2752
2734
برای قرمزی صورتش هم گفت من باید یه سری مواد غذایی رو نخورم. مثل آجیل و سس و ادویه و بادمجون وشکلات و بستنی و ..کلا چیزهای حساسیت زا.
الان تقریبا خوب شده.... خودم فکر کنم مال ترشی خوردن بوده.اون هم سیر ترشی !!!

ووووووو بالاخره غذای کمکی شروع شد .
از دیروز بهش فرنی آرد برنج دادم. به همراه آب و قطره آهن.
خیلی بامزه است و خوش میگذره.النا که قاشق و ول نمیکرد.
موقع آب دادن هم با فنجون بهش آب میدم خیلی دوست داره .دو دستی میگیره .

سارا جون گفتی ملورین معدش بهم ریخته شاید برای ارد برنجه .....خودت آرد برنج رو درست کن.راحته.
فقط دکتر یادش رفته بنویسه چند قطره آهن باید بدم؟
فرشته کوچولوی من 28 فروردین زمینی شد.
شیما جون بعضی بچه ها مثل بچه دوست شما هستن دختر عموم همین طوری بود اگه بگم یک بار هم صدای گریش نشنیدم اغراق نکردم فقط شیر میخورد و میخوابید ماشالله امسال میره کلاس اول

راضیه جان خدارو شکر مشکلت حل شده دلمون برات تنگ شده عزیزم زود به زود بیا قربون اروین برم ماشالله جیگره خاله ببوسش
CafeMom Tickers

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

حالا توضیحاته کامل در مورده دارو و دکتر بردیا

دکترش حرف نداره تشخیصش عالیه خیلی مهمه که دکتر نی نیهایی که زبون ندارن بگن کجاشون درد میکنه بفهمه مشکلشون چیه به زور به 40 سال میرسه فکر کنم نهایت 35 سالشه اما خیلی سرش میشه و استاده دانشگاهه
متخصص نوزادان کودکان و نوجوانان متخصص تغذیه و رشد اسم و الرژیه
اسمش وحید قبادی دانا مطبشم تو بلوار فردوسه
ادرس کاملش صادقیه بلواره فردوس شرق بینه مالکی و رامین روبروی پاساژ ابشار ساختمان سرو طبقه 4 تلفن 44005697
شنبه تا 4 شنبه 4 بعد از ظهر تا 8 شبه 5 شنبه صبح میاد 10 تا 1 بعد از ظهر

من بخاطره این دکتر 3 هفته یه بار 1000 کیلومتر راه از اهواز میام تا بردیارو چک کنه خدایی از تموم دکترای اهواز متنفر شدم چون بچم داشت از دست میرفت اما اصلا نمیفهمیدن مشکلش چیه و کلی دارویه بدرد نخور و مضر به خورده بچم دادن

CafeMom Tickers
مامان مهربون عزیزم ببریش دکتر بهتره میتونی به دکتر بگی این داروها خوبن واسه نیکی خانوم یا نه داروهاشم ایناس
شربت ketof واسه الرژیه 2/5 سی سی هر 12 ساعت
قطره سدیم کلراید هر 4 ساعت اگه اسپره ایشو بخرین بهتره قطره منتول هم که روی لباس و رخت خوابش میچکونم همین

مهسا جون قطره سدیم کلراید ضرر نداره واسه گرفتگی بینی خیلی خوبه بردیا شبها سخت نفس میکشید عصبی میشد که نمیتونه راحت نفس بکشه از خواب میپرید به هر حال این کوچولوها اولین بارشون پاییز تجربه میکنن فصل خشکی هست و خودمون پوست و بینیمون خشک میشه اینها هم همینطورین دیگه

ارنیکا جان من چند ماهه پیش تست الرژی انجام دادم دکتر گفت دیگه نیازی نیست تا 9 ماهگی هم باید رژیمم رعایت کنم ممکنه اون موقع خوب بشه ممکنه تا یک سالگی طول بکشه هر چی بیشتر رعایت کنی زودتر خوب میشه همچنین برای بردیا تو غذای کمکیش باید مواده غذایی که بهشون حساسیت داره اصلا ندم به قوله دکترش حساسیتش مولکولیه یعنی یه مولکول هم از خوردنی های حساس نباید بخوره رژیم جدی بگیر عزیزم من دیگه عادت کردم
CafeMom Tickers
2731
ممنونم مینا جان، من دیشب بعد از نوشتن سوالم اینجا، ترسیدم و نیکی رو بردم دکتر اتفاقا اونم بهم همون شربت و قطره رو داد که به شما داده!! شربت کیتوفن برای آلرژی و قطره کلرید سدیم برای گرفتگی بینی ولی منتول رو نداد اتفاقا بهش گفتم همچین قطره ای هم هست ولی گفت احتیاجی نیست، وضعیت نیکی هنوز زیاد خوب نیست برای سرماخوردگیش هم دیفن هیدرامین داد داره مصرف میکنه.
خیلی گناه دارن این بچه ها وقتی مریض میشن، مخصوصا اگه آبریزش هم داشته باشن با این دماغای کوچولوشون!!!
CafeMom Tickers
مینای عزیز واقعا دستت درد نکنه از اطلاعات خیلی مفیدی که دادی.

