2733
2734
دختر من 5 ماهشه مجبورم از ماه دیگه بزارمش مهد. دکترش گفت میتونی بهش سرلاک برنج بدی اما وقتی سرلاک میدم دور دهنش خیلی قرمز میشه. به دکتش که گفتم گفت حساسیت داره و براش شیرخشک اپتامیل پپتی نوشت که هم تو مهد بهش بدن و هم باش فرنی درست کنم. کسی بوده که این مشکل رو داشته باشه؟ ایا وقعا هیچ شیر خشک دیگه ای بهش نمیسازه؟‌ اخه این شیر لعنتی شده هر قوطی 27000 تومن. این الرزی تا کی هست؟ نینی هاتون به چه چیز دیگه حساسیت نشون دادن؟ شیر خشک چی بهشون دادین؟
اگر آلرژی اش به پروتئین گاوی باشه ( که احتمالا هم همونه) می تونی حریره بادام بدون شیر مارک پوره بدی.
خودت هم می تونی حریره بادام بدون شیر درست کنی.
فرنی اش را هم با آب غلیظ درست کن و با شیر خودت یا آب سیب رقیق کن.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731
بچه های من پسرن گلم....سعادت دختر داشتن را نداشتم
نه فقط شیر خودم را می خوره . الان 9 ماهشه. از 2 ماهگیش خودم هم لبنیات نمی خورم. چیزایی مثل بادام هندی و فندق هم اگر بخورم صورتش دونه میزنه. به اون هم تا حالا لبنیات ندادم. از همین حریره بادام پوره بهش دادم خوب بود.

برای پسر بزرگم اولین بار که فرنی درست کردم صورتش دونه ریخت. دکترش گفت حساسیت است و چون آرد برنج و شکر حساسیت ندارند از شیر است پس لبنیات بهش نده. زمان اون ( 9 سال پیش) دکتر شیر مولتی را معرفی کرد که باهاش فرنی درست کنم.
ولی برای کوچیکه تا حالا با شیر درست نکردم.
این الرزی کوفتی چیه افتاده به جون بچه ها. زنده باشن پسرات نازی جان .
حریره پوره رو از داروخونه بگریم؟ بعد من همین الانم انگار شیرم کم شده اگه لبنیات نخورم که افتضاحححح میشه شما چی کار میکردی که شیرت کم نشه؟ رزیم واقعا سخته
من پرت شدم بیرون....
آتی جان آب گوشت بهترین چیزی است که شیر را زیاد می کنه

اره من پوره را از داروخونه گرفتم. خوب بود
ولی کلا مواد نگهدارنده سرلاک ها هم خودشون عامل آلرژی هستن. بهتره تا جای ممکن غذای خونگی به بچه بدی
اینا برای مسافرت و پیک نیک و اینا خوبه.
2738
به وبلاگم یهسر بزن سرلاک خونگی درست کنی بهتره
اسْتَغْفِرُاللَّهَ الَّذى لا اِلهَ اِلاّ هُوَ الْحَىُّ الْقَیُّومُ الرَّحْمنُ الرَّحیمُ بَدیعُ السَّمواتِ وَالاَْرْضِ مِنْ جَمیعِ ظُلْمى وَ جُرْمى وَ اِسْرافى عَلى نَفْسى وَ اَتُوبُ اِلَیْهِ ************ برای ادای قرض سنگین 1002بار خواندن سُبحانَ اللهِ وَ بِحَمدِهِ سُبحانَ اللهِ العَظیمُ
ببین آتی جون اگه قبلا به هیچ چیزی حساسیت نداشته مطمئن باش زود از بین می ره. من که تازه برای دخترم سرلاک شروع کردم همینطوری دور دهنش قرمز شد و دکتر گفت به شیر گاو حساسیت داره و دو روز هم که بادوم تو فرنیش ریختم حساسیت داد که گفت به بادوم هم حساسیت داره ولی یه دو هفته ای که گذشت من دوباره شیر گاو و بادوم رو امتحان کردم دیگه حساسیت نمی داد. باید همه چیزو دو بار امتحان کنی یعنی یه مدتی صبر کنی دو باره امتحان کنی. بعضی بچه ها بدون اینکه به شیر گاو حساسیت داشته باشن اولش به سرلاک حساسیت می دن که دکتر من گفت سرلاک ندی هم چه بهتر به جاش فرنی و حریره بادوم بده. البته دخترم شیر خشک نمی خوره و شیر خودمو می خوره.
عزیزم نگران نباش پسر من هم به سرلاک حساسیت داشت و دور دهنش قرمز میشد ولی اصلاً معنیش این نبود که به شیر گاو حساسیت داره به مواد نگهدارنده حساسیت داشت به خاطر همین کلاً بی خیال سرلاک شدم و تا الان که یک سالشه سرلاک نخورده اون موقع با شیر خودم فرنی درست میکردم البته اول با آب درست میکردم بعد که از روی حرارت برمیداشتم شیر خودم رو اضافه میکردم
حالا هم که شیر پاستوریزه میخوره اصلا حساسیت نداره ولی هنوز اگه چیزی بخوره که مواد نگهدارنده داره دور دهنش قرمز میشه
یقین دارم که روزی پروانه میشویم بگذار زندگی هر چه میخواهد پیله کند
2706