خوبه برای خیارشور 

خدایاشکرت که هر روز سه اتفاق عالی برام میفته😍😍خدایاشکرت که لیزر کردم😍😍😍😍😍😍😍😍😍خدایاشکرت دندونامو خوشگل کردم😍😍😍😍😍😍خدایاشکرت ک ب لطف خودت سه جفت کفش گرون باسه جفت کیف ستش که مارک و گرون هستن خریدم😍😍خدایاشکرت که میکرونید لینگ انجام دادم😍😍خدایاشکرت که به لطف خودت یک شغل عالی که عاشقشم پیدا کردم با درآمد عالی😍😍😍😍😍😍😍خدایاشکرت که به لطف خودت ماشین خریدم و گواهینامه گرفتم😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍خدایاشکرت که به لطف خودت خونه خریدم عااالی😍😍
ادویه هم بریزم؟مرغای رستورانی خیلی خوب درمیاد همش هوسشونو دارم😕

عزیزم من دستورشومیگم کلا مث بیرون میشه مرغو سرخ کن قبل سرخ شدن ادویه مرغووادویه کاریو دارچین بزن فلفل دلمه رو بزرگ بزرگ.خورد کن پیازو رنده کن با هویجم خورد کن بعدازاینه مرغا روبرداشتی همه این موادوسرخ کن بعدش رب بزن وادویه مرغ وکاریودارچین بریز توش اب بریزو بامرغا قاطی کن بزار خوب جابیفته بعد ابکش کنوابشو بامرغاروبگیر بعقیه روبریزدور بعد مرغارو توسسش بزار روشعله کم یکم دیگه بپزه بعد راستی نمکوفلفل هم بریز اگه دوستداشتی یه لیموعمانی هم بنداز تومواد اوایل پخت عالی میشه مث مرغایه بیرون

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

پلوی خالی مجلسی فعلا منظورمه  خیلی تجربه ندارم

برنج ایرانیو میخوای خاصیتش نره چیکار کن پاک کن. یمی دوبار اب بکش کافیه با اب سرد.. بعد بریزتو قابلمه روش آب بریزی از سر برنجا باید بالاتر بیاد ینی تقریبا دوبرابر برنج اب بریز بزار جوش بیاد بالاسرش باش حتما بعد تست کن تقریبا ک دیدی یجورایی پخته ینی وقتی تو دست فشار میدی بین دو انگشتت وسطش پوک باشه. از روی شعله بردار بریز تو ابکش روش اصلا آب نگیر نه سرد نه گرم بزار یکم بخارش بره. تو این فاصله روغنو ته قابلمت داغ کن نون لواش و دولا کن اگ نداری تافتون بنداز اگ نداری سنگک یروسو تو روغن داغ بغلتون بعد بر گردون اون روشو بغلتون روغن انقدری باشه ک وقتی به خورد نونت میره دیگ چیزی اضافه نمونه ته قابلمه بعد برنجتو صد کیلوام باسه باید کفگیر کفگیر بریزی تو قابلمت بعد دم کنی بزار درشو بزار یک ربه دم کشیده... اگر خانما تاحالا امتحان نکردین امتحان کنید نه شفته میشه نه هیچی کاملا حرفه ای میشه طعمو عطرش باقی میمونه

عزیزن مرسی از راهنمایاتون برای سوال دوستان.. ولی من خیلی روشا بلدم اما رشایی میگم ک یجورایی رستوران توری بشه و اگ مهمون اومد خونه حتی اونی ک دست پختش خوبه ام تودلش بگه خدایی خوشمزه شده ها

2731

یه چیز دیگه استارتر چیکار کنم که گوشت قلقلیم موقعی ک میندازم تو خورش ازهم وا نره

اب پیازو میگیرم خوب 

تو یخچالم میذارم‌ ک خودشو بگیره قلقلی ها

ولی باز تو خورش ازهم میرن 

پروردگارا یاری ام ده تا بدون اینکه از ایمان افراد بپرسم و بدون اینکه بدردم بخورند ، همدل و همدردشان باشم زیرا در سودای هر انسانی “ روح تو ” خانه گزیده است !
راز پخت پلوی مجلسی و ته دیگ خوب چیه برای من گاااااهی خوب درنمیاد😕

ته دیگاتو گلم یکبار زردچوبه قاطی کن بزن 

یکبار زعفرون بریز ته قابلمه

یکبار کاهو بزار

زرده تخم مرغو و ماستو نمکو روغنو قاطی کن با چن قاشق از برنج ابکش شدت و زعفرون بریز ته قابلمه 

