2752
2734
منم با طبیعی موافقم. گرچه زایمان سختی نداشتم ولی بعدش با اینکه طبیعی بود اذیت شدم که فکر کنم احتملا در مورد سزارین وضعم بدتر بود. اگر خوب بود در کشورهای یشرفته هم خوب بود.
نه عزیز زایمان طبیعی سخته ولی این حرف توهین و این چرت و پرت ها مزخرفه البته بیمارستان خوب احتمالا
برای من این مهم بود که خودم بچم رو دنیا بیارم البته باید امادگی درد رو داشته باشی و خودت هم بخوای
برای من همش به احساس لحظه آخرش می ارزید
ولی خودت انتخاب کن و امیدوارم سالم باشید جفتتون
منم طبیعی زایمان کردم و خیلی خیلی راضی هستم . با اینکه خیلی درد کشیدم و از اپیدورال هم استفاده نکردم .

من اراک زندگی میکنم و با اینکه توی اتاق درد 5 نفر بودیم ، ماما ها و پرستارها خیلی خوب با همه مون برخورد میکردن و اصلا بی ادبی یا توهینی بهمون نشد .

خواهرم سزارین شد و به معنای واقعی پدرش درومد . البته بدن با بدن فرق میکنه .

ولی زایمان طبیعی خیلی بهتره . من بعد از زایمان انقدر خوشحال و خندون بودم که شوهرم میگفت مهنوش تو واقعا زایمان کردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

و با اون روحیه ای که داشتم با خودش فکر کرده بود من اصلا درد نکشیدم

به نظرم اگه دکترت اشکالی درش نمیبینه که طبیعی زایمان کنی حتما طبیعی رو انتخاب کن .

الانم با وجود اپیدورال دیگه دردی حس نمیکنی .

موفق باشی عزیزم
دلتنگــــــــم .... دلتنگ آنچه که میتــــوانست باشد و حالا نیـســـــــــت....
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

دوستان عزیز مطمئنن زایمان "طبیعی" که اسمش روشه و طبیعیه خیلی بهتره و به نظر من خدایی که بچه رو تو دلمون گذاشته و با این سرعت شگفت انگیز داره بزرگش می کنه این طوری مقدر کرده که زایمان اون طوری تموم بشه و بچه به اون ترتیب به دنیا بیاد. شما اگه انجمن های آمریکایی ها رو بخونین اونایی که مجبورن سزارین کنن خیلی خیلی ناراحتن که نمی تونن بچه اشون رو طبیعی به دنیا بیارن. الان هم چندین بیمارستان خوب تو تهران هست که زایمان طبیعی رو به بهترین روش انجام می دن و کلاس و همه چی هم دارن. ترس از درد هم اشتباهه. همه ی اونایی که زایمان طبیعی کردن گفتن بله درد داره اما دردش تموم می شه و لحظه ای که بچه بیرون می یاد شیرین ترین لحظه ی دنیاست.
2731
میشه یکی از این "بیمارستان های خوب" که برای طبیعی کمک میکنن و امکانات و پرسنل مجرب و رفتار مناسب برای زایمان طبیعی با ساپورت و آموزش در طول 9 ماه دارن رو به ما هم معرفی کنید !!! زایمان طبیعی اینجا با کشورهای جهان دهم هم قابل مقایسه نیست!
agar yek ya do bache bishtar nakhahi sezarian.mesle in mimone ke beri ye chorti bezani bad bebini maman shodi va mosaken ro ham be moghe estefade koni badesh ham dard nadare vali doktore khoob entekhab kon man motmaenam oonaii ke tarafdare tabiee hastan tajrobe sezarian ba doktore khoob ro nadarand.man darde bad az sezarianam az bakhie tabiee kamtar bood bi hessi nokhaee behtare chon ta 2 ta 3 saat dard nadari bedoone mosaken
من خدمت اون خانومهایى که میگن چرا تویه اروپا و یا آمریکا طبییعى زایمان میکنن باید بگم که اولا چون مثلا تویه انگلیس کسى نمیتونه براى زایمان پول بده بخاطر سیستم مزخرف بهداشت و درمان عمومى که مجانى هست دولت بخاطر اینکه خرج سزارین بالا میشه خیلى کم قبول میکنه که سزارین کنه دوم اینکه به گفته دکتر زنان و زایمان توى همین کشور اینجا از این میترسن که چون دارن یک عمل جراحى انجام میدن بخاطر اشتباهى ازش شکایت بشه در صورتى که در زایمان طبیعى هر بلایى که بر سر ادم بیاد کسى نمیتونه بیمارستان رو متهم کنه من طبیعى زایمان کردم و تا مدتها خودم و شوهرم که تویه اتاق با من بود دچار کابوس بودیم البته این رو نگفتم که بگم طبیعى خوبه یا بده بلکه میخواستم دلیل سزارین نکردن در خارج از ایران رو بگم که چندین بار در تاپیک ها دوستان بهش اشاره کرده بودن اما باید خودت ببینى که چى دوست دارى کدوم با روحیت و روش زندگیت سازگار تره ایا کسى هست که بعدش بهت کمک کنه؟ ایا فشار زایمان طبیعى برایه روهیت و بدنت قابل تحمل هست؟اینها رو باید خودت باید تصمیم بگیرى
سلام
منم ماه ششم هستم و همیشه گزینه اوم واسه زایمان(حتی موقعی که هنوز ازدواج نکرده بودم9زایمان طبیعی بود
مادر من ماما بودن و همیشه از مزایا زایمان طبیعی می گفتند و مخصوصا برای من و خواهرم می گفتند فزیکتون خیلی مناسبه طبیعی هستش

