2752
2734
عنوان

شوهرم برای اولین بار منو زد خیلی داغونم

| مشاهده متن کامل بحث + 9204 بازدید | 42 پست
صادق هدایت داستان کوتاهی داره به اسم زنی که مردش را گم کرد.با دیدن نظرات عجیب چند نفر تو این تاپیک یاد اون داستان افتادم.بعضیها مثل زنِ در این داستان خودشون رو به عنوان یک جنس ضعیف پذیرفتن.متاسفم

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

بچه ها من فکر نمی کردم بعد از چند روز دوباره اینجا جوابی از شما ببینم ....نظرات مختلفه اما باید بگم من اون شب اصلا مظلوم بازی در نیاوردم کلی جیغ زدم ..حتی من هم زدمش .بعد هم زنگ زدم به خانواده شوهرم(برای اولین بار تو این شش سال) و خانواده خودم که بیان تکلیف منو روشن کنم...به عبارتی شوهرم حسابی ادب شد که دیگه این کارو تکرار نکنه . الان حاضر شده بیاد پیش مشاور( قبلا تو چند سال اخیر که مشکل داشتیم اصلا حاضر به این کار نمیشد) یه جورایی بخشیدمش چون همونطور که گفتم بارها تو این سالها دعوا کرده بودیم اما هیچوقت نمیزد...اما اینکه جلوی بچم این کارو کرده یه لحظه از یادم نمیره...هنوز حس تحقیرش تو وجودمه

طنین جون ، من نمیگم همسرت حق داشته دستشو بلند کنه ، نمیگم ببخشش ، نمیگم نبخشش ، نمیگم الهی دستش بشکنه .... میگم همسرت بیماری روحی داره و تو باید درمانش کنی ، اگر دوسش داری باید دنبال درمانش باشی ..

همه آدمها پتانسیل کتک زدن را دارند و یک محرک نیازه تا دست به این عمل بزنن و این آستانه تحریکه که در آدمهای مختلف متفاوته و صد البته این آستانه با سطح تحصیلات ، فرهنگ ، تربیت خانوادگی ارتباط مستقیم داره .

رفتار پدر و مادر و حتی معلمین در کودکی ، مصرف مواد مخدر ، اعتیاد به مشروبات الکلی و حساسیت های اخلاقی و ... میتونه منجر به این واکنش غیر انسانی بشه . یکی از اصلی ترین دلایلش هم عدم برقراری ارتباط کلامی و عدم حل مشکلات به روش مسالمت آمیز در حالت عصبانیته ، این همون دلیلی است که گاهی مادران فرزندانشون را هم کتک میزنند .

بهتره دوست من به جای اینکه به خانوادش بگی بیان تکلیفتو روشن کنند خودت دست به کار بشی و ریشه ای با این مسئله برخورد کنی، به همسرت به دید یک آدم بیمار نگاه کن و سعی کن دنبال درمانش باشی ! دقت کن منظورم سازش نیست .

مطمئن باش قهر و تهدید و مطلع کردن خانواده هاتون کمکی هم بکنه موقتیه ، وقتی شرایط لازمش فراهم بشه دوباره اینکارو میکنه .

البته با توصیه های مونی جون هم موافقم ، اعجاز کلام غیر قابل انکاره ، سعی کن همیشه برای کوچکترین مشکلتون هم با هم حرف بزنید و جلوی رسیدن کار به دعوا و عصبانیت های غیر قابل کنترل را بگیری .
¥ Doing what you like is freedom , Loving what you do is happiness ¥
شل بگیری تکرار میشه مرا وقتی کم میارن اگه خیلی اقا باشن داد میزن حالا که کتک زده خرمت رو شکونده فعلا نبخشش و اگه میتونی یه جوری تلافی کن مردها خیلی بی منطق هستن بخصوص وقتی پای خانوادهشون به میون میاد اگه حرف حق هم بزنی داد میزنن راستش من عرضه داد زدن ندارم چون از بچگی از داد و فریاد مردها میترسم ولی اگه میتونی بهش بفمون والا تکرارمیشه اگه یه قدم بری عقب مردها دو قدم میان جلو
اگه اعتراف کرده که اعصابش خورده بوده ببخشش. باهاشم خوب باش. احساس قلبی تو از این عمل بگو. بگو که خیلی ناراحت شدی، بگو که اینکارها باعث میشه که مهرش از دلت بره. اگه اظهار پشیمونی کرد، اصلا به دل نگیر و باهاش خیلی خوب باش. اینطوری نیست که اگه کوتاه بیای دوباره تکرار کنند. مردها اگه باهاشون خوب باشی و بهشون محبت کنی مثل موم نرم می‌شند. اگه اظهار پشیمونی کرده مطمئن باش که تکرار نمی‌کنه.
گر نگهدار من آنست که من می‎دانم شیشه را در بغل سنگ نگه می‎دارد
ساحل جون خیلی متاسف شدم ....ان شالله خدامشکلات تو رو هم حل کنه چون بعضی اوقات فقط خودش می تونه به داد بنده اش برسه

طنین جان همسر من خیلی خیلی آدم آرام و منطقی هست طوری که باورت نمیشه بلده داد بزنه سه سال پیش من به رفتار پدرش در یک موردخاص اعتراض کردم و انصافا اونم پشت من در اومد چون 100 در100 حق با من بود

شب که به خونه اومدیم کلی باهام حرف زد و مثلا از دلم در آورد و خوابیدیم اما من مگه خوابم میبرد برای اینکه صدای گریه ام بیدارش نکنه اومدم تو اتاق دیگه و همه حرفهام رو تو یه یادداشت براش نوشتم و بهش گفتم خودش با پدرش اون مسئله رو به هر روشی که میدونه درسته حل کنه چون من دیگه تحمل ندارم و دفعه دیگه جوابش رو خودم میدم و از همه مهمتر به بابام هم میگم بیاد تکلیف منو روشن کنه (خیلی از اینکه بابام بفهمه باباش چقدر بی منطقه میترسید.

نامه رو تو جیب مخفی کاپشنش گذاشتم و فردا صبح براش اس ام اس زدم که جیبت رو ببین

البته من ازش خواسته بودم که اگه اونم حرفی داره بنویسه تا رومون تو روی هم باز نشه و به عبارتی یکی من بگو دو تا تو بگی نشه

همسرم نامه رو خوند و اون مسئله رو حل کرد ولی اصلا در مورد نامه حرفی به من نزد البته بعدا به خاطر اینکه من بی احترامی نکردم و حرمت خودش و پدرش رو حفظ کردم ازم تشکر کرد

نامه برای مواقعی که نخای رو در رو بشی بهترین راه حله

زندگی روزهای خوب داره روزهای بدم داره..

ولی اگ روزایه خوبش هزار برابر روزای بدشم باشه

بازاون ی روز بد همیشه مث ی تیر توقلب آدمه...

مخصوصا اگ غرورت تُو خودت بشکنه ...

خوب درکت میکنم طنین جان