2733
2734

از سرشب اینطور شدم

یه مطلبی خوندم که ایران رسما ۲۰ساله دیگه تمام منابع آبیش تموم میشه و وارد فاز قحطی شدید میشه

خیلی نگرانم

و اینم میدونم که هدررفت آب تو بخش کشاورزی صورت میگیره نه آب شهری!

کاشکی  هرکس به نوبه خود سعی کنه صرفه جویی کنه و آبو الکی هدر نده!

تمام ذهنم مشغول این قضیه شده بچه ها😭

اللهم عجل لولیک الفرج

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس .

عزیزم الان ۲۰ ساله که دارن میگن ایران ۲۰ سال دیگه آبش تموم میشه.

امسال که بارون خدا رو شکر خیلی خوب بود. الکی نگران نباش

میخوای حرص بخوری بگو بهت موضوع خوب بدم 

انسان بین ۱۷ تا ۲۲،۳ سالگی در ساده لوح ترین ورژن خودشه. فکر می کنه همه چیز رو میدونه، مرکز دانایی جهانه، می تونه دنیا رو تغییر بده و همه بزرگترهایی که شبیه اون فکر نمیکنن، احمق و کم هوشن؛ و هیچ ایده ای نداره از اینکه زمان قراره چقدر متواضع و فروتنش کنه در مورد دانایی و قدرتش.
2731
عزیزم الان ۲۰ ساله که دارن میگن ایران ۲۰ سال دیگه آبش تموم میشه. امسال که بارون خدا رو شکر خیلی خوب ...

اخه برف و باران که زیاده ولی کنترل و مدیریت نیست.

نهایت بارندگی ها میره پشت سد که اونم تا سال بعد نصفش تبخیر میشه!

اللهم عجل لولیک الفرج
اخه برف و باران که زیاده ولی کنترل و مدیریت نیست. نهایت بارندگی ها میره پشت سد که اونم تا سال بعد ن ...

اتفاقا همین سد ها خودشون عامل تغییر و تخریب اکوسیستم هستن

انسان بین ۱۷ تا ۲۲،۳ سالگی در ساده لوح ترین ورژن خودشه. فکر می کنه همه چیز رو میدونه، مرکز دانایی جهانه، می تونه دنیا رو تغییر بده و همه بزرگترهایی که شبیه اون فکر نمیکنن، احمق و کم هوشن؛ و هیچ ایده ای نداره از اینکه زمان قراره چقدر متواضع و فروتنش کنه در مورد دانایی و قدرتش.

اره کم آبی هست

ولی موضوع اینه که همیشه ایران کشور کم آبی بوده

حتی از زمان های قدیم هم این بوده منتها مصرف ابشون درست بوده برای همین هم تا الان ما دچار بحران های خیلی خیلی جدی نشدیم 

البته که بحران الان هم جدی هست 

منتها طبق تحقیقات اگر همه ی ما توی زندگیمون فقط 25 درصد آب روزانه صرفه جویی کنیم میتونیم از این بحران هم عبور کنیم

با استرس کاری درست نمیشه برای صرفه جویی توی زندگی خودتون برنامه بریزید بعد هم یه لیست از کار های که میتونید راجب صرفه جویی آب و اطلاع رسانی و تاثیر گذاری روی مردم بشید تهیه کنید 

مثلا میتونید اولین بلاگر صرفه جویی آب باشید توی اینستاگرام یا مقاله های انگلیسی در باره ی کم آبی و درست مصرف کردن آب ترجمه کنید و اون هارو توضیح بدید و توی کانال تلگرام و یوتوب یا یه صفحه اینستا به اشتراک بزارید 

کلی کار فرهنگی میتونید انجام بدید 

اگه از این وضع موجود واقعا ناراحت هستید پس یه عهد نامه برای خودتون بنویسید که هر طور شده توی این راه تسلیم نمی‌شید 

حداقل به خاطر بچه هامون 

بیاید آینده رو تغییر بدیم