2737
2739
عنوان

ما که اهل دزدی نیستیم..!

| مشاهده متن کامل بحث + 439 بازدید | 59 پست
📸 عکسی به یاد ماندنی از مادر شهید در یک روز برفی مادر عاشقی که در روز برفی به دیدار فرزندش آمده و ...

هییی،خدا بهشون صبر بده..

🇵🇸🇮🇷🏴مرگ بر اسرائیل مرگ بر آمریکا✊           سردار شهید برونسی : آدم ها دو دسته اند :غیرتی و قیمتی. غیرتی ها با خدا معامله کردند و قیمتی ها با بنده خدا...روزهایی سرشار از امید،سلامتی و شادی از طرف شما برای خودم آرزومندم✌😂ما اهل عملیم🇮🇷💪تولد۴۵سالگی🎂 کسی که با ترورِ حاجقاسم سلیمانی💗سردار دلها💗 توسط آمریکای جنایتکار، از خواب بیدار نشه و نتونه حق و باطل رو از هم تشخیص بده، دیگه تا ابد بیدار نمیشه. #قدس خونبهایت،سردار دلها..  جام جانے ها در یمن به دست عربستان،با کمک آمریکا، انگلیس و فرانسه و امارات در حال برگزاری است !...مدافعین حقوق بشر کَرند، کورَند، لالَند. کُلُّ یَومٍ عاشُورا و کُلُّ أرضٍ کَربَلاهمیشه در حال تکرار است !...نسل شِمر و یَزید و حرمَله ها هم ادامه دارد.. گاهے در غزه و سوریه و میانمار و گاه در یمن گاه در❤ایران❤در وطن عزیزم🇮🇷 ،در پاره تنم. مرگ بر حقوق بے بشر..خدایا؛نسل تموم ظالما رو از رو زمین بردار.*اَلّلهم عَجّل لِولیکَ الفَرج*امام علے (علیه السلام): در شگفتم از کسے که مردگان را مے بیند و مرگـ را از یاد مے برد.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

ما زن ها دراین صفا بسیار موثرهستیم  قبول دارید؟؟؟

بله من قبول دارم

مخصوصا وظيفه و مسئوليت مادري هم به گردنمونه

حال من خوب است اما با ❤ تو ❤ بهتر میشوم / آخ...تا میبینمت یک جور دیگر میشوم   خدا جونم خودت مواظب پسرم باش🌸(فَاللّه خَيْرٌحافِظاً وَ هُوَ اَرْحَمُ الرّاحِمينَ)  🌸🌸ممنونم بابت همه چي خداي مهربونم🙏
📸 عکسی به یاد ماندنی از مادر شهید در یک روز برفی مادر عاشقی که در روز برفی به دیدار فرزندش آمده و ...

چه صحنه زیبایی😢 چادر مشکیش تو برف چه زیبا خود نمایی میکنه... این مادرا صبر زینبی داشتن😢

یک صبح جمعه پا میشی میبینی یه مرد پر ادعا با بی تدبیری، مملکت را به دامن تفرقه و آشوب انداختهیه صبح جمعه دیگه هم پا میشی میبینی یه مرد بی ادعا با شهادتش موجب همدلی و وحدت یه ملت شده.  چقدر فرق است بین کسی که بندگی خدا را میکند و کسی که نوکری کدخدا را
2731

این صفا این فداکاری رو ازکجا پیدامیکنید دیگه..؟؟؟👇

✅پروانه‌هاي‌ قنديل‌ بسته😢

#یازهرا

ـ حسين‌جون، به‌گوشي‌؟ قنديل‌ برات‌ مفهومه‌؟ قنديل‌. سه‌ تا از پروانه‌ها ‌قنديل‌ شدن. مفهوم‌ شد؟ سه‌ تا از پروانه‌ها قنديل‌ شدن ‌... مي‌فرستيمشون ‌عقب ...

سوز سردي‌ مي‌آمد. چشم‌ يكي‌ دومتر جلوتر را نمي‌ديد. بوران‌ و برف‌ مي‌زد توي‌ صورت‌ و مثل‌ سيلي‌‌ محكم‌، گونه‌ها را مي‌سوزاند و سرخ‌ مي‌كرد. دندانها ديگر از شدت‌ سرما حوصله‌ی به‌ هم‌ خوردن‌ نداشتند.

