2752
2734
عنوان

چرا هزینه خرید سیسمونی به خانواده دختر تحمیل میشه؟

| مشاهده متن کامل بحث + 19132 بازدید | 74 پست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

با اجازه

سلام دوستان�

خوشحال میشیم از نمونه کارای لباس بچه مون دیدن کنید�
http://nani-mani.blogfa.com/
به مناسبت افتتاح قیمتها خیلی مناسب هست�
همه کارها جنسشون نخی خیلی خوب و باکیفیت هست�

اینجا هم کلوبمونه�
سوالی داشتید درخدمتتونم�
http://www.ninisite.com/clubs/detail.asp?clubID=19250
2731
مامان عسل جون. اگه پسر داشته باشه، خرج عروسیشم خودش باید بده. ما که خرج عروسیمونو شوهرم داد. قسطاشم با هم دادیم. اما جهاز رو حتمااااااا خانواده دختر میده!!! خیلی عجیبه. اغلب خانواده پسر هدیه عروس روهم خودشون نمیخرن.ضمنا این رسما مال اون موقع بود که کل جهاز یه بار الاغ بود و کل سسمونی یه بقچه لباس.
ما هم خودمون داریم می خریم. به نظرم اگه مرد یه کم معقول باشه باید بهش بر بخوره که یکی دیگه وسایل بچه شو تامین کنه.

کاش موافقای این موضوع میومدن و یه دفاعی از خودشون می کردن!
مثلا دوست من می گفت. زندگی ما نوپاست باید پدر مادرها کمک کنند. و نوپا از نظر اون 7 سال زندگی مشترک بود و خدا رو شکر درامد خوب و ماشین و خونه و....
به نظر من بچه من باید با توجه به شرایط مالی پدر و مادرش بزرگ بشه. حالا در هر حدی.
منم با فرهنگ سازی کاملا موافقم.حالا اگر رسانه هم این کار رو نمی کنه حداقل ما خانوم‌ها باید این کار رو انجام بدیم.یعنی پدر و مادر خودشون سیاسیونی رو میخرن و اگر سوال شد کی خریده با جرات میگیم ««خودمون»»
منم موافقم . البته میگم این رسمارو کی میزاره خو خودمون. یه سری آدما که درگذشته بودن. پس برداشتن شونم کارسختی نیس. من که واسه ازدواجم بانظر مامانم کلی ازرسمارو برداشتیم خداروشکر خانواده شوهرمم موافق بودن. حالا هم که باردارم برا سیسمونی خودم شروع کردم کلی لباس خریدم. بعد به مادرشوهرمم گفتم به مامانم گفتم خودم یه سری خریدارو میکنم اگه آخر سر پول کم اومدم چیزی موند میگم بهت. ما واقعا رسم برامون معنی نداره. ازخودتون شروع کنین. فقط نگین مخالفیم ماهم. من که اینکارو کردم همکارمامانمم به حرفای منم گوش خوشش اومد اونم گفت به مامانم گفتم خودمون میخریم، گفت مامانم سه تا دختریم تاکی باید جهیزیه بده و سیسمونی بده. اینم بگم من تک دخترم فکرنکنین چندتاییم برا همین میگم سیسمونی نمیگیرم ازمامانم. من ازرسما متنفرم. چون یه سری بیچاره که دستشون تنگه رو مجبور میکنه.و همشم شده چشم هم چشمی.
خدایا شکرت بابت همه مهربونیات
پس لطفا هی نشینین بگین آره ماهم مخالفیم.آره این رسما بد. کاش برداشته بشه. دولت که نمیاد بگه فلان رسم برداشته شده. خودتون شروع کنین. حتی برا جهیزیه ازقبل عقد باشوهرتون صحبت کنین که یه سری چیزارو خودتون بخرین وخانواده ها درکنارش توخرید یه سری چیزای دیگه کمکتون کنن. البته این برا اونا که دستشون تنگه. وگرنه اونی که ماشالا داره دیگه نباید روش بشه ازخانواده دختر جهاز بگیره. اونی که میخوای باهاش ازدواج کنی اگه واقعا با این موضوع یه مقدار ازجهازو خودتون بخرین مخالفت کرد شک نکتین آدم بی فرهنگیه. والا من مامانم بهم جهاز داد و 4تا کالای بزرگو خانواده شوهرم گرفتن. ما اصلا جهیزیه رو پهن نکردیم. منو مامانم مخالف بودیم. گفتیم برا دل خودمون تگرفتیم نه برا اینکه تو چشم مردم بکنیمش. واسه سیسمونی هم باردار که میشین وقتی باشوهرتون میرین بیرون برین توسیسمونیا .مطمن بلشین شوهرتون نه نمیگه تازه ازخرید واسه بچش لذتم میبره برین تیکه تیکه خرید کنین.
خدایا شکرت بابت همه مهربونیات
واقعن ها یه خانومی تو یه تایپیک در همین مورد حرف زده بود میگفت انگار خانواده دختر دارن تشکر میکنن از داماد که دستت درد نکنه دخترمونو کردی!
سلام به مادرم ... اولین وطن ... آخرین تبعیدگاه
منم خودم میگیرم و میگم که سیسمونیو خودمون گرفتیم، ما داریم بچه دار میشیم به بقیه چه ربطی داره؟ اگه هم بگن ما رسم داریم خانواده دختر سیسمونی بخرن اول میگم والا غیرت پسر خودتون اجازه نمیده بچه دار شه و یکی دیگه سیسمونیشو بده، دوما ما هم برای عروسی خیلی رسما داشتیم که شما نکردین
پسرم قدمای کوچولوت رو جفت چشمای منو بابایی
2706