2733
2734
عنوان

بارداری با میکرواینجکشن (icsi) سال 94

| مشاهده متن کامل بحث + 6822223 بازدید | 669237 پست
سلام سلام ما اومدیم😍😍رفتم قلب یکی ی دونم رو دیدم🐣..الهی قربونش برم تا دیدمش اشکام سرازیر شدقلبش م ...

مبارک باشه عزیزم انشالله صد و بیست سال بتپه...شما بودین تو بیمارستان زینبیه شیراز آی وی اف شدین؟؟هزینش چقد شد عزیزم؟؟

خدای خووووبم پیش پیش مرسی واسه هدیه های قشنگت . من به حضورت توی زندگیم  ایمان دارم 😍⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

گلم اینو بهم بگو چرا بتا آخرم بعد از دو روز بیشتر نشده یعنی قبل از ۴۸ ساعت ۸۵۰۰ بوده و بعدش شده ۱۱۰۰ ...

وای وای من خیلی وقته اینجا نیومدم...خیییلییی خوشحال شدم عزیزم مبارکت باشه ..همیشه بفکرت بودم...چیشد که بالاخره آندومترت مناسب شد؟

خدای خووووبم پیش پیش مرسی واسه هدیه های قشنگت . من به حضورت توی زندگیم  ایمان دارم 😍⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩
وای وای من خیلی وقته اینجا نیومدم...خیییلییی خوشحال شدم عزیزم مبارکت باشه ..همیشه بفکرت بودم...چیشد ...

عزیزم دوستمون معجزه ی خدا شامل حالش شد و طبیعی مامان شده😍ان شاالله قسمت خودت و بقیه منتظرا

خدایا شُکرت...قشنگترین اتفاق زندگیمو،پرنسس نازم رو به دستای امن و مهربون خودت سپردم❤ خودت مواظبش بـاش خداجونم
2728
عزیزم دوستمون معجزه ی خدا شامل حالش شد و طبیعی مامان شده😍ان شاالله قسمت خودت و بقیه منتظرا

وااای..موهای بدنم سیخ شد ...خدایا شکر..خدایا هزار بار شکرت😭😭😭

فک کنم شما با من انتقال داشتین نه؟؟کاربری که باهام انتقال داشت رو یادم رفته اسمش...۵ دی ماه

وااای..موهای بدنم سیخ شد ...خدایا شکر..خدایا هزار بار شکرت😭😭😭

واقعا خداروشکر عزیزم.ان شاالله قسمت تموم منتظرااا

خدایا شُکرت...قشنگترین اتفاق زندگیمو،پرنسس نازم رو به دستای امن و مهربون خودت سپردم❤ خودت مواظبش بـاش خداجونم
فک کنم شما با من انتقال داشتین نه؟؟کاربری که باهام انتقال داشت رو یادم رفته اسمش...۵ دی ماه

من ۲۴ بهمن ماه انتقال داشتم گلم.

2740
بچه هایی که انتقالتون کنسل شد، بیاید بگید چرا؟ چتد صفحه پیش توضیح دادم که انتقالم بخاطر لک روز ۱۰ پر ...

عزیزم بعضا دیدی که این کنسلیا خیری توش بوده..... 

پس کاری که آزت بر میاد رو انجام بده باقیو بسپار به خدا...... 

خدا به بزرگی امید، ایمان و شکرگزاری داشته هاست که میبخشد. بابت تک تک داشته هایم بخصوص همسر بینظیر و پرنسس مامانیم و معجزه شیرینم سپاسگزارم.** turkana1378@gmail.com
آنااااااااجون ،من بعد ار انتقال منفی که داشتم یه نوبت رفتم پیش دکتر برای تنظیم پریودم قرص دوفاستون د ...

عزیزم با دکترت مطرح کن..... 

مثلا منم با خوردن ال دی به لک میفتادم دکترم کنار بقیه ال دیا میگفت استروژن کنژوگه ١/25 بخورم..... 

شاید برا شمام به خاطر کمی استروژن..... 

به دکترت بگو چک کنه..... 

خدا به بزرگی امید، ایمان و شکرگزاری داشته هاست که میبخشد. بابت تک تک داشته هایم بخصوص همسر بینظیر و پرنسس مامانیم و معجزه شیرینم سپاسگزارم.** turkana1378@gmail.com
سلام دوستان میشه لطفا مراحل میکرو رو توضیح بدین چه داروهایی میدن؟مثلا مشکل فقط از اسپرم باشه که تعد ...

عزیزم صفحات 2 و 3 رو بخونی یه اطلاعاتی دستت میاد اما بازم من یه خلاصه ای واست میذارم...... 

میزان داروهام به شرایط اسپرم ربط نداره به بدن خودت و پاسخش به داروها بستگی داره...... 

ممکنه زیاد باشه یا کم بر اساس سونوها و آزهای هورمونی و ذخیره تخمدانت تعیین میشه و بعدشم بر اساس سونوها سریالی بعد تحریک تخمدانات دز داروهات بالا پایین میشه..... 

سلام دوستان میشه لطفا مراحل میکرو رو توضیح بدین چه داروهایی میدن؟مثلا مشکل فقط از اسپرم باشه که تعد ...