رفتيم‌ داخل‌ سنگرهاي‌ ديده‌باني‌. در سينه‌كش‌ ارتفاعات‌ مشرف‌ به‌ شهر "ماووت‌" عراق‌. سه‌ تا از پروانه‌ها قنديل‌ شده‌ بودند. اين‌ چيزي‌ بود كه‌ حاجي‌ گفت‌. حالا پروانه‌ كه‌ مي‌سوزد و خاكستر مي‌شود، چگونه‌ قنديل‌ شده‌ بودند، خدا مي‌داند.

نزدیک‌ که‌ شدیم‌، سیاهی‌ای‌ کم‌ به‌ چشمم‌ آمد. سلام‌ کردم‌. خسته‌ نباشید. گفتم‌، ولي‌ جوابي‌ نشنيدم‌. حتي‌ رويش‌ را هم‌ برنگرداند كه‌ نگاهي‌ كوتاه ‌بيندازد تا ببيند خودي‌ هستم‌ يا دشمن‌. مثل‌ اين كه‌ قصد نداشت‌ تحويل‌مان‌ بگيريد. بر شانه‌اش‌ كه‌ زدم‌، خنديدم‌، گفتم‌: "برادر، يه‌ مقدار مواظب‌ پشت‌ سنگر هم ‌باش.‌ هرچي‌ صدا كرديم‌ جوابي‌ ندادي ‌..."

ولي‌ باز صورتش‌ را برنگرداند. شك ‌برم‌ داشت‌.

عباس‌ دست‌ها را بر صورت‌ گذاشته‌، در كناري‌ ايستاده‌ بود. فكر نمي‌كردم‌ دارد گريه‌ مي‌كند. گريه‌ براي‌ چي‌؟ شانه‌هاي‌ بچه‌ی بسيجي‌ پانزده‌ ـ شانزده‌ ساله‌ را تكاني‌ دادم‌، باز جوابي‌ نشنيدم‌: برادر، اخوي‌جان، بلند شو برو توي‌ سنگر استراحت‌ كن‌. آن‌هم‌ چه‌ سنگري‌. چاله‌اي‌ كوچك تر از قبر كه‌ پتوي‌ نيم‌سوخته‌ی عراقي‌ كه‌ از سرما مثل‌ چوب‌ خشك‌ شده‌ بود، نقش‌ سقف‌ را بازي‌ مي‌كرد، حداقلش‌ اين‌ بود كه‌ از بارش‌ مستقيم‌ برف‌ مصون‌ بوديم‌.

مقابل‌ صورتش‌ كه‌ قرار گرفتم،‌ جا خوردم‌. نگاهم‌ نمي‌كرد. چشمانش‌ باز بودند. مژگانش‌ را توده‌اي‌ از قنديل‌هاي‌ كوچك‌ فراگرفته‌ بود. مو بر پشت‌ لبش‌ سبز نشده‌ بود. تمام‌ صورتش‌ يك‌دست‌ سرخ‌ بود و سفيدي‌ برف‌ بر آن‌ نشسته‌. يخ ‌در ميان‌ چشم هايش‌ مثل‌ ستاره‌اي‌ مي‌درخشيد؛ ولي‌ هيچ‌ تحركي‌ نداشت‌. زبانم‌ بند آمد. خواستم‌ دستش‌ را بلند كنم‌. خشك‌ شده‌ بود. اسلحه‌ را در دستش‌ فشرده‌ و همانطور نشسته‌ بود.

مات‌ مانده‌ بودم‌. فرياد زدم:

ـ حاجي ‌... حاجي ‌... اين ‌... اين ‌... يخ ...

و اين‌ حاجي‌ بود كه‌ بغضش‌ تركيد:

ـ ساكت. تورو به‌خدا ساكت. داد نزن. بيدارشون‌ مي‌كني‌. آروم‌ برش‌ داريد.‌ مواظب‌ باشيد‌ بال‌هاي‌ قنديل‌ گرفتش‌ نشكنه. اون رو كه‌ از سنگر درآورديد،‌ بريد‌ اكبر و حسين‌ رو هم‌ از توي‌ اون‌ سنگر بياريد‌ تا بفرستيمشون‌ عقب.

