2733
2734
من کلم پلو ندوست میشه دستور پخت غذای محلیتون رو بگید

بلدش نیستم واقعا🥲 ولی فک کنم سرچ کنی دفینه مرغ جنوبی میاد دستور پختش ، زرده و یکمی شفتس 

دخت بندرم😌 دخت بندر نازه والا همگی بگید ماشالله💎 زلفای حنایی داره تو نگاش چه حالی داره💃💃 ناشناسم         https://harfeto.timefriend.net/17126777991506        یه خراب خانمی هست هرچندمدت میاد تو ناشناسم هرچی لایق خودشه مینویسه! خواستم بگم من که برام اهمیتی نداره! ولی تو که ماتحتت سوخته، جرئت داری با کاربری اصلیت بیا، ریپلای کن تا وسط همین سایت جرت بدم شورتتو پرچم کنم نشونت بدم کی خرابه ننه تایلندی 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

ماهم بلدرچین زیاد میخوریم  شما چطور درست میکنید

یکم تو اب جوشوندم تا بوی زخم نده و ابش رو خالی کردم  بعد هم با دو تا پیاز و ادویه و یکم سیب زمینی و یه کم فلفل دلمه تفت دادم و گذاشتم بپزه، اخر سرم یکم رب زدم، جات خالی خوشمزه شده بود 

میشه دستورشو بگی اگه زحمتی نیس

باشه عزیزم همونطور که گفتم دستورای متفاوتی داره اما برای شهر ما اینطوریه 

مواد لازم (مقدار مواد دستم نیست دقیق شما میتونی کم و زیادش کنی) پیمانه ای که در نظر گرفتم یه استکان کوچیک هست برای ۳ نفر میشه 

برنج نیم دانه ۱ پیمانه

بلغور جو ۱ پیمانه (خیلیا فقط با بلغور جو یا فقط با برنج نیمدانه درست میکنن من هر دورو میزیزم حتی گاهی وقتا جو پرک میریزم میزان برنج و بلغور جو باید برابر باشه)

عدس نصف پیمانه

ماش نصف پیمانه

لوبیا پخته ۱ پیمانه

نخود پخته نصف پیمانه

سبزی آش خورد شده مقداری( سبزیش نباید خیلی زیاد باشه نبایدم کم ..من چشمی میریزم)

دوغ چشمی میریزم هر چقدر لازم باشه کم کم میریزم تا به میزان دلخواهم برسه اگر دوغ کمی ترش باشه خیلی آش خوشمزه تر میشه البته سلیقه ایه

(ما یکسری سبزیجات کوهی داریم که اونا رو هم اگر باشه میریزیم اگر نبود همین سبزی آش کافیه حتی گاهی وقتا فقط اسفناج میریزم)

کره کمی

نمک به مقدار لازم

فلفل زردچوبه به مقدار لازم

پیاز ۱ بزرگ

نعنا دو قاشق غذا خوری

برنج و بلغور و عدس و ماش رو از شب قبلش خیس بده 

لوبیا و نخود هم پخته باشه از قبل 

بعد برنج و بلغور جو و عدس و ماش و سبزی آش رو به همراه کمی نمک و کمی کره و آب بذار تا با حرارت کم بپزه جوری که ابش خیلی کم بشه فقط مواظب باش ته نگیره

بعد که پخت لوبیا و نخود پخته رو هم بریز و بعد دوغ رو باید اضافه کنی فقط میزان دوغ رو نمیدونم بگم چقدر باید چشمی بریزی جوری که آشت یک دست بشه مواظب باش نکته ای که هست اینه که وقتی دوغ رو ریختی دیگه باید مرتب هم بزنی تا به جوش بیاد اگر هم نزنی دوغ توی آش ریزه ریزه میشه و بد شکل میشه دوغ رو کم کم اضافه کن مرتب هم بزن یعنی همین که دوغ میریزی با اون دستت هم بزن... تاکید میکنم مرتب هم بزن تا به جوش بیاد بعد که جوش آمد دیگه نیازی به هم زدن نیست و بذار با حرارت کم بجوشه 

توی همین فرصت یه پیاز خورد کن و سرخ کن بعد نعنا بزن و کمی زردچوبه و فلفل ...زرد چوبه یکم بیشتر بزن که رنگ خوبی بده به آش 

بعد که آماده شد اینو بریز تو آش خوب هم بزن تا قشنگ مخلوط بشه بعد نمکشم اندازه کن یه ده دقیفه یک ربع بذار با حرارت کم بجوشه و آش آماده ست 

نباید خیلی کم اب باشه نباید خیلی شل و ول باشه یه حد متوسط باید باشه 

میتونی عکس آش رو هم سرچ کنی که تا حدودی متوجه بشی چقدر باید دوغ بریزی دوغ نباید کم باشه چون اصلا طعم نمیده به غذا و زیادم نباید باشه چون شل و ول میشه

امیدوارم خوب توضیح داده باشم🥰