2752
2734
عنوان

خانومای محجبه بیاین همـفکری کنیم

| مشاهده متن کامل بحث + 17287 بازدید | 676 پست
اواجون ممنونم ازت....روش خوبیه باید یادبگیرمش..... راستی من چون احادیث پیامبر و روایات امامان مخصوصا امام علی رو خیلی دوست دارم هرجا جمله ای ازشون بشنوم سعی میکنم یاد بگیرم. و متاسفانه یادم نمیاد اینهارو دقیقا از چه منابعی یاد گرفتم..... بهمین خاطر نقل به مضمون میکنم تا خدای نکرده اشتباه و گناهی مرتکب نشم. ولی خیلی دوست داشتم سوادم در حدی بود که با ذکر منبع اینارو میگفتم.
شکرت خداجون
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

پرستوجون یه سوالی برام پیش اومده در مورد همین اطرافیان. چندوقته که خیلی از طرف اطرافیانم بی محبتی و بی محلی میبینم و اینکه خیلی نمیان خونه ام.....و وقتی هم میریم پیششون خیلی تحویل نمیگیرن. به نظرت منم بی محلی کنم و یا چه کار کنم؟؟؟
شکرت خداجون
2731
سلام سوال و پاسخ هاتون به معنای واقعی عالی بود. همه چی کامل. احسنت این تاپیک معمت بزرگیه. بیتا جون در مورد سوال آخرت باید بگم من خیلی از این موقعیت ها داشتم. به نظرم بی محلی نکن. شما با خوبی خودت رفتار غلطشون رو نشون بده. تو اینجور مواقع با هر کس نباید مثل خودش رفتار کرد. نمیگم خیلی باهاشون گرم بگیر در حد متعارف و ادب برخورد کن.
ممنون از تاپیک خوبتون. منم یه سوال دارم البته در زمینه کاربرای نی نی سایته که خیلی ذهنم رو مشغول کرده. من توی مدت عضویتم در نی نی سایت متوجه شدم که ۲تا کاربر هستن که فقط واردتاپیکهای مذهبی میشن و نه هیچ تاپیک دیگه ای! در صورتی که حتی خودشون خدا رو هم به زور قبول دارن. با دین و حجاب و امامان معصوم و نظام و همه چی مشکل دارن. انگار فقط منتظرن یه تاپیک بودار در زمینه های مذهبی زده بشه و اوناهم بیان و یه عالمه به دین و همه چی بد بگن. حالا سوالم اینه : آیا شما هم تا حالا متوجه این موضوع شدین؟ بنظرتون منظور خاصی دارن یا فقط عصبانی ان؟
که دنیا به خسران عقبی نیارزد/به دوری ز اولاد زهرا نیارزد/ و این زندگانی فانی، جوانی، خوشیهای امروز و اینجا/به افسوس بسیار فردا نیارزد.
بیتا جون منم قبلا مثل شما بودم ولی از وقتی هرروز قرآن میخونم و رابطمو با خدا محکم کردم و متوجه شدم چقدر ما کوچیکیم تو این دنیای پهناوری که خدا ما رو زیر نظر داره و در واقع از بالا به مسایلم نگا کردم دیدم واقعا چه ریزن!! دیگه خیلی راحتتر از قبل با دیگران برخورد میکنم حس میکنم وظیفه ای درقبال مردم ندارم جز اینکه آزاری از دست و زبونم نبینند ..طبق فرموده پیامبر که میفرمایند: المسلم من سلم الناس من یده و لسانه:"مسلمان کسی است که مردم از دست و زبان او در امان باشند" شما هم واسه خودت زندگی کن و زندگی خودتو ملکه ذهنت کن نه رضایت خونواده همسرتو ..بزار اونا هرچی میخان بگن ..قرار نیس همه رو از خودت راضی نگه داری فقط یک نفرو باید راضی نگه داری و اون الله متعال هست..وقتی دیدی کاری نکردی که باعث ناخشنودی خدابشه دیگه چراناراحت باشی..چرا خودتو اذیت کنی یکی از مسایلی که شرک خفی نامیده میشه همین تظاهر و بخاطر دل مردم زندگی کردن هست..چون اینجوری مردمو خدای خودت کردی و هدفت فقط رضایت اونهاست..اینجوری انگار صدتا الله داری که میخای همه رو راضی و خشنود کنی و این خیلی خستت میکنه ..هم روحی هم جسمی اگه مرتب روی خودت کار کنی و بگی هدفم فقط رضایت الله هست به یه مرحله میرسی که مردم و مسایلشون برات اصلا مهم نیست .. فقط خشنودی باریتعالی برات مهم میشه موفق باشی..یا حق
خدایا شکرت برای همه چیز
آهان یه چیز دیگه یادم رفت بگم..اینکه با این روش افسردگیم هم بکلی ازبین رفت ..بعضی روزا صبحا پا میشدم نمیدونم چرا دلم غمگین بود و حال گریه داشتم ..بعدها فهمیدم همش بخاطر دوری از الله بوده .. چون اصل کاری رو ول کرده بودم و خودمو به مسایل دیگه که نفعی برام نداشت مشغول کرده بودم ..الان تو گوشیم قرآن با ترجمه فارسی صوتی گذاشتم و موقعی که دارم کارای خونه رو میکنم گوش میدم و استفاده میکنم ..ذکر زیاد میگم ..چون خدا تو قرآن میگه واذکروالله کثیرا لعلکم تفلحون یعنی خداروزیاد یاد کنید شاید رستگار شوید .گفته شاید رستگار شوید ..حساب کن دیگه اونی که به یاد خدا نیست چند درصد احتمال رستگاریش هست؟؟ پس چه بهتر که فقط بیاد خودش باشیم و بقیه مسایل زندگی رو به دست خودش بسپاریم.. یاحق
خدایا شکرت برای همه چیز
سلام سوری جون من چون زیاد تو نی نی سایت نمیچرخم متوجه نشدم ******** امیتیس جان به نظرم مطالعتو بیشتر کن و سعی کن تو زمینه های مختلف اطلاعاتت رو ببری بالا. وقتی تنهایی با صدای بلند حرف بزن. خودتو دست کم نگیر ********* اسپادانا ********
سلام دوستان تاپیکتون عاااالیست خدا قوت
إِنَّمَا أَمْرُهُ إِذَا أَرَادَ شَیْئًا أَنْ یَقُولَ لَهُ کُنْ فَیَکُونُ ﴿۸۲﴾ چون به چیزى اراده فرماید کارش این بس که مى‏گوید باش پس [بى‏درنگ] موجود مى‏شود (۸۲) **خـــــــــــــدایـــــــــــــا شـــــــــکــــــــــرتـــــــــــ** به امید مادر شدن تمام دوستای منتظرم >>اللهم صلی علی محمد وال محمد و عجل فرجهم