بارداری با میکرواینجکشن-ICSI:
سیکل میکرواینجکشن در زبان ساده:

در وهله اول با توجه به بدن مادر (بر اساس آزهای هورمونی و سونوی روز اول تا سوم) پروتکل مناسب برای سیکل انتخاب میشه. چند تا پروتکلی که من باهاشون آشنایی دارم اینان:

۱- سیکل بلند با ال دی:
تو سیکل بلند که همراه با ال دی یا اچ دی هست از روز ۳ پریودی، ال دی شروع میشه و معمولا از اواسط سیکل به بعد بستگی به بدن مادر از روزهای ۱۷-۱۸-۱۹-۲۰ و حتی ۲۱ سیکل سینافکت یا همون سوپرفکتها روزانه شروع میشن، یا از تک دز یک سوم دیفیرلین یا دکاپیتیل استفاده میشه و نهایتا منتظر پریود و سونوی مجدد روز اول تا سوم پریود بعدی برای شروع تزریق آمپولهای تحریک تخمکگذاری خواهیم بود.

۲- سیکل کوتاه با ال دی:
از روز ۳ پریودی ال دی شروع میشه و بعد از اتمام ۲۱ عدد قرص منتظر پریود دوم برای سونوی مجدد روز اول تا سوم پریود بعدی برای شروع تزریق آمپولهای تحریک تخمکگذاری خواهیم بود.

۳- سیکل کوتاه بدون ال دی:
یکراست آماده سونوی روز اول تا سوم پریود برای شروع تزریق آمپولهای تحریک تخمکگذاری خواهیم بود.

و اما بازه زمانی شروع تزریق آمپولهای تحریک تخمکگذاری:

۱- با سینافکت:
سینافکت حکم مهار کننده تخمکگذاری رو داره و از ابتدای تزریقها با دزی متناسب با شرایط بدن شروع میشه و به دنبالش تزریق آمپولهای هاش ام جی و اف اس هاش شروع میشن. نهایتا بعد از چند سونو و با توجه به رشد فولیکولها تجدید و یا اصلاح دز داروها صورت میگیره و سونوی نهایی برای تعیین وقت عمل پانکچر یا همان تخمکگیری انجام میشه و ۳۶ ساعت قبل از زمان تعیین شده برای عمل ۱ یا ۲ عدد هاش سی جی بنا به شرایط تزریق میشه.

۲- با ستروتاید:
این سیکل به نام سیکل آنتا یا آنتاگونیست معروفه و اینجا ستروتاید حکم مهارکننده تخمکگذاری رو داره اما نه از ابتدای تزریقها. ابتدا تزریق آمپولهای هاش ام جی و اف اس هاش شروع میشن و بعد از اینکه تا حدی فولیکولها رشد کردن با تجویز چند عدد آمپول ستروتاید تخمکگذاری مهار میشه، با آخرین سونو هم وقت عمل تعیین و ۳۶ ساعت قبلش ۱ یا ۲ عدد هاش سی جی تزریق میشه.

ادامه دارد....

@microinjection

بارداری با میکرواینجکشن-ICSI:

سیکل میکرواینجکشن در زبان ساده:

عمل پانکچر یا تخمکگیری:

بعد از تعیین وقت عمل و اعلام ساعت دقیق عمل ۳۶ ساعت قبل تایم عمل تزریق آمپول های آزاد سازی تخمک صورت گرفته و آماده عمل تخمکگیری خواهیم بود.

با توجه به اینکه عمل تحت بیهوشی هست لذا باید شرایط ناشتا بودن رو رعایت کرد. روز عمل حضور همسر الزامی هست چون همان روز عمل نمونه گیری برای اسپرم لازم خواهد بود. ضمنا قابل توجه هست حداقل ۳ و حداکثر ۷ روز قبل پانکچر باید تخلیه منی انجام شده باشد.

بعد از نمونه گیری اسپرم کار شستشوی اسپرم در واحد جنینشناسی انجام میشه و آماده انتخاب اسپرمهای ایده آل از لحاظ شکل ظاهری برای تزریق داخل تخمکها خواهند بود.

بعد از تزریق اسپرمها داخل تخمک جنینها در انکوباتر برای تقسیمات سلولی و رشد خواهند بود و با توجه به اینکه جنین ۲-۳-۴-۵ روزه انتقال داده بشه، روز انتقال جنین تعیین میشه.

انتقال جنین:

انتقال جنین بدون بیهوشی بوده و نیازی به ناشتا بودن نیست ابتدا کار شستشوی رحم و اسپکلوم گذاری انجام میشه و سپس کتتر انتقال جنین در موقعیت مناسب قرار داده میشه و جنین شناس جنین ها رو از طریق یه سرنگ بلند و از مسیر کتتر انتقال میده.

زمان انتظار برای اولین آزمایش بتا:

معمولا ۱۴ الی ۱۶ روز بعد انتقال جنین اولین آزمایش تیتر بتا انجام میشه که امیدوارم همه این آزهای منتهی به یک بتای عالی بشه!!!!

@microinjection

سلام خانما ببخشيد الان هزينه ميكرو جقدر شده؟

عزیزم بستگی به مرکز و میران داروهات داره.... 

فکر کنم 7-٨ تومنی بشه شایدم کمتر یا بیشتر..... 

بله عزیز خیلی بهترم خداروشکر. افسردگی گرفتم که با کمک شوهرم وخانواده الان رفع شده. فدای دل مهربونت ک ...

عزیز دلم مطمئنم یه وروجک ناز میاد و به زودی دلت رو اساسی شاد میکنه....