2752
2734
عنوان

دوستان تاپیک ترکید ریپلای هاتون رو نخوندم

| مشاهده متن کامل بحث + 269 بازدید | 40 پست
دیگه هرکسی صلاح خودشو بهتره میدونه  الانم فرهنگ کشور تغییر کرده  بنظرم بجای منع بچها&nbs ...

پیامی که پایین پیامت تازه نوشتم رو هم بخون....

فرهنگ کسور تغییر نکرده ، فرهنگ یک عده اقلیت تغییر کرده(از لحاط دوستی و فلان میگم) وگرنه هنوزم اکثر خانواده ها و دخترا و پسرا وارد چنین رابطه هایی نمیشن

اینکه هرکس سرش تو کار خودش باشه خیلی خوبه و جلوی خیلی از دردسرا گرفته میشه ولی یادمون باشه همه سوار ...

تا جایی که به کسی اسیب فیزیکی و روانی نزنم و کسیو بی ابرو نکنم ، حق دارم هر طور دلم خواست رندگی کنم 

عٖؒشٖؒقٖؒ تٖؒوٖؒ مٖؒاٖؒنٖؒنٖؒـٖؒבٖؒ لٖؒکٖؒـٖؒہٖؒ شٖؒرٖؒاٖؒبٖؒیٖؒسٖؒتٖؒ رٖؒوٖؒےٖؒ پٖؒیٖؒرٖؒاٖؒهٖؒنٖؒ سٖؒـٖؒ؋ٖؒـٖؒیٖؒـٖؒבٖؒمٖؒ کٖؒـٖؒہٖؒ בٖؒیٖؒگٖؒرٖؒ نٖؒمٖؒیٖؒتٖؒوٖؒاٖؒنٖؒمٖؒ بٖؒپٖؒوٖؒشٖؒمٖؒشٖٖؒؒ

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

پیامی که پایین پیامت تازه نوشتم رو هم بخون.... فرهنگ کسور تغییر نکرده ، فرهنگ یک عده اقلیت تغییر کر ...

من مثل شما فکر نمیکنم فرهنگ ۸۰ درصد فرق کرده 

من ترجیح میدم به بچه م سواد رابطه رو یاد بدم تا اینکه بترسونمش از پسرا و دوستی

این کاربر در تاریخ ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ قلبش مرد 💔
تا جایی که به کسی اسیب فیزیکی و روانی نزنم و کسیو بی ابرو نکنم ، حق دارم هر طور دلم خواست رندگی کنم& ...

آره این اوکیه ولی تاپیکای رل و اکس که بیشترشون به رابطه و بعد جدایی هم کشیده شده به چند نفر آسیب میزنه

من خانواده میشناسم که سر همین قضایا والدینشون سکته کردن الآن اینجا به کسی آسیب روانی وارد نشده

باید تو کارامون خیلی خیلی دقت کنیم و اگه اشتباهی میکنیم با افتخار تعریفش نکنیم و تعمیم هم ندیم

آره این اوکیه ولی تاپیکای رل و اکس که بیشترشون به رابطه و بعد جدایی هم کشیده شده به چند نفر آسیب میز ...

صحبت شما مث اینه که من بیام بگم بخاطر اینکه دوستم روزه میگیره و نمیتونم پیشش غذا بخورم اذیتم پس عقیده دوستم اشتباهه

چیزی که از نظر شما اشتباهه از نظر مثلا دوست دیگرمون درسته و سبکه زندگیشه

هر موقع شما  رو مجبور کرد ، میتونین اعتراض کنید 

به امید ازادی 

عٖؒشٖؒقٖؒ تٖؒوٖؒ مٖؒاٖؒنٖؒنٖؒـٖؒבٖؒ لٖؒکٖؒـٖؒہٖؒ شٖؒرٖؒاٖؒبٖؒیٖؒسٖؒتٖؒ رٖؒوٖؒےٖؒ پٖؒیٖؒرٖؒاٖؒهٖؒنٖؒ سٖؒـٖؒ؋ٖؒـٖؒیٖؒـٖؒבٖؒمٖؒ کٖؒـٖؒہٖؒ בٖؒیٖؒگٖؒرٖؒ نٖؒمٖؒیٖؒتٖؒوٖؒاٖؒنٖؒمٖؒ بٖؒپٖؒوٖؒشٖؒمٖؒشٖٖؒؒ
پیامی که پایین پیامت تازه نوشتم رو هم بخون.... فرهنگ کسور تغییر نکرده ، فرهنگ یک عده اقلیت تغییر کر ...

خب نشن ، به من چه ؟

یا بشن ، به من چه ؟

من سبک زندگی و عقاید خودمو دارم 

تا ۱۸ سالگی مواظب بچم خواهم بود و اونقدر بهش اعتماد به نفس میدم که قربانی کودک همسری و رابطه های ابکی نشه 

بعد ۱۸ سالگی خودش میدونه برای خودش چه تصمیمی بهتره 

چون من هر چقدرم تلاش کنم شخصیت کودکم تا ۷ سالکی شکل میگیره ، تا ۱۲ سالگی پرورش داده میشه و تا ۱۸ سالگی یاد میگیره و تا ۲۱ سالگی به بلوغ کامل میرسع 

صحبت شما مث اینه که من بیام بگم بخاطر اینکه دوستم روزه میگیره و نمیتونم پیشش غذا بخورم اذیتم پس عقید ...