فرهاد من از همین بچه ها بود که معلوم نبود آخرین بار کی گریه کرده. البته هنوز هم گریه نمیکنه. مشکل مربوط به 4 5 روز اخیره که کلا خوابش ریخته به هم. قبلا دو بار در روز (حداقل) مجموعا 5 6 تا ساعت میخوابید. خواب شبش هم 10 تا 11 ساعت بود. ولی از اول هفته کلا خوابش ریخته به هم. همین علائمی که میگی هم داره. بعد این قدر غصه بچه ام رو میخورم خواب روزش کم شده. حتما پیگیری میکنم یا از دکتر خودش یا این دکتری که گفتین.

البته قطره سدیم کلراید ( که همون نمک طعام هست. در واقع این قطره چیزی نیست جز آب نمک 65 درصد) رو از بیمارستان به ما داده بودن. اما از منتول و آلرژی چیزی نمیدونستم. شما بدون این قطره چطوری دماغ نی نی رو خالی میکردین؟

مامان مهربون مرسی از اطلاعات مفیدی که در اختیارم گذاشتی. من از مرخصی ام سه ماه استفاده کردم و بعد از اون از خونه به عنوان کارمند تمام وقت کار کردم. الان دو ماه ه که برام بیمه رد میشه. اما اگه شما هنوز برنگشتین سرکار باید صبر کنید حداقل یه ماه براتون بیمه رد شه و بعد اقدام کنید.

راضیه خانمی خدا رو شکر که مشکلت حل شده خیلی نگرانت بودیم. ماشالله به آروین جون. راضیه این مدت نبودی کم کاری کردی باید از این گل پسر عکس بذاری.

مامان سارا دخترت خیلی خوردنی و ماه شده. ماشالله بهش.

خدا رو شکر که مشکل النا جون هم حل شد. یعنی دیگه اون لپای گلی رو نداره؟

منم از فرهاد بگم یه کم. از چهارماه و بیست روزگی تقریبا یک دقیقه بدون کمک مینشست. اما من سعی میکردم زیاد توی این حالت نذارمش. الان که 5 ماه و 5 روزشه نزدیک به 3 4 دقیقه میشینه. در مجموع شاید نیم ساعت در روز. 10 تا 20 دقیقه در روز هم توی رورئک میره. دکترش هم میگه تا شش ماهگی ممنوع. اما من واقعا نمیتونم جلوی فرهاد رو بگیرم. وقتی بغلمه بپر بپر میکنه. روی پاهاش تا 30 ثانیه هم وامیسه. اگه جلوش رو هم بگیرم خودشو می کوبونه به در و دیوار. وقتی هم دمر هست روی دستاش می آد بالا راحت. البته ما همگی چه من چه شوهرم و خواهر و برادرمون مثل این فسقلی عجول بودیم. یه کم هم توی بی بی سنتر خوندم. چیزی در مورد اینکه منع پزشکی داره نگفته بود. منم دیگه خیلی سخت نمی گیرم.
برای تمیز کردن بینی راستش تا حالا که مشکل سرما خوردگی و گرفتگی بینی نداشتم هر وقت میدیدم با دستمال تمیز میکردم.ولی الاااان نمیدونم درسته یا غلط دعوام نکنیدااااا یه گیره کاغذ رو باز کردم با سر گردش برای تمیز کردن بینیش کمک میگیرم !
پوار بینی هم تا حالا بی استفاده بوده.حتی بعد از ریختن قطره سدیم کلراید.اصلاااااااااا کارایی نداره.یا من بلد نیستم.
النا نمیذاره قطره بریزم تو بینیش. به سختی و با گریه میریزم.آخه خدایییش تلخه. دکتر به خودم اسپری داده بود.برای النا خوبه استفاده کنم.
مامان مهربون تا داروهاش اثر کنه طول میکشه اما نهایت دو روزه خوب میشه ایشالله نگران نباش عزیزم

خواهش میکنم گلنار جون انشالله فرهاد عزیزم زودی خوب بشه قربونش برم که ارومه
خوبه که اگه اطلاعاتی داریم به همدیگه بگیم تا بتونیم بهتر و راحت تر نی نی هامون بزرگ کنیم
یه هفتست که بینی بردیا کیپ میشه قبلا اینطوری نبود قطره بینی رو از قبل داشتم اما بردیا اصلا نمیزاره تا تو بینیش بریزم نمیدونستم اسپرش هم هست الان راحت تر این کارو میکنم بعدشم با پوار تمیزش میکنم که اون خیلی سخته چون بردیا خیلی تکون میخوره تا فرار کنه

مهسا جون فک کنم خطرناک باشه اگه یه موقع عطسه کنه گیره بینیش زخمی میکنه من با پوار تمییز میکنم گاهی بردیا عطسه میکنه خیلی مراقب باش عزیزم
CafeMom Tickers
آره مینا جون. بخدا این قدر دعات می‌کنم. فرهاد یه کم بهتر شده فقط با منتول. من توی بخور هم دیگه قطره میچکونم.

چون نی نی ها همسن هستن احتمالا مشکلاتشون با هم بروز میکنه. به همین دلیل خیلی میتونیم به هم کمک بدیم. خیلی خوبه این جا هست و خیلی خوبه شما هستین.

مرسی از همه تون :)
منیرجون چطوری آرنیکا رو هم میبری سر کار ؟؟
یا جایی برای نگه داشتن نی نی ها دارین
منم امروز با النا برای اولین بار میخوام با ماشین تنها برم بیرون !
عجب کار سختی
2706