2752
2734
عنوان

یک سوال خنده دار درباره دم کردن چایی.

| مشاهده متن کامل بحث + 967 بازدید | 63 پست

بیست دقیقه ؟؟؟؟

شاید چای ایرانی هست چون چای ایرانی را باید بذاری خوب دم بکشه وگرنه رنگ و عطر نداره

من کلا هر سری چای را با یه چاشنی کنارش دم میکنم هل دارچین گل محمدی بهار نارنج الان که یاس خونه گل داره با یاس عالی میشه

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

امکان نداره کسی بیاد خونه ما نمرسه چاییتون چیه انقدر میچسبه به ادم

چایی هشک رو بااب سرد اب میکشم یکبار بعد اب جوش میریزم سرشمیزارم با شعله کم روی کتری دم و روش یه دستمال نمدار میندازم ده دقیقه یک ربع میمونه هم خوب رنگ میده هم خوش عطر نیشه گاهی یه هل هم میندازم توش هرجا بریم برگردیم شوهرم میگه چایی اونا مزه نداد چایی دم کن 

“سیگار کشیدن نشونه‌ی بزرگ شدن نیست، گل کشیدن تفریح نیست، بد دهنی بانمک نیست، خریت شجاعت نیست، بی قانونی زرنگی نیست، هرکی فالورش زیاده آدم حسابی نیست، هرزگی افتخار نیست، ولنگاری آزادی نیست، دین ابزار کاسبی نیست، هر مزخرفی تولید محتوا نیست، رویا فروشی کارآفرینی نیست، هر حرف قشنگ و جذابی درست نیست” و به نظرم کوتاه مختصر مفید؛ ۹۹٪ آدما و چیزا سر جای خودشون نیستن...!🦋ماکه پروانه خواهیم شد بگذار دنیا هرچه میخواهد پیله کند🦋(استاد قنادی و عاشق آشپزی) 

چای ایرانی زیر ۲۰ دیقه دم نمیکشه

نفری یک پیمونه هم چای باید دم بشه که رنگ و طعم بده

چای هندی نه مثلا سه نفر هم با یه پیمونه پر میشه چایی داد

بستگی به چای ای داره که شما مصرف میکنی

و اینکه حالت جوشیده رو من نفهمیدم یعنی چی

چایی باید بجوشه دیگه

https://abzarek.ir/service-p/msg/1893595
همه ی چای ها زمان دم کشیدنش ۱۰دقیقه اس....بجز چای بهاره لاهیجان.که باید ۴۵دقیقه دم بکشه...(چون بزرگه ...

چه جالب. نمیدونستم. عطر و طعمش چطوره؟ 

🇵🇸وای به روزی که ببارد سجیل🚀🚀🚀 مهم اینه خدا با ماست💪💪💪من مامان شاد و پرانرژی چهار تا دسته گلم(بگو ماشاالله).... اگه سؤالی در زمینه بارداری، همسرداری و بچه داری داشتین خوشحال میشم کمکتون کنم.....
همه جا میگن ۲۰دقیقه باید دم بکشه شما خودت چند دقیقه میزاری؟

من تقریباده دقیقه حالا تا ۱۵ دقیقه

یه مدل چایی بود چایی ایرانی بود فک کنم دوستم دم میکرد... تو قوری که جایی و ابجوش و ریخت..بیست دقیقه دورش مارچه نخی میپیجید و میذاشت کنار کتری ... 

دستمال نمدار رو کجا و چه موقع میذاری؟

بعد دم کردن چایی و گذاشتن قوری روی کتری یه دستمال حوله ای کوچیک نمدار میکشم روی قوری 

“سیگار کشیدن نشونه‌ی بزرگ شدن نیست، گل کشیدن تفریح نیست، بد دهنی بانمک نیست، خریت شجاعت نیست، بی قانونی زرنگی نیست، هرکی فالورش زیاده آدم حسابی نیست، هرزگی افتخار نیست، ولنگاری آزادی نیست، دین ابزار کاسبی نیست، هر مزخرفی تولید محتوا نیست، رویا فروشی کارآفرینی نیست، هر حرف قشنگ و جذابی درست نیست” و به نظرم کوتاه مختصر مفید؛ ۹۹٪ آدما و چیزا سر جای خودشون نیستن...!🦋ماکه پروانه خواهیم شد بگذار دنیا هرچه میخواهد پیله کند🦋(استاد قنادی و عاشق آشپزی) 
چه جالب. نمیدونستم. عطر و طعمش چطوره؟ 

خوبه...کسی که چای خور باشه..بیشتر از خارجی.میپسنده....البته من چای خور نیستم.بیشتر قهوه میخورم....ولی واسه مهمون.معمولا داخل همون بهاره.زمستون ها دارچین میریزم...تابستونی اگه کسی چای بخواد...گل محمدی یا دونه ها.......چای به هم عالیه...اگه کم خونی داری...اینو استفاده کن...کلن میگن خانم های که چای زیاد میخورن زودتر پیر میشن...

تا وقتی خدا هست،ریشه ی هیچ آرزویی خشک نمیشه
2706