یه مستند هس به نام ایکسونامی حتما ببینش البته با دقت و تجزیه و تحلیل

یه مستند هس به نام ایکسونامی حتما ببینش البته با دقت و تجزیه و تحلیل

دیدم 

خاطرات و سبک زندگی ایشون به بحثمون ربط نداره چون مسیر زندگیشو اونجوری انتخاب کرده و از دید خودش اشتباه بوده 

قرار نیست با دوستیای محترمانه و عاشقانه و اخلاقی هممون مثل اون خانوم بشیم 

متاسفانه تو کشور ما جوری جا انداختن که یه دختر یه ذره ازاد تر شد حتما خرابه

صدتا مثلش رو خوندم و دیدم 

همش از کمبود اعتماد به نفس میاد 

اینکه به دخترامون القا میکنیم تو حق انتخاب و خطا نداری ، از پسر کمتری ‌، ابرومون مهمتره و ...

خب نشن ، به من چه ؟ یا بشن ، به من چه ؟ من سبک زندگی و عقاید خودمو دارم  تا ۱۸ سالگی مواظب ب ...

با اون دوست بالاییمون بودم نه شما 

ببین من با توجه به چیزی که از پیرا اطرافم میبینم گفتم ، نه سما رو میشناسم و نه ......

نگاه نود درصد تو دوستی جنسیه (نمیتونم واضح تر بگم )

کودک همسری چیه؟؟؟ کودک همسری مال کی هست.....

بعد رابطه بدون ازدواج از کودک همسری هم بدتره....

‌‌‌

دختر دار شدی حواست باشه یه پسر نیاد الکی بهش بگه عاشقتم و ازش به بهونه عاشقی سو استفاده کنه و اخرشم دستشو بزاره تو پوست گردو.....

افتادن چنین کاری شوخی نیست و منجر به افسردگی و ....

تو خیلی از دخترا میشه 

دیدم  خاطرات و سبک زندگی ایشون به بحثمون ربط نداره چون مسیر زندگیشو اونجوری انتخاب کرده و از د ...

اگه اون مستند با دقت دیدی و دیدگاهت اینه باید بگم بعله شما درست میفرمایید🤐🤐🤐🤐🤐

منظور من عادات بد تو جامعه بود نه صرفا رابطه های دوستی

با اون دوست بالاییمون بودم نه شما  ببین من با توجه به چیزی که از پیرا اطرافم میبینم گفتم ، نه ...

دقیقا من خوب پسرا رو میشناسم 

و دختر دار هم شدم صد در صد تو این کشور نخواهم بود 

اونقدر بهش اعتماد ب نفس میدم که هزار تا حیرون  داشته باشه ولی به هیشکی افتخار نده 

کاری میکنم جوری به عشق باور داشته باشه که تا پسره تاوان نده ، نیم نگاه هم ب پسر نندازه 

تو جامعه ما مشکل شکستن دل دختر و نابودیش نیس ، فقط اینه که یه دختر تا ازدواج دست نخورده باشه وگرنه هزار تا مورد دیدم که دخترو عقد کرده کارشو کرده تو همون عقدم طلاقش داده هیچ ابروشم برده 

اگه اون مستند با دقت دیدی و دیدگاهت اینه باید بگم بعله شما درست میفرمایید🤐🤐🤐🤐🤐 منظور من عادات ...

نظرتون محترمه 

دیدم  خاطرات و سبک زندگی ایشون به بحثمون ربط نداره چون مسیر زندگیشو اونجوری انتخاب کرده و از د ...

آزاد؟؟؟

ازادی این نیست.....

همون شبکه هایی که اینچیا رو اوردن تو فرهنگ یه عده ، اسمش رو هم گزاشتن ازادی برای تسکین همون عده

بلفرض یه دختر وارد رابطه میشه و باکرگیش رو از دست میده و بعد پسره کات میکنه و .....

دختره این خطاش رو چطور میخواد بپوشونه تو اینده  ؟؟

اگه کسی اومد خواستگاریش نمیگه چرا باکره نیستی؟؟(بلفرض که اون دختر فکر میکرده ازدواج میکنه با دوس پسرش و اجازه اینکارو داده)

بعضی خطاهارو نمیشه جبران کرد چه پسر و چه دختر.....

آزاد؟؟؟ ازادی این نیست..... همون شبکه هایی که اینچیا رو اوردن تو فرهنگ یه عده ، اسمش رو هم گ ...

مونده شما ازادی رو چطور برا خودت معنا کنی 

ازادی با بی بند و باری فرق داره 

چرا فکر میکتید منظور من اینه که اره اوکیه با هر کی وارد رابطه بشیم و خودمونو در اختیارش بزاریم ؟؟

منظور من دوستی های محترمانه ، عاشقانه و با سلامت اخلاقی هست که در اون طرفین تفاوتهای همدیگرو میپذیرند و وقتی هیجان اولیه فروکش کرد ، یا تعهد شروع میشه یا جدایی . 

اره پسر حق داره بازجویی کنه ولی دختر حق نداره ؟؟

مونده شما ازادی رو چطور برا خودت معنا کنی  ازادی با بی بند و باری فرق داره  چرا فکر میکت ...

خب دیگه درست میگی ازادی بی بند و باری نیست برعکس چیزی که امروزه پیش بعضیا مد شده....

چرا دخترم حق داره 

همونطور که من انتظار دارم تو اینده با دختری که ازدواج میکنم افتاب مهتاب ندیده باشه.....

خودمم باید همینطور باشم.....

و حرف منم اینه که خیلی ازین پسرا دختر باز اخرش میرن با یه دختری که با هیچکی نبوده ازدواج میکنن(بر اساس تاپیکا همینجا میگم ) 

و حرف منم اینه نباید یه دختر خودش رو در اختیار چنین پسری قرار بده....

2706