2733
2734
عنوان

وسواس در شستشو هستم تروخدا بیاید کمکم کنید ثواب داره

| مشاهده متن کامل بحث + 268 بازدید | 34 پست
هردوتاش

از لحاظ دینی چاره اش خیلی آسونه. 

زنگ بزن دفتر مرجع تقلیدت یا اگه بتونی بری که خیلی بهتره. توضیح بده شرایطت رو. احتمال قوی بهت میگن اگر احتمال وسواس بدین اصصصصلا نباید اعتنا کنین. 

جان به قربان حسین و لب عطشان حسین...           السلام علی الحسین و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین
از لحاظ دینی چاره اش خیلی آسونه.  زنگ بزن دفتر مرجع تقلیدت یا اگه بتونی بری که خیلی بهتره. توض ...

اره همش زنگ میزنم اونام میگن پاکه دیگه اعتنا نمیکنم،اما این کار شوهرم واقعا رو مخمه زیاد اهمیت نمیدخ ب تمیزی نمیدونم وظیفه من در قبالش چیه،دارم روش کارمیکنم ک شوهرمو درست کنم بنظرت میشه؟

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

اره همش زنگ میزنم اونام میگن پاکه دیگه اعتنا نمیکنم،اما این کار شوهرم واقعا رو مخمه زیاد اهمیت نمیدخ ...

از نظر دینی وظیفه شما این نیست که مدام مواظب شوهرت باشی چه لباسش پاکه چی نجس، اصصصلا نباید وارسی کنی چون وسواس داری. زنگ که میزنی این نکته رو هم بپرس که مطمئن بشی. ولی من تقریبا مطمئنم که نباید بررسی کنی. 

چون من خودم یه مدت درگیر وسواس بودم و هنوزم کامل برطرف نشده، هم خیلی زنگ میزدم میپرسیدم هم خیلی تو نت دنبال جواب و مشاوره بودم البته از منابع مطمئن،

جان به قربان حسین و لب عطشان حسین...           السلام علی الحسین و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین
از نظر دینی وظیفه شما این نیست که مدام مواظب شوهرت باشی چه لباسش پاکه چی نجس، اصصصلا نباید وارسی کنی ...

وااای دقیقا الان حال و روز من اینه ک مدام زنگ میزنم و نت جستجو میکنم،میدونی چون حساسم هی اتفاق واسم پیش میاد مثلا تا ب شوهرم نزدیک میشم میلینم دستش خراش شده خون اومده،یا ی ذره خون رو صورتش هس،میترسم خیلی بهش گیر بدم ازم زده بشه

2731
وااای دقیقا الان حال و روز من اینه ک مدام زنگ میزنم و نت جستجو میکنم،میدونی چون حساسم هی اتفاق واسم ...

اول آخرش رو بگم. بله ممکنه دلسرد بشه چون واقعا اعصاب خردکن هست. تصور کن یکی مدام بهت گیر بده این پاکه اون نجسه اینو آب بکش وای نکن...

خب آدم عصبی میشه. 

نکن خواهر من نکن. آرامش خودت و شوهرت رو نگیر بابت چیزایی که دین صراحتا ممنوع کرده. 

ببین تمام مراجع میگن وسواسی حتی به یقینش هم نباید اعتنا کنه. یعنی شما "احتمال" میدی مثلا دست شوهرت نجس شده. اصلا معتبر نیست این احتمال. 

بنا رو بذار بر پاکی. همه چیز تاکید دین اینه که همه چیز پاکه مگر اینکه یقین کنی نجس شده. تازه اونم آدم در حالت عادی. نه حالت وسواسی.