2752
2739

هم اکنون که این توصیه نامه رو مینویسم ۲۷ سالمه 

از ۱۸ سالگی درک کردم که پدرم سم خالصه و رو دستش نیست :) و به مدت ۹ سال سم به روح و روان من تزریق کرد.

تمام این ۹ سال سعی کردم باهاش مبارزه کنم، جوابشو بدم و تو دعوا کم نیارم، تغییرش بدم و .... اما نه تنها فایده ای نداشت بلکه بدتر هم می‌شد و در نهایت فشار عصبی بگو مگو ها دوباره متوجه من میشد.

۶ ماه پیش نقطه عطفی برای من بود و تونستم بعد از اینهمه سال جلوی آسیبی که بهم وارد میشه رو بگیرم...(باهاش برای همیشه قهر کردم و دل از مهرش کندم)

الف) تایید طلبی رو از شخصیت خودم حذف کردم و دیگه اهمیت نمیدادم اگه منو تایید نکنه یا زیر سوال ببره یا منو تحقیر کنه! مهم اینه "من"خودم رو قبول دارم.

ب)دیگه پذیرفتم سطح شعور و حرف زدنش در همین حده( کلا همه چیشو پذیرفتم)، پس دیگه سعی نمیکنم تغییرش بدم، چون بیهوده س و به جاش روی بالا بردن سطح شعور خودم کار میکنم :)

ج) مهم ترین نکته: دیگه یک کلمه هم باهاش صحبت نمیکنم... (شاید توی این شش ماه درکل در حد ۱ دقیقه باهاش حرف زده باشم که اونم واااااااااااجب بوده) حتی  اصلا تو چشماش دیگه نگاه نمیکنم که مثل قدیم با نگاه تحقیر آمیزش نتونه دل آرزده ام کنه(در واقع به هر شکلی نادیده گرفتمش و میزان مصاحبت با ایشون رو به صفر رسوندم)، حتی سر سفره هم باهاش نمیشینم، اگه برم تو اتاقم درشو قفل میکنم که نیاد و بخواد آزارم بده و ...

ه) یه کار پاره وقت پیدا کردم که ساعت کمتری توی خونه باشم و یه پارتنر حامی هم پیدا کردم که چشمم به آیندمون روشنه.

در کل ایشون رو پذیرفتم و هیچگونه انتظاری (چه مالی، چه عاطفی و ...) ازش ندارم، و میزان مصاحبت و هم نشینی رو به صفر رسوندم. و بیشتر از قبل به خودم و توانمندی هام باور دارم. و دیگه اصلا به این آدم فکر نمیکنم و اجازه نمیدم حتی گوشه ای از ذهنم رو مشغول کنه. 

منکه جواب گرفتم. شما هم امتحان کنید.

پشتت به پارتنرت گرم نباشه فقط. به نظرم تنها اشتباه کل متنت همینه

اگه از ظاهر کسی ایراد گرفتم/ بهش توهین کردم/ سلیقه‌شو زیر سوال بردم و... به خاطر اینه که خودش چنین چیزی خواسته. وقتی تاپیک می‌زنید یعنی : لطفا نظر خودتون رو بیان کنید. این یعنی هر نظری باشه می‌پذیرم. اگر غیر از اینه لطفا توی توضیحات ذکر کنید که فقط هر چی میگید رو تایید کنم.

رلته یا پارتنرته؟

این دوتا فدق دارن

نه که خیلی خوش گذشت قراره جهنمم بریم 🚶‍♀️زندگی من انقدر پرایوته که اگه چیزی راجبم بفهمی میدونم دقیقا کی و کجا بهت گفته :)...ببخش تا روح پاک و ارومی داشته باشی نزار سیاهی دنیا روی قلبت لکه بندازه ..کاربری پنجممه 😑🤦‍♀️

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731

خب منم مثل توام منم از ۱۸ سالگی همین کارارو کردم حتی از نظر فیزیکی هم ازش فرار کردم الانم همینه نه ارتباط کلامی نه چشمی ولی میدونی چیه گاهی یه حرف یه قسمتی از یه فیلم دیدن یه پدر خوب خاطراتو جوری زنده میکنه که به فروپاشی روانی میرسی نمیدونم این کی تموم میشه الان سی سالمه ۱۲ ساله که حتی زیاد نمیبینمش ولی گاهی همه ی درد و رنج سالهای قبلش به آدم هجوم میاره....

خب منم مثل توام منم از ۱۸ سالگی همین کارارو کردم حتی از نظر فیزیکی هم ازش فرار کردم الانم همینه نه ا ...

ازدواج کردین؟

اگر روزی از خاورمیانه پرسیدند بگو خاکی بود که افغانش به ایران می‌گریخت ایرانی اش به ترکیه ، ترکش به سرزمین سبز ها و بور ها ....که رفتن های ما هجرت نبود گریز بود ، سفر نکردیم کوچانده شدیم ، بگو از مرگ به آوارگی پناهنده شدیم.از خفت به بی وطنی!