2752
2734
من ایران نیستم. وقتی‌ میدیدم تو ایران همه اینقدر راحت سزارین میکنند خیلی‌ تحقیق کردم که چرا اینجا اینقدر سزارین رو بد میدونند که هرچی‌ بیشتر باعث شد بدونم که طبیعی بهتر از سزارین هستش بعد از زایمانم هم بهم گفتند چون به بچه شیر میدی نباید به غیر استامینوفن و نپرکسن هیچ مسکّن دیگه یی بخوری برای همین خیلی‌ درد داشتم بعد فهمیدم تو ایران شیاف‌های قوی میدن و به مادرها نمی‌گن که چقدر این مسکّن‌ها برا بچشون بده. بعد تو بیمارستان هم میدیدم که کسایی که طبیعی زایمان کردند چقدر راحت بعدش راه می‌رن و به کارهاشون میرسن ولی‌ من یه مسیر خیلی‌ کم برام کلی‌ وقت می‌گرفت تازه بگم که من تحمل دردم خیلی‌ بالاست
در ضمن هفته پیش مجبور شدم کیسه صفرام رو جراحی کنم و در بیارم (سنگ کیسه صفرا داشتم) جراحیش از سزارین سبکتر و راحت تر بود ساعته ۶ رفتم ۱۲ اومدم خونه. دردش هم خیلی‌ کمتر از سزارین بود چون بافت ماهیچه آسیب نمی‌بینه طول بهبودیش خیلی‌ کوتاه‌تر از سزارینه در صورتی‌ که شما تو سزارین بافت ماهیچییتون رو پاره میکنند که هیچوقت عین اولش جوش نمیخوره بعد با خودم فکر می‌کردم این جراحی که یک عضو بدن رو در میارن هم از سزارین سبکتر هستش (سزارین جراحی عمده محسوب میشه)
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731