2733
2734
عنوان

باز محرم شد و دلها شکست...(تاپیک عزاداری سیدالشهدا)

| مشاهده متن کامل بحث + 14527 بازدید | 175 پست
سلام ضحی جان با شعر عموی لاله ها...گریه ام گرفت. از همه دوستانی که این تاپیکو می خونن التماس دعا دارم. من بد جوری گیر افتادم...خدا معرفت اهل بیت رو نصیب ما بگرداند..
دخترکی شاد در من می‌زیست...که چونان شاپرک، به این‌سو و آن‌سو میپرید...خیال پرواز داشت... و آرزوی پروریدن نسلی...پر از غصه شد...از رویاهایش دست کشید...هنوز پا به سن نگذاشته بود که پیر شد...پولکِ بال‌هایش ریخت... پَرپَر شد...

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

کدامین حرف را پیدا نمایم

چه ظرفی را پر از دریا نمایم

کدامین واژه جز زینب بیابم

که عشق و صبر را معنا نمایم...

آپلود سنتر عکس وب سایت فیروز

به جای سرزنش من به او نگاه کنید

دلیل سر به هوا بودن زمین ماه است
شب عاشورا، خیمه ها غوغاست، عده ای به دعا و نماز مشغولند، عده ای دل نگرانند و دلتنگ، آخرین شب وداع با حسین(ع) است، آخرین شب عمرشان است، فردا به ملاقات خدا می روند، اما حبیب ابن مظاهر می خندد و شوخی می کند، او اهل شوخی نبود، چه شده که با زهیر این گونه طنازی می کند و سخت می خندد، هر کس چیزی می گوید، اما من می خواهم حرف تازه ای بگویم، می خنددکه فردا شهید می شود؟! می خندد چون فردا به زیارت حبیب نائل می شود؟! می خندد چون از دنیا دل بریده است؟! نه، او می داند که فردا بزرگترین جنایت بشری واقع می‌شود و او در کنار امامش بزرگترین حماسه و زیباترین تصویر تاریخ را خلق خواهد کرد، می‌داند که روزی سخت در پیش است، می داند حسین را سر می‌برند، عباس را سینه می درند، علی اکبر را تشنه می کشند، سجاد را به زنجیر می کشند، زینب را به اسیری می برند و گوشوار دخترکان رسول را می کنند، می داند که فردا سرها بر نیزه می کنند و تن ها به زیر سم ستوران می افکنند و او نمی‌توانند از حسین و اولادش دفع شرکند!
او مدتهاست که از ظلم بنی امیه می نالد، بر مظلومیت علی (ع) و تنهایی حسن (ع) گریسته، در کوفه بر پیمان شکنان و بی وفایان فریاد کشیده، در کربلا بر بی آبی و تشنگی اهل بیت رسول زانوی غم در بغل گرفته و اینک دیگر چاره اش تمام و بیچاره است، دیگر فارغ از تدبیر ??ست، پس می خندد!
بر ما نیز خرده نگیرید، ما ابتدا آزرده و ناراحت می‌شویم، درد مندیم، اگر بر دردمان مرهم نگذارند و درد بیش از اندازه شود، عصبانی شده وو فریاد می زنیم، چون فشارها بیشتر شد می‌گرییم و چون از حد گذشت، زانوی غم در بغل گرفته و پژمرده در کنجی می نشینیم و اگر بر ظلم ادامه دهند، می خندیم ! این معجزه خلقت انسان است برای مقابله با مصائب!
چه زیبا گفت: " کارم از گریه گذشته است از آن می خندم! "
یا آن دیگری که می گوید: " خنده تلخ من از گریه غم انگیزتر است! "
پس باید خندید و طنازی کرد! کاراز چاره گذشته و راه را و آب را بسته اند

این نوشته اثریست از دکتر مهدی ............
باز این چه شورش است که در خلق عالم است
باز این چه نوحه و چه عزا و چه ماتم است
باز این چه رستخیز عظیم است کز زمین
بی نفخ صور خاسته تا عرش اعظم است
این صبح تیره باز دمید از کجا کزو
کار جهان و خلق جهان جمله در هم است

السلام علی الحسین و علی علی ابن الحسین و علی اولادالحسین و علی اصحاب الحسین (ع)
¥ Doing what you like is freedom , Loving what you do is happiness ¥
حضرت زینب‏ علیها السلام‏ از دیدگاه دکتر شریعتی

