2752
2739
عنوان

مامانایی که بچه هاشون سابقه تشنج دارن بیاین تو

| مشاهده متن کامل بحث + 692688 بازدید | 6240 پست
بابای مهربون .پسر من روزی دوتامصرف میکرد.دکترغفرانی معتقده هردارو 10روز ونهایتا دو هفته ای تاثیرش مشخص میشه اگه اثری داشته باشه وهربار معمولا دو تانسخه تجویز می کنه ومیگه پایان هفته دوم خودتون قضاوت کنید اگر دیدید تاثیری نداره برید سراغ نسخه دوم وهمیشه تاکیدش برکنترل کامل هست حتی با کاهش تعداد وشدت حملات هم بهد از مدت مشخص شده دارو رو تغییر میده
بابای مهربون ، صورت امیرعلی از سه شنبه هفته قبل دونه های ریز زد و با تب که تبش منقطع بود ، سرخک و سرخجه و آبله هم نبود یعنی از دوشنبه گاباپنتینش شده بود روزی 2تا که این دونه ها توی صورت و سینه و چندتا دونه روی پاهاش دیده شد ،رفتیم پیش محولاتی و اون وقتی بهش گفتیم با تب همراهه ، ترسید و از جاش بلند شد و امیرعلیو معاینه کرد و گفت حساسیت دارویی هست، گاباپنتین یکدفعه قطع و زونیسامایدشو کم و قطع کرد و شربت اورفریل داد و از اون روز پسرم روزی یک بار و بعضی روزا دوبار تشنج میکنه تا شب پنجشنبه ساعت 12 که تشنج 8دقیقه ای داشته و چون محولاتی پنجشنبه ها نیست ، من زونیسامایدو دوباره براش شروع کردم و دیشب و دیروز تشنج نکرد و همچنان با قطع گاباپنتین دونه ها روی صورتش محو نشده و زیادتر هم نشد.
أَمَّنْ یُجیبُ الْمُضْطَرَّ إِذا دَعاهُ وَ یَکْشِفُ السُّوءَ
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام سارا خانوم . قبلا هم دوستان تذکر بجایی به بنده داده بودن که زیاد روی مساله قطع داروی بچم مانور ندم و کاملا هم درست گفتن. شما هم حتما بیشتر توصیه پزشک رو مد نظر بگیرین. بچه من توی همون بیداری وقتی به پشت بود پرش داشت . مثل پریدن از خواب. در مورد تشنج اگه با تغییر وضعیت خوب میشه همه دوستان هم همین عقیده رو دارن که ممکنه تشنج نباشه. نوار مغز اول بچه ما گفتن مشکل داره و وقتی به دکتر گفتیم با تغییر وضعیت خوب میشه نوار مغز دوم رو گرفت ولی فقط یه ورق زد و بدون توجه به برگه ها گفت هیچیش نیست بچه. داروشو قطع کنین. توی تصمیم گیری پزشکا حالات و حرکات بچه مقدم بر نوار مغزه.
2731
سلام خانما محمدحسین هروقت از خواب بیدار میشه یه تیک پیدا کرده دهنش را یه جور جمع میکنه انگار که تهوع داره بعد اون یه ثانیه انگار از چیزی بترسه دستش و بصورتی که پرت کنه بالا میاره چشاش را باز میکنه انگاری بترسه یه ثانیه هم طول نمیکشه تا سه چهارتا بعدش کاملا هوشیار هست بعد اون کار هم اینور اونور برومیگرده میخنده این کار میتونه تشنج باشه
دکتر غفرانی گفتیم گفت موار مغز بگیرین که بچه را دارو دادن همش را بالا اورد و هر کار کردیم نخوابید دکتر دوباره خواب اور نداد گفت حساسیت میکنه بمونه برا شنبه ام ار ای و ازمایشمتابولیک براش نوشته تا نوار مغز بریم میمیریم زنده میشیم اگه تشنج باشه چیکار میکنیم طفلی روزی چقد این حالت بهش دست میده تو را خدا براش دعا کنین تشنج نباشه
بابای مهربون، ما چندبار نوار مغز گرفتیم که هر دفعه دکتر محمدی گفت خوبه. به خاطر ناراحتیش هم چند تا آزمایش دادیم که هیچکدوم چیزی خاصی که نشون بده مثلا شکم درد یا کلیه درد و این جور چیزا داره نشون نداد. البته عفونت ادراری داشت که با دارو قطع شد ولی مواردی که شما نوشتین رو ما ندیدیم. یک بار نواراش رو به دکتر کریم زاده نشون دادیم که گفتن بجز اون نواری که بعد از سیناکتن بوده بقیه نوارها کاملا نرمال نیست اما دکتر بدو می گفت نرماله. راستش من نفهمیدم بالاخره حق با کیه!
