2733
2734
منم از جنوب کشور رفتم تهران 4 بار با سختی ولی ارزشش رو داشت اصفهان که خیلی نزدیکه دیگه

بعد از مثبت شدن هم رفتین تهران دکتر؟

«لا إِلهَ إِلاَّ أَنْتَ سُبْحانَکَ إِنِّی کُنْتُ مِنَ الظَّالِمِینَ»
2731

عزیزم اول دکترت رو معلوم کن.

دکتر کلانتر و احمدی و نصر کارشون رو توی کلینیک باروری و ناباروری مشتاق انجام میدن. اونجا خصوصیه و هزینه ی آی وی اف حدودا همونی میشه که بقیه گفتن یعنی از ۷تا۱۲. 

دکتر رضوی توی بیمارستان بهشتی آی وی اف میکنه که دولتیه و هزینه ها اونجا خیلی کمتره. یعنی یه آی وی اف از سونوی اولش تا انتقال آخرش، تازه با احتساب گرون شدن داروها، نباید بیشتر از ۴،۵تومن بشه. من دی ۹۵ آی وی اف کردم، تمامش شد ۳ تومن.

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم...

وقتی دکترت معلوم شد، میری پیشش و بعد از انجام آزمایشا، وارد سیکلت میکنن.

دکتر رضوی اول یه ماه ld میده. بعد که پری شدی، روز اول پری میری پیشش سونو و داروهاتو شروع میکنن. هم داروی خوراکی و هم آمپولهایی که واقعا درد ندارن. نگران نباش.

بعد دو سه بار دیگه هم ازت سونو میگیرن و حدودا روز ۱۳ تا ۱۶ سیکلت، بنا بر اوکی بودن اوضاع فولیکولات، عمل پانکچر رو انجام میدن. یعنی شما رو بیهوش میکنن و تخمکها رو درمیارن. همزمان همسرت هم باید نمونه بدن. یعنی میتونید صبح قبل از رفتن به بیمارستان، شما کمک همسرت کنی تا نمونه بگیره و بعد باهم برید بیمارستان. (باید روز قبلش به بیمارستان بگی که ظرف بهتون بدن که نمونه اسپرم رو توی خونه بگیرید)

بعد از دراوردن تخمکهای شما، اسپرم ها و تخمک ها رو لقاح میدن.

۲ساعت بعد از عمل مرخص میشی و میری خونه. ۲ روز بعد زنگ میزنی بیمارستان و میپرسی چندتا جنین تشکیل شده.

اگه هایپر نشده باشی، (که اینو دکتر همون موقع عمل بهت میگه) بهت میگن فرداش بری برای انتقال جنین

اگر هم هایپر بودی، دوماه بعد انتقال انجام میشه.

هایپر یعنی تخمدان هات بیش از اندازه تحریک شده باشن و تعداد تخمک های زیادی بدن. 

عوارضش اینه که بدن توی اون سیکل، آب ها رو توی خودش جمع میکنه. بهتره از قبل پانکچر، سفیده تخم مرغ زیاد بخوری. بعدش هم باید فقط استراحت کنی تا پری بشی.

وقتی پری میاد، علائم هایپر همش میره.

اگه شما مشکلت سقط هست، دکتر رضوی واقعا خوبه.

خواهر من برای بچه ی دومش، دوتا سقط داشت. بعد رفت پیش رضوی و تحت نظر بود. خدا رو شکر دخترش به سلامت به دنیا اومد.

راستی اگه نخواستی پیش رضوی بری، دکتر نصر واقعا عالیه. همون مرکز باروری مشتاقه.

تهران هم دکترهای زیادی هستن. هم بیمارستان دولتی و هم خصوصی.

میتونی برای انتخاب دکتر، استخاره هم بکنی. تا ان شاء الله پشیمونی نداشته باشه.