نمى‏توان از کربلاى حسین نوشت و در آن، از کار بزرگ زینبى یادى نکرد؛ چرا که حادثه کربلا با نقش مکمّل و بى‏بدیل حضرت زینب‏علیها السلام کامل مى‏شود. مرحوم شریعتى در این مورد مى‏گوید:
"رسالت پیام از امروز عصر، آغاز مى‏شود. این رسالت بر دوش‌هاى ظریف یک زن، زینب - زنى که مردانگى در رکاب او جوانمردى آموخته است و رسالت زینب دشوارتر و سنگین‏تر از رسالت برادرش. آنهایى که گستاخى آن را دارند که مرگ خویش را انتخاب کنند، تنها به یک انتخاب بزرگ دست زده‏اند؛ اما کار آنها که از آن پس زنده مى‏مانند، دشوار است و سنگین. و زینب مانده است، کاروان اسیران در پى‏اش، و صف‌هاى دشمن تا افق در پیش راهش، و رسالت رساندن پیام برادر بر دوشش. وارد شهر مى‏شود، از صحنه بر مى‏گردد. آن باغ‏هاى سرخ شهادت را پشت سر گذاشته و از پیراهنش بوى گل‌هاى سرخ به مشام مى‏رسد. وارد شهر جنایت، پایتخت قدرت، پایتخت ستم و جلادى شده است؛ آرام و پیروز، سراپا افتخار؛ بر سر قدرت و قساوت، بر سر بردگان مزدور و جلادان و بردگان استعمار و استبداد فریاد مى‏زند: سپاس خداوند را که این همه کرامت و این همه عزت به خاندان ما عطا کرد، افتخار نبوت، افتخار شهادت... اگر زینب پیام کربلا را به تاریخ باز نگوید، کربلا در تاریخ مى‏ماند."(11)
بدون شک حضور حضرت زینب‏علیهاالسلام در کربلا به عنوان پیام رسان شهیدان، حیاتى‏ترین عنصر در ماندگارى حماسه حسینى است. اگر زینب نبود، کربلا در کربلا مى‏ماند و حماسه درخشان حسینى اسیر حصار زمان خود مى‏شد. حضرت زینب‏علیها السلام خود سرود حماسه‏اى بود که درخشید و حماسه سترگ کربلا را در همه زمان‏ها سارى و جارى ساخت
¥ Doing what you like is freedom , Loving what you do is happiness ¥
برنامه اشک مهتاب شبکه یک با اجرای فرزاد جمشیدی.........................هرشب 12 تا 2 شب..............

پیامکی که باید به شماره 30000115 ارسال کنید.............

به امام حسیین قول میدم::::::::::ادامه را به این شماره پیامک میکنید.به قید قرعه به برندگان سفر کربلا در روز اربعین امسال اهدا خواهد شد..
این که حسین فریاد مى‏زند - پس از این که همه عزیزانش را در خون مى‏بیند و جز دشمن کینه توز و غارتگر در برابرش نمى‏بیند - فریاد مى‏زند که: «آیا کسى هست که مرا یارى کند و انتقام کشد؟» «هل من ناصر ینصرنى؟»؛ مگر نمى‏داند که کسى نیست که او را یارى کند و انتقام گیرد؟ این «سؤال»، سؤال از تاریخ فرداى بشرى است و این پرسش، از آینده است و از همه ماست و این سؤال، انتظار حسین را از عاشقانش بیان مى‏کند و دعوت شهادت او را به همه کسانى که براى شهیدان حرمت و عظمت قائلند، اعلام مى‏نماید.
*********************************************************************************

در بحر حسین کاش ماهی باشیم..........پاکیزه و طاهر از تباهی باشیم
یک عمر اسیر نفس بودیم ولی............یک ماه بیا "حر ریاحی" باشیم
*********************************************************************************

الــــــــــــــــــــسلام علیک یا اباعبدلله
حضرت امام حسین علیه السلام با فداکاری کم نظیر خود موجی ایجاد کرد که برای قرون متمادی ستمگران را به هراس واداشت و دشمنان دین را لرزانید و نامش با شجاعت، معنویت و ایثار و عدالت توام می باشد، او در حد بسیار عالی برای اعتلای اسلام خون خویش را داد و چشمه ی حقیقت را جاری ساخت و به قطره های خون خود ارزش داد اما عده ای این گونه می نگرند که امام حسین علیه السلام توسط دشمنان نفله شد و بدون این که تقصیری داشته باشد توسط ستمکاران کشته شد و از این جهت باید برایش متاثر بود و گریست، شهید مطهری این تصور باطل را مورد انتقاد قرار داده (27) و مرحوم آیتی می گوید: این گونه نیست که امام از روی بیچارگی تن به شهادت بدهد، این طور نبود و گوینده یا نویسنده این سخن هر که باشد سخنش سست و بی اساس است و اگر این گونه بود کجا دنیا می توانست روی این قیام مقدس حساب کند (28) .

8- هر گونه تاریخ یا مقتل یا گزارش یا مضمون شعری که حاکی از ذلت پذیری و خواهش امام حسین و یاران و خاندانش در مقابل دشمن باشد دروغ و تحریف و غیر قابل قبول است:

از آستان همت ما ذلت است دور واندر کنام غیرت ما نیستش ورود پس این که در برخی روضه ها یا مرثیه ها به شنونده یا خواننده القا می شود که امام برای به دست آوردن آب به دشمن التماس کرد با سیره ی امام مغایرت دارد و این که امام به عنوان شخصیتی والا مقام آن هم در سنین بزرگسالی (57 سالگی) از غربت و تنهایی بنالد و مادر خود را صدا بزند که به او مادری کند منحط و مباین روح حسینی است، و این که در مرثیه ها از زبان امام گفته می شود که: راضی شدم که زینب خوار گردد آن وقت خاطره های نینوا را که بر کالبدهای مرده جوامع زندگی می دمد به صورت ذلت آوری ترسیم کرده ایم.

منبع سایت حوزه
2706