دستم‌ را عقب‌ كشيدم‌. نشستم‌ روي‌ لبه‌ی يخي ‌سنگر. چشمانش‌ را پایيدم‌. نگاهش‌ به‌ شيار روبه‌رو خشك‌ شده‌ بود. هيچ‌ بخاري‌ از مقابل‌ دهانش‌ برنمي‌خاست‌. يخ‌ بسته‌ بود. يخ‌ِيخ‌. بی‌‌هيچ‌ صدايي‌. بدون‌ اين كه‌ جاي‌ تير و تركش‌ در بدنش‌ پيدا باشد. كمي‌ آن‌سوتر را نگاه‌ كردم‌. داخل‌ سنگر بغلي‌، دو نفر نوجوان‌، حسين‌ و اكبر، سر بر شانه‌ی يك ديگر گذاشته‌ و آرام‌ خفته‌ بودند. با خود زمزمه‌كردم‌:

ـ آرام‌ بخوب! آرام‌ بخواب‌ پروانه‌ی قنديل‌ گرفته‌ام ‌... آرام‌ بخواب ‌... گل‌ِ يخ‌ بسته‌ام‌.

موسي الرضا سيدآبادي‌

اگرمیخواهید اندازه تمدن و پیشرفت ملتی را بدانید...به زنان آن ملت بنگرید.....!
2740

خیلی از بچه ها ازمادر یاد میگیرن ...!

خیلی از مردها از زن یاد میگیرن..

چقدر نقش ما زن ها مهم هست مگرنه؟

اگرمیخواهید اندازه تمدن و پیشرفت ملتی را بدانید...به زنان آن ملت بنگرید.....!
داشتم فکرمیکردم  یکی از باصفاترین مادرها حضرت زهرابودن .. چقدر قشنگ با بچه هاشون برخوردکردن&n ...

⚘⚘⚘

دلبندم ،همه میتونن خنده به لب بیارن ! اما تو دلیل خنده ی چشمامی ❤️
آفرين به اين مادر كه چنين پسري تربيت كرد

واقعا،که اگه نبودن معلوم نبود سر مملکت چی میومد.

اجرشون با سید الشهدا

🇵🇸🇮🇷🏴مرگ بر اسرائیل مرگ بر آمریکا✊           سردار شهید برونسی : آدم ها دو دسته اند :غیرتی و قیمتی. غیرتی ها با خدا معامله کردند و قیمتی ها با بنده خدا...روزهایی سرشار از امید،سلامتی و شادی از طرف شما برای خودم آرزومندم✌😂ما اهل عملیم🇮🇷💪تولد۴۵سالگی🎂 کسی که با ترورِ حاجقاسم سلیمانی💗سردار دلها💗 توسط آمریکای جنایتکار، از خواب بیدار نشه و نتونه حق و باطل رو از هم تشخیص بده، دیگه تا ابد بیدار نمیشه. #قدس خونبهایت،سردار دلها..  جام جانے ها در یمن به دست عربستان،با کمک آمریکا، انگلیس و فرانسه و امارات در حال برگزاری است !...مدافعین حقوق بشر کَرند، کورَند، لالَند. کُلُّ یَومٍ عاشُورا و کُلُّ أرضٍ کَربَلاهمیشه در حال تکرار است !...نسل شِمر و یَزید و حرمَله ها هم ادامه دارد.. گاهے در غزه و سوریه و میانمار و گاه در یمن گاه در❤ایران❤در وطن عزیزم🇮🇷 ،در پاره تنم. مرگ بر حقوق بے بشر..خدایا؛نسل تموم ظالما رو از رو زمین بردار.*اَلّلهم عَجّل لِولیکَ الفَرج*امام علے (علیه السلام): در شگفتم از کسے که مردگان را مے بیند و مرگـ را از یاد مے برد.
این صفا این فداکاری رو ازکجا پیدامیکنید دیگه..؟؟؟👇 ✅پروانه‌هاي‌ قنديل‌ بسته😢 #یازهرا ـ حسين‌ ...

واااای ،دلم با این متنت لرزید...😢

خوشا بحالشون،، وابسته دنیا نبودن... 

2706