2752
2734
نه کارمایی وجود داره نه عدالتی نه دلیل برا اتفاقایی که برامون میفته  همه چیز مثل یه بازی و همه ...

این بازی برای یه نفر معادل میشه چندین سااال غم و سختی و صبر برای روزی که زندگی روی خوش بهش نشون بده

....

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس

الان یه فیلم دیدم نوزادی که از مادر معتاد متولد شده بود  چقد زجر میکشید چون بدنش به اون‌مواد  احتیاج داشت  و بهش مورفین میزدن در دوز مشخص تا آروم بشه 

واقعا فرق این نوزاد با نوزادی که از مادر سالم متولد میشه و تو ناز و نعمت بزرگ میشه چیه؟؟؟؟؟این کجاش عدالته؟

هر چه اید به سرم  باز بگویم گذرد                                     حیف ازین عمر     که با می گذرد، می‌گذرد    💔💔
یعنی چی 

شعره نشنیدی

حیوونا آفریده های زیبای خدا هستن که همیشه میشه ازشون یاد گرفت میشه باهاشون شاد شد منم یه گربه ملوس دارم اما خب یه بار که تاپیک زدم گفتن تو این سایت تاپیک زدن ازشون ممنوعه بخاطر مغایرت با فرزندآوری😐اولا که تضادی نداره دوما همه قرار نیست زیاد بچه بیارن😑 یه بار تو تلویزیون یه زیرنویس خوندم که تک فرزندها احساس تنهایی و افسردگی و ... دارن لطفا حداقل نگید بخاطر کمبود نیروی کار بچه بیاریم ! یا اگه یک بچه بیاریم متهم بشیم به خودخواهی ! همه اینا رو نوشتم که بگم بچه نعمته ولی برای پدر و مادری که عاشق هم باشن اعصاب فرزندداری رو داشته باشن و در کنارش امکانات مادی نه اینکه توی چهل سالگی مستاجر باشن و هر سال بخوان دلهره داشته باشن که چقدر به اجاره بها اضافه شده.. من وقتی میبینم پسر شش ساله دور میدون اصلی شهرم با یه ترازو میشینه وقتی صدای موتوریای زباله گرد که میان سراغ سطل آشغال نزدیک خونمون میشنوم وقتی ماشین یه معلم پرایده و ماشین یه بلاگر پرادو وقتی مشکلات خودمو میبینم و احتمال میدم برای بچم دو برابر بشه همینا روی تصمیم من برای تعداد فرزندی که بیارم تاثیر میزاره با صد میلیون هم چیزی حل نمیشه .. من نمیگم ما هم استعمارگر بشیم تا اقتصادمون مثل امریکا و اروپا بشه چون ما همین منابع طبیعی خودمون به باد ندیم خیلیه😄.  اما اون بچه رو زن میاره همون زنی که اینجا هر روز داره از مشکلاتش میگه ولی کسی نیست که بهش گوش کنه و وقتی خواست سقط کنه یه نفر پیدا میشه که بگه سقط برای سلامتیش بده ! بنظر من این سیاست به فرزندآوری ضربه بیشتری میزنه تا سگ و گربه😁

انگار اون خوشبختی و بدبختی باهاشون زاییده میشه. اطرافم‌میبینم‌ ادمایی رو دست به خاکستر میزنن طلا میشه. از در و دیوار براشون عشق و خیر و برکت و شادی میباره. امکان نداره چیزی رو بخوان و نشه. حتی چیزایی که تصادفی ان و هیچ تلاش و زحمتی درشون اثر نداره. هر چی بخوان همونه. و از طرف دیگه یکی توو خونواده ی خودش محرومیت و تلخی کشیده و دیده بعد از ازدواج و بچه دار شدنشم‌این بدبیاریا ادمه داره.  خیلی عجیبه

دست خدا درد نکنه بچه یک ساله رو با مرگ از گرسنگی امتحان میکنه 

من وسیله امتحان خودم خانوادم خواهرم برادرم بچه ام همسرم دوستم اشناهام هستم 

دایره خلقت بیشتر از اون چیزی تو فکر میکنی منظمه

یکی با بیماری یکی بانداری یکی باغربت یکی با دارایی غنا زیبایی 

من وتو باید تسلیم باشیم این مسلمان بودنه از تسلیم میاد

دست خدا درد نکنه بچه یک ساله رو با مرگ از گرسنگی امتحان میکنه 

گلی ببین ی شخص جونی خیلی آدم خوبیه و میمیره همه میگن چرا این اینقدر خوب بود خدا جوون مرگش کرد اینو خدا میگ میبرم پیش خودم تا هزاران برابر دنیا بهش خوبی بدم تو اون دنیا 

و ی شخص جوون دیگ ای آدم بدیه میمیره خدا میگ میبرم ک جزای اعمالشو پس بده خداوند خییلی مهربونه و همه کاراش حکمت و تدبیر داره مثل ما نیس از رو احساس کاری انجام بده 

اون بچه کوچیک هم راحت شده  

ب هیچ وجه درخواست دوستی نمی‌پذیرم 👿 کاربری دست دو نفره 👭 ... هر بژی کورد 
این بازی برای یه نفر معادل میشه چندین سااال غم و سختی و صبر برای روزی که زندگی روی خوش بهش نشون بده

برای همینه که فقط خودت میتونی خودتو ببری بالا و به آرزوهات برسی 

دعا و آرزو و آه و ناله و نفرین وقت هدر دادنه  همشون بی تاثیرن

زیاد به مردم اهمیت نده نه حرفاشون نه نظراتشون و قضاوتاشون 

فقط خودت و خودت و خودت 

یه عمر اجباری هست که همه چیزش اجباریه ولی تا حدودی متونی مسیر زندگیتو خودت تعیین کنی

نا عادلانه و آزار دهندست ولی همینه که هست باید باهاش کنار بیایم

این نظر شخصی منه.این که روح از ابتدای خلقت وارد مراحلی میشه و در هر مرحله با گذشت از مسائل به کمال میرسه و تصفیه میشه .یکی از اون مراحل زندگی زمینی هست که ممکنه این برا بعضی ها خیلی سخت یا راحت باشه .روح با پشت سر گذاشتن مصائب به کمال می رسد و در آخرین مرحله به ذات اقدس خدا نزدیک تر میشه و به کمال می رسه ما فقط یکی از مراحل رو یادمونه اونم همون مرحله هست که الان داریم زندگیش میکنیم .ممکنه درجه دشواری مراحل کمال با هم فرق کنه