مامان محمد، ما تا مدتها هر وقت صحبت نوار مغز می شد تنمون می لرزید. نه فقط به خاطر اینکه ممکن بود تشنج نشون بده بلکه به خاطر اینکه گرفتن نوار مغز مخصوصا توی شهر ما که داروهای خواب آور رایج در تهران رو نمی دن و فقط یک شربت میدن که اونم تاثیری نداشت خیلی سخت بود. کم کم به این نتیجه رسیدیم که چطوری بدون دارو و بدون اینکه خواب بره می تونیم ازش نوار بگیریم. برای همین سعی می کنیم موقع نوار مغز توی حالتی قرارش بدیم که حداقل حرکت سر رو داره (مثلا موقعی که توی بغل همسرمه و داره شیشه می خوره). هر چند بهتره بچه حرکتی نداشته باشه، ولی توی این حالت هم اگر تشنجی وجود داشته باشه دکتر تشخیص می ده. البته خوشبختانه مسئول گرفتن نوار مغز هم خیلی باهامون همکاری می کنه.
منیژه خانم، ببخشید فضولی می کنم ولی فکر نمی کنین دادن این همه داروی گیاهی با داروهای فعلیش یه خورده خطرناک باشه؟ درسته که معمولا می گن داروهای گیاهی عوارض نداره اما این حرف غلطه و هر دارویی عوارض داره. حالا ممکنه گیاهیش عوارض کمتری داشته باشه. آیا لیست تمام داروهای گیاهیش رو به دکترش گفتین؟
بابای پیگیر دکتر بدو دقتی تو خوندن نوارا نداره چندیم مورد دیگه هم این مدلی من دیدم متاسفانه یکم بد آوازه شده مامان محمد ماهم جوری بجمونو میبریم که ظهر نخوابیده باشه یا حداقل کم خوابیده باشه تا وقتی دارو میدن زود خواب بره اون دارو رو حتی اگر بالا هم بیاره بازم تاثیر داره احتمالا بچه از جو اونجا ترسیده و حتی وقتی بیرون بردینش بازم نتونسته آروم بشه..انشالله تشنج نداشته باشه عزیزم توکل بخدا
مامانیه مهربون امضامو که دیدی واسه سلامتی پسر کوچولوم امن یجیب بخون...خواهش میکنم😔😔
سلام به همه .بابای مهربون وبابای پیگیر یه خواهش !اگر یراتون ممکنه شما که عضو فروم هستید هربار که وقت داشتید لطف کنید وسرگذشت یکی ازاعضا رو به طور خلاصه وروند درمان رو بنویسید.
یکی از ویزیتهای پسرم توی مطب دکتر غفرانی دختر بچه 1/5ساله ای بود که خیلی خوب راه میرفت .می دویدحرف میزد وحتی بییگویتی روکه می خورد به همه تعارف میکرد وقتی از مادرش پرسیدم نشکل دخترون چیه ؟گفت اسپاسم خدا میدونه چقدر از دیدنش خوشحال بودم اون موقع پرم هفت ماهش بود ازاون وقت تا حالا همیشه اون دختر جلوی چشمم وبهم روحیه میده
مامان محمدبه ماگفتن داروشو با ابمیوه یا شیرش قاطی کنید چون خیییییلی تلخه. منشیه اشرفی به ما گفت این کارو بکنیم .
بچه منم تقریبا همین حال میشد مامان محمد منم هنوز مطمئن نیستم که تشنج بوده یا نه ولی دکتر گفت تشنجه
Lilypie Maternity tickers