2733
2734
عنوان

مامانای با تجربه من سوال درباره شیردهی دارم

| مشاهده متن کامل بحث + 1907 بازدید | 23 پست
ببین عزیزم من دوتا بچه بزرگ کردم.همه نوزاداهمین طورن که زیرسینه می خوابن.چون دهان و چونه شون جون نداره که زیاد و پشت سرهم مک بزنن.دوتا مک که میزنن خوابشون میبره.اما شیرتوکاملا برای بچه کافیه و گرسنه نمیمونه.شیرخشک بهش نده یایکباربیشتردرشبانه روز نده.بایدبا بچت سروکله بزنی و مداراکنی تاکم کم یادبگیره که چه جوری شیر بخوره.یکی دوماه اول سخته اما کم کم هم بچه فکش و چونه اش قویترمیشه و شیرت روکامل میخوره و سیرمیشه و هم خودت یادمیگیری که باهاش چیکارکنی فقط احتیاج به کمی مدارا و خونسردی داره. هیچ بچه ای هم ازنوزادی راحت شیرنمیخوره و همه یه جوری اذیت میکنن.نگران نباش.

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس

عزیزم به نی نی تا اونجا که میتونی شیر خشک نده و شیر خودت رو بده نی نی شیر زود به زود میخوره چون اندازه معده اش خیلی کوچیکه کوچیکتر از یک گردو برای همین خیلی زیاد نمیخوره ولی چون شیر زود هم هضم میشه اگه مثل نی نی من باشه نیم ساعت بعدش دوباره گرسنه اش میشه و شیر میخواد هنوز خیلی کوچیکه و نمیتونه با قدرت میک بزنه برای همین خسته میشه و خوابش هم میبره در مورد شیر دادن باید خیلی حوصله داشته باشی مخصوصا اوایل تا اونجا هم که میتونی شبها زیاد بهش شیر نده که عادتش نشه چون بزرگتر که بشه سخت میتونی ترکش بدی و اذیت میشی از ساعت یازده شب تا شش صبح هم که نخوره هیچی نمیشه بهتر هم هست ولی روز باید بیشتر بخوره مخصوصا بعد از ساعت پنج بعد از ظهر شیرت هم اون موقع خیلی بهتر و قوی تره
در طی روز بصورت نرمال دکترها میگن بین دو تا چهار ساعت فاصله نرمال هست
موادغذایی که خیلی تاثیر رو شیر داره ماکارونی و پستا و همینطور کاهو هست مخصوصا شبها سعی کن حتما تو غذاهات یکی از اینها رو داشته باشی مخصوصا کاهو که کالریش هم زیادنیست و چاقت نمیکنه
شبها سعی کن خوب بخوابی که تاثیر خیلی زیادی هم تو روحیه ات و هم تو شیرت داره
با نی نی خوش بگذره سخت نگیر زیاد به شیر خشک هم عادتش نده هر چی بیشتر شیر ازت بخوره شیرت بیشتر میشه
سلام منم اولا شیرم کم بود کمکی می دادم
بعد از چند هفته می خواستم قطع کنم دیدم شبا بی تابی می کنه نمی خوابه فقط شبا واسه خواب بهش می دادم
دیدم داره عادت می کنه و سینه رو سخت می گیره قطع کردم و به زور می خوابوندمش اما واسه این که گشنه نمونده خوابش که سنگین می شد می دادم بهش (60 سی سی)
دیدم به اونم داره عادت می کنه و موقعش که می شه از خواب بیدار می شه اونم قطع کردم فقط شیر خودمو می دم
الان بعد از 3 ماه احساس می کنم شیرم کاملا نیازاشو برطرف می کنه

شیردادن اولش خـــــــــــــــــیلی سخته امام مقاومت کن و بذار بچه ات بهترین ها رو داشته باشه

موفق باشی