2733
2734
بله بطور کلی سطح حقوق در ایران پایینه و مردم مشکلات زیاد دارند اما این دلیل نمیشه که ما خودمون هم حق هم رو بخوریم. من مثلاالان ماشین ندارم ؛ نمی تونم به بهانه پول نداشتن برم از جایی بدزدم. اگر پول برای پرستار نداریم مثل خیلی های دیگر نگیریم. اما باور کنید که بیمه حق هر انسان است. این اواخر می خوندم که در سوئد یک خانم وزیر برای افشای اینکه یک دو ماه پرستار بچه اش را بیمه نکرده بود و این موضوع توسط روزنامه ه پا افشا شد مجبور به اسعتفا گردید.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

عزیزم ... با شرایطی که شما گفتی نمی تونه شکایت کنه ... دوست من یه روز از موعد قراردادش گذشته بود و از کار برکنار شد بعلت تموم شدن قرارداد دستش به هیچ جایی بند نشد شما که اصلا قرارداد هم نبستی . برای پرستار بعدی از این محل هایی که پرستار معرفی می کنن پرستار بگیر ... اونها خودشون کارهاش رو می کنن و شما فقط باید ماهیانه پول حقوقش رو بدی ... اگه راضی هم نباشی می تونی پرستار رو عوض کنی ... خواهر شوهر من که پرستارش رو از اینجور جاها گرفته و از شرایطش خیلی راضیه ...
کوله بارم بر دوش، سفرى مى‎ ‎باید،سفرى تاته تنهایى محض...

هرکجا لرزیدى،از سفر ترسیدى ، فقط آهسته بگو: من خدا را دارم!
تا وقتی قرارداد نباشه نمی تونه جایی شکایت کنه . وزارت کار یا براساس قرارداد و یا بر اساس حق بیمه به شکایات رسیدگی می کنه. وقتی نه قرارداری هست و نه بیمه ای نمی تونه کاری کنه.
به نظر من پرستار بعدی رو هم تا زمانیکه ازش مطمئن نشدید نه بیمه کنید نه قرارداد ببندید که اذیت نشید.می تونید توافقنامه بنوسید اول کار که مثلا تا 1 ماه آزمایشی کار کنه و بعد با توافق طرفین بیمه بشه..یا یه همچین چیزی...پیشنهاد مشورت با وکیل هم پیشنهاد خوبیه چون خیلی مهمه چه مفادی تو قرارداد ذکر می شه که بعدا مشکل ساز نشه.