من دلم ی خواد تمام مراحل به دنیا اومدن فرزندمون(انشالله که به سلامت دنیا بیاد) به هوش باشم و همه چیز را تجربه کنم
دلم می خواد وقتی دنیا میاد اولین بار صدای گریه اش بشنوم و اولین باری که بعد از تولد می ذارن روی سینه ام تا شیر بخوره را حس کنم....
دتر من که 11 هر ماه در مطبش کلاس دوران بارداری،شیردهی و زایمان یم ذاره..که به نظرم مفید هست تازه خیلی از بیمارستانهای دیگه هم دیدم تو اصفهان که زا این کلاس ها می ذارند

البته امیدوارم تا ماه آخر مشکلی نیاد بتونم طبیعی زایمان کنم

بهترین جای جهان،فرصت آغوش توست
باران عزیز خیلی قشنگ نوشتی ، من هم فکر میکنم درد زایمان در قبال هوشیاری در هنگام متولد شدن پاره وجودت کاملا ً ارزش داره.
قصد جسارت به هیچ کدام از دوستان را ندارم ، ولی فکر میکنم اگر مسائل و دلایل پزشکی را کنار بگذاریم ،انتخاب نوع زایمان به شخصیت افراد بر می گردد. شخصی که قادر به تحمل درد است یا حتی درد را چیز ارزشمندی می داند ،آنرا براحتی تحمل میکند، و کسی که قدرت تحمل درد را در خود نمی بیند با بیان برخی دلایل که چندان جالب هم نیستند ،خود را توجیه میکند. من دوست دارم دردی رو که مامانم کشیده ، بکشم .دردی رو که فکر میکنم اون هم مثل کودکی که هدیه شده ، هدیه ای از جانب خداوند برای مادران است ، من فکر میکنم در این درد کشیدن راز های زیادی نهفته است.
توکل یعنی اجازه دادن به خداوند که خودش تصمیم بگیرد! تو فقط بخواه و آرزو کن اما پیشاپیش شاد باش! و ایمان داشته باش که رویاهایت هم چون بارانی در حال فرو ریختنند! پیشاپیش شاد باش و شکر گذار چرا که خداوند نه به قدر رویاها بلکه به اندازه ایمان و اطمینان توست که می بخشد!
از قدیم گفتن هرچیزی طبیعیش خوبه ولی در مورد زایمان نوع زایمانی که برای مادر و بچه مناسب باشه و پزشک صلاح بدونه خوبه من خودم سزارین شدم و موردم حاد بود ولی ته دلمم سزارین میخواستم کاری به شرایط و بیمارستان کادر و اینا ندارم چون نظر شخصیم سزارین بود از زایمانم راضیم و هیچ مشکلی هم ندارم ولی زایمان طبیعی رو هم نفی نمیکنم اوایل هم دوست داشتم طبیعی زایمان کنم ولی بدلایلی هم منصرف شدم هم شرایطی پیش اومد که باید سزارین میشدم در کل من شخصا سزارین و ترجیح میدم.
من دو قلب دارم که بیرون از سینم میطپند ❤❤خوشبختی مگه غیر اینه