برای ته ماکارونی تم سیب زمینیو رنده کن خیلی باحال تر میشع 

برنجم که با نمک خیس کن 

بعد اول ابو بزار جوش بیاد 

برنجو نمکو اضاف کن سرشو بزار تا کف کنه و قل بخوره بعد درشو برداز

بعد دو سه دیقه بردار بزار لای دندون اسیابت

اگ نرم شده بود ک راحت میشد جوید برش دار 

موقع دم کردن چندتا سوراخ گنده بزن وسط برن و توش یکم اب بریز 

اگرم میخای برنجت قد بکشه حین جوشیدن یک قاشق سرکه سفید یا یک لیوان اب سرد بریز هم بزن ابکش کن 

سرکه که ریختی باید زمان بدی تا دوباره چن قول بزنه

خدایاشکرت که هر روز سه اتفاق عالی برام میفته😍😍خدایاشکرت که لیزر کردم😍😍😍😍😍😍😍😍😍خدایاشکرت دندونامو خوشگل کردم😍😍😍😍😍😍خدایاشکرت ک ب لطف خودت سه جفت کفش گرون باسه جفت کیف ستش که مارک و گرون هستن خریدم😍😍خدایاشکرت که میکرونید لینگ انجام دادم😍😍خدایاشکرت که به لطف خودت یک شغل عالی که عاشقشم پیدا کردم با درآمد عالی😍😍😍😍😍😍😍خدایاشکرت که به لطف خودت ماشین خریدم و گواهینامه گرفتم😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍خدایاشکرت که به لطف خودت خونه خریدم عااالی😍😍

ذعفرون رمز غذاهای قرمزه و رب داره.. همسر بد غذاترین آدم روی کره ی زمینه.. باورتون شاید نشه من ماهیو به جای سینه ی مرغ دادم به خوردش چندساله هنوزم متوجه نشده. 

یه چیز دیگه استارتر چیکار کنم که گوشت قلقلیم موقعی ک میندازم تو خورش ازهم وا نره اب پیازو میگیرم خو ...

عزیزم قبلش باید ی تفت کوچلو بدی 

2740
پلوی خالی مجلسی فعلا منظورمه  خیلی تجربه ندارم

ماهیو بزارین توی اب لیموی تازه ذعفرون غلیظ نمک فلفل. فلفل دلمه دوساعت تو یخچال بزارین ماهی بدون استخون.بعد در بیارین آرد سفیدو با زردچوبه مخلوزگط کنیند ماهیارو حالت ورقه ورقه ببرین بغلتونین توی ارد بعد رول کنید بکنین توی این چوبای خلال برای آشپزی.لابه لاشون فلفل تندم بزارین انگار دارین جوجه سیخ میکنید. بزارین سرخ بشه  با برنج سفید بخورین. و گوجه ی حلقه حلقه سرخ شده.. قشنگ. مزه ی جوجه میگیره

یه چیز دیگه استارتر چیکار کنم که گوشت قلقلیم موقعی ک میندازم تو خورش ازهم وا نره اب پیازو میگیرم خو ...

هیچ کدوم از این کارا لازم نیست فقط اولا خدب ورز بده تاجایی ک دیگ گوشت به دستت نچسبه ورز دادنی بعدم گوست قلقلیو بزار تو ماهتابه یکم روغن بریز درسو بزار بعد بزار روی شعله زیرسو کم کن ده دقه سرخ شه بعد بریز تو خورشت محاله وابره

اینم یک مدل مرغمه گلم

دوستان طرز تهیه ی حلیم خوش مزه بگید فردادرست کنم هوس کردم😋

حلیم گندم گوشت پر خاصیت ترینو خوشمزه ترین حلیمه. ما هرسال محرم دوتا دیگ میپزیم کلی طرفدار داره... 

حلیمو فقط باید هواست باشه موقع پخت قاشقی بهش نزنی ک به نمک خورده باشه یا به شکر چون سریع میترشه. 

گندمو بذیز تو قابلمه هم نزن اب بریز بزار بپزه قشنگ ک پخت سر بزن باز اینجا میتونی بعداز دوساعت تازه بهش قاشق بزنی و دیگ مدام هم بزنی چون اگ قاشقو هروقت بزنی بهش تا ته دیگ باید گاش واستی تا هم بزنی. گوشت گوسفندی بزار با آب خالی بپزه جدا. پخت ریش. یش، کن بریز تو گندمت بازم چند ساعت پاش واستا هم بزن تا مثل گیتزا کش بیاد... بعضیا توش پیاز میرزن ک اصلا قدیما اینجوری نبوده من به شخصه موافق نیستم اصلا

حالا یه مرغم هست ک اینجوریه شب قبل به مرغت حالا سینست رونه هرچیه نمک بزن بزار توی آب کش زیر ابکش یه ظرف بزار بعد بزار توی یخچال که نمک بوی ضحم مرغو ببره اون خونه آبشم بریزه تواون ظرفه.. بعد مرغتو بزار با حرارت کم تو ماهتابه باروغن سرخ بشه درشم بزار روغن اصرا نباید زیاد باشه. بعد که احساس کردی سرخ شده قشنگ. آب پرتغال بریز جای اب بزار بپزه.. محشر میشه