2752
2734
عنوان

آندومتریوز و کیست شکلاتی

| مشاهده متن کامل بحث + 601568 بازدید | 8874 پست

من یه سونو داشتم با خودم ماله کمتر از یکماه قبل.دیدش گفت دیگه سونو نمیخاد فقط معاینه.وقتی معاینه کرد گفت سایز کیستت از چیزی که تو جواب سونو هست کوچیکتره و جالب اینکه سونو کرد و همینجورم بود.کلا مهارتش خاصه

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

خداروشکر شقایق جان.چه خبر خوبی دادی عزیزم.نمیدونم خوندی یا نه منم 4ماه بعد عمل باردار شدم.الان ...

ممنون بامیه جان ،انشاء ا... نی نیامون سالم بدنیا بیان انموقع خیالمون راحت میشه ،اره عزیزم خوندم منم دوماه بعد از عمل باردارشدم کلا اصف جاه تو کارش مهارت داره .

سلام ب همگي 

مريم هستم يك آندويي،تقريبن ١٠ماه هست ك متوجه كيست هام شدم،حدود٤سال ازدواج كردم ودردهاي پريودي وحشتناكي داشتم طوري كه روزي ٤تا ژلوفن يا شياف ديكلو مصرف ميكردم،از همون موقع همش دكتر ميرفتم واون موقع اثري از كيست نبود!

اولدوتاكيست داشتم،يكي سمت چپ دو سانتي و ديگري سمت راست ٦سانتي(دكترم گفت ي كيست دوحفره اي هست يا دوتاكيست ك بهم چسبيدن)

در كنارش گواتر هم دارم😬

كيست چپ با مصرف hdاز بين رفت،ولي سمت راست ب دارو واكنش نشون نداد،طبق تحقيقايي ك كردم فهميدم درمان موقت اين مرض يايسگي يا باردايه!

اقدام كردم براي بارداري،با جود فوليكول هاي ١٩و٢١يك iui منفي تجربه كردم!🤔

مي خوام براي ivfاقدام كنم،و ترجيحم اينه ك لاپرا نشم!چون همونجور ك هممون ميدونم داخل كيست خون هست و در صورت جراحي حتي لاپرا ك دقتش ٢٠برابر باز هست امكان داره ي سلول آندو باقي بمونه و دوباره عود كنه!

درمورد دردهاي پريود،تقربن ٥ ماه هست ك هيچ مسكني مصرف نكردم(مني كه ٤تا...)😳

از روز اول پريود دمنوش پونه،ختمي،رازيانه،مخلصه،دارچين،زنجبيل ،زيره،با نبات ياعسل مصرف مي كنم روزي ٢تا٣ليوان،حجم خونريزي و دفع لخته هام بيشتر شدهولي بدون درد!!قبلن شكمم خيلي شديد ورم ميكرد و از درد ب خودم ميپيچيدم اما الان راحت دفعشون ميكنم!

از اونجاييكه دليل آندو برگشت خون قاعدگي ب رحم و ناقص دفع شدن خون قاعدگي هست،دفع بيشتر به نفع ماست!!چون تو سه ماهي ك تو اقدامم بدون مصرف قرض جلوگيري بزرگتر نشده!!

البته اينا فقط نظر شخصي منه،يابرداشتم نسبت ب واكنش بدنم

اميدوارم ي روز هممون از اين سرطان خوش خيم راحت بشيم!

فقط قوي باشيم و بجنگيم عليه آندو تا پيروز بشيم

سلام ب همگي  مريم هستم يك آندويي،تقريبن ١٠ماه هست ك متوجه كيست هام شدم،حدود٤سال ازدواج كردم ود ...

عزیزم داروهای گیاهیو خیلی با احتیاط مصرف کن.چون خیلیاش تاثیر معکوس روی آندو داره مخصوصا رازیانه.در ضمن اگه خونریزی شدید خوب بود که تو اندو سعی نمیکردن عملکرد تخمدانارو کم یا متوقف کنن.اکثر ما راه هایی که شما رفتی را رفتیم و بیشترش بی نتیجه بوده.دوست عزیز منم تو موقعیت شما بودم نمیخاستم تن به لاپرا بدم ولی بعد از کلی تحقیق و دیدن وضعیتای مشابه خودم لاپرا رو انتخاب کردم.راستش تو مدتی که خودم درگیر بیماری بودم کسیو ندیدم که با وجود آندو با آی وی اف باردار بشه .خیلی از دکترا بخاطر پول این راهو پیشنهاد میده پس سعی کن الکی پول و وقتتو هدر ندی.تا میتونی تحقیق کن بعد تصمیم نهاییتو بگیر

بامیه جان خیلی ممنون در مورد اطلاعاتت شما روزی چند میل گرد خرما مصرف کردین؟ 

سلام عزیزم.خوشحال میشم بتونم کمک کنم.ببین من پوکه کپسول خریدم و گرد نخلو ریختم توی اون چون نمیتونستم همینجوری بخورمش چندشم میشد.از روز اول تا ۱۵ پریودم روزی ۴تا از کپسولا میخوردم که حدود ۲گرم میشه از لحاظ وزنی.سعی میکردم هر روز عسل هم مصرف کنم.خودت فقط تا روز ۱۵ ولی همسرت هر روز بخوره 

بچه ها منم تازه لاپارا شدم.اندومتریوزم گرید 4 بود . بعدش زولادکس زدم و دو ماه اثر داشت و پریود نشدم ...

انشالله بزودی باردار میشی عزیزم.تا میتونی گرمی جات بخور هم خودت هم همسر.

خانوما میشه لطفا یکم در مورد ما مجرد ها که قصد ازدواجم نداریم بگین؟؟ عمل برامون بهتره یا مصرف قرص؟ اگه تجربه ای از خودتون یا اطرافیانتون دارین بگین ممنون میشم...چون واقعا سردرگمم

کاربر @delbarjannهستم.(مشاوره و برنامه ریزی کنکور)
2706