2733
2764

سوال دوستمه 

همش میخواد ترمش کنه ولی نمیتونه چکار کنه به نظرتون 

اگانت خودش تعلیق شده برای همین من براش تاپیک زدم

باافتخار‌فراوان کرمانی(کهنوجی)هستم ۱۳۸۲/۳/۱۱

من خودم رفتم سمت قرآن و نماز

اینجوری ک مثلن میگفتم خدایا قرانو همینجوری باز میکنم هر صفحه ای ک افتادو میخونم و فکر میکنم که داری همین الان برای اینکه گناهمو تکرار نکنم این صفحه اومده ک بخونم و تفسیرش میکردم ب خودم 

و بعضی وقتا جواب میداد تفسیرش چیزی بود ک حالمو خوب میکرد

Loving you is a losing game...💔                             _Arcade                                                                 💜Love yourself 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

کم کم عزیزم 

اول دُزش رو کم کنه بعد رهاش کنه 

یه سرگرمی ایجاد کنه 

تغییر بعد از سفر هم خیلی موثره یعنی تصمیم به ترکش بگیره یه سفر بره و بیاد و تصمیمش رو عملی کنه

راه حل این موضوع اینه که باخودت فکر کنی چند وقته درگیر این گناهی 

گاهی ما به گناه

کردن عادت کردیم 

دوره های چهل روزه برای خودش مشخص کنه 

با قدم های کوچک و لقمه لقمه کردن اون کار مثلا من اعتیاد به گوشی دارم هر 24ساعت دستمه اگه بذارمش یهو کنار نهایتا ده روز با سختی دوام بیارم ولی با خودم عهد میکنم یک چهل روز یک ساعت بعد از خواب به هیچ عنوان طرف گوشی نرم 

چهل روز بعددوساعت بعد سه ساعت

و اگه یه روز زیرش زدی یا موفق نشدی به این فکر کنی که دوباره شروع کنی و ناامید نشی

کم کم عزیزم  اول دُزش رو کم کنه بعد رهاش کنه  یه سرگرمی ایجاد کنه  تغییر بعد از سف ...

میکه وقتایی مه تنها هستن و فرصت گیر میاره تکرارش میکنم و اکثرانم تنهاس

وارد نشدن در موقعیت گناه یا فراهم نکردن شرایط آن 

مثال : گناه در خلوت اتفاق می افته پس من در جمع بیشتر حاضر میشم

گناه با فلان آدم اتفاق می افته پس ازش دوری می کنم

گناه با گوشی اتفاق می افته پس مثلا فلان برنامه رو از گوشیم حذف می کنم یا استفاده از گوشی رو محدود می کنم ( برنامه هایی برای این کار وجود داره ، خودم از digital detox استفاده کردم ) 

طوری حرف بزنید که خجالت بکشم و از سایت زنونه برم / پسر هستم 
میکه وقتایی مه تنها هستن و فرصت گیر میاره تکرارش میکنم و اکثرانم تنهاس

اگه خود ارضایی هست عزیزم 

فقط باید کاری که گفتم رو انجام بده بیکار نمونه فیلم و عکس تحریک کننده نبینه 

چون این گناه هرچی تکرارش کنی عطش بیشتر میشه 

اگه خود ارضایی هست عزیزم  فقط باید کاری که گفتم رو انجام بده بیکار نمونه فیلم و عکس تحریک کنند ...

اره عزیزم متاسفانه همینه

نمیدونم کجاش سخته که نمیتونه ترکش کنه

اره عزیزم متاسفانه همینه نمیدونم کجاش سخته که نمیتونه ترکش کنه

به دوستتون بگین برلی خودش یه تنبیه در نظر بگیره هربار انجام داد خودشو تنبیه کنه مثلا یه مقدار صدقه روزه گرفتن قرآن خوندن یا مثلا نماز قضا خوندن

صبح با خودش عهد کنه که من امروز نباید این کارو انجام بدم اگه نتونستم و انجام دادم این تنبیه منه و خودشو تنبیه کنه