2752
2734
فارس بوشهر بخشی از خوزستان و کلا جنوب غربی ایران 

فکر می کنم سوالم رو واضح نگفتم 

دختر خانوم اهل کجاست؟ 

💚تاپیک صلوات به نیت سلامتی امام زمان شنیدم امام رضا مریضارو شفا میده💚شنیدم پنجره فولاد رضا برات کربلا میده💚 شنیدم که ضامن آهو شدی امام رضا💚میشه ضامن منم بشی پیش خدا💚 شنیدم هرکی بره زیارت امام رضابرادیدنش میاد سه جا غریب الغربا💚برا بار اولی سر پل صراط میاد💚دومی وقتیه که نامه ی تو برات میاد💚بار سوم که میخاد آقا به دادت برسه💚وقتی که ملک میاد تا به حسابت برسه💚من قیزیمادونیایام😍قیزیم منه دونیا دی😍الله بیزی آییرما😍بو قیز منه سودا دی😍من تورک قیزام آسانا😍منیم آنام زهرا دی😍عشقی منه اورگددی😍قلبیم اونا شیدا دی😍♥ آبجی سادات خودمی💚khoday_mer3p 💚با یه صلوات آمین بگو خواهرگلم.خدایا هرکی چشمش به این امضا افتاد همون لحظه دلشو شاد کن.اگه دختره یه بخت خوب نصیبش کن.اگه منتظره دامنشو سبز کن.اگه غصه داره خدایا به بزرگیت قسمت میدم ارامشی از جنس خودت نصیبش کن.اگه مستاجره صاحب خونش کن.اگه با شوهرش مشکل داره دلشونو به هم رضا کن.خدایا خیلی از دوستام ناراحتی هایی دارن که نمیتونن بیان کنن اونا فقط تورو دارن جوری به خودت نزدیکشون کن که ناراحتیشونو فراموش کنن.اللهم صل علی محمد وال محمد و عجل فرجهم.brave 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، 

خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، 

خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

فکر می کنم سوالم رو واضح نگفتم  دختر خانوم اهل کجاست؟

کلا قشقایی ها اکثرا بین فارس و بوشهر و خوزستان زمستون تابستون جابه جا میشن اونای هم که کار دارن یکجان . فارس 

کاربر آقا کاربر آقا کاربر آقا کاربر آقا کاربر آقا کاربر آقا
2731
بوشهر ترک قشقایی داره؟؟

یکم البته بیشتر آذری داره از نظر ترک تا قشقایی . کلا بوشهر مهاجر زیاد داره به خاطر کار و همینطور فارس 

بوشهر ترک قشقایی داره؟؟

پیرو سوالت، عزيزم قشقایی ها توی جنگ بوشهری ها با انگليسی ها شرکت داشتند 

💚تاپیک صلوات به نیت سلامتی امام زمان شنیدم امام رضا مریضارو شفا میده💚شنیدم پنجره فولاد رضا برات کربلا میده💚 شنیدم که ضامن آهو شدی امام رضا💚میشه ضامن منم بشی پیش خدا💚 شنیدم هرکی بره زیارت امام رضابرادیدنش میاد سه جا غریب الغربا💚برا بار اولی سر پل صراط میاد💚دومی وقتیه که نامه ی تو برات میاد💚بار سوم که میخاد آقا به دادت برسه💚وقتی که ملک میاد تا به حسابت برسه💚من قیزیمادونیایام😍قیزیم منه دونیا دی😍الله بیزی آییرما😍بو قیز منه سودا دی😍من تورک قیزام آسانا😍منیم آنام زهرا دی😍عشقی منه اورگددی😍قلبیم اونا شیدا دی😍♥ آبجی سادات خودمی💚khoday_mer3p 💚با یه صلوات آمین بگو خواهرگلم.خدایا هرکی چشمش به این امضا افتاد همون لحظه دلشو شاد کن.اگه دختره یه بخت خوب نصیبش کن.اگه منتظره دامنشو سبز کن.اگه غصه داره خدایا به بزرگیت قسمت میدم ارامشی از جنس خودت نصیبش کن.اگه مستاجره صاحب خونش کن.اگه با شوهرش مشکل داره دلشونو به هم رضا کن.خدایا خیلی از دوستام ناراحتی هایی دارن که نمیتونن بیان کنن اونا فقط تورو دارن جوری به خودت نزدیکشون کن که ناراحتیشونو فراموش کنن.اللهم صل علی محمد وال محمد و عجل فرجهم.brave 

ببینید برادر من اصلا قصد بی احترامی به هیچ قومیتی ندارم 

و اینجا هر کس کامنتی می‌ذاره طبق تجارب خودش هست چون سوال پرسیدید من هم طبق مواردی که دیدم دیدگاهم عرض میکنم 

حدود ده نفر از اقوام خودم خانم هاشون تورک قشقایی هستند 

خانم های زیبا و خوش قد و بالا هستند اما هیچ کدوم

درکی از دخل و خرج زندگی و وقت گذاشتن برای فرزند ندارند 

یعنی خودشون اولویت اول تا آخر زندگی هستند 

در دشوار ترین شرایط هم خواسته هاشون باید اجرا بشه 

و افرادی کاملا بی خیال و فارغ از مشکلات و مسائل زندگی هستند  

باز هم تاکید میکنم این نظریه من کلی نبود 

اما پدرو مادر همسر خدابیامرز من هم قشقایی بودند و کل طایفه اونا به همین صورت بودن 

کاربران محترم:زمانی که تاپیک میزنم یعنی انتظار هر نوع اظهار نظری را دارم ،پس مشکلی با انتقادشما ندارم در صورتی که ادب کلامتون در تاپیکم رعایت بشه . ،،،،اما زمانی  که در تاپیک کاربران دیگه اظهار نظر دارم هرچند که تبادل نظر هست ، پاسخی که میذارم برای استارتر اون تاپیک هست اگر از کامنتم خوشتون اومد و ریپلای کردین خوشحال میشم اما اگر مطابق میلتون نبود لطف کنید بگذرید  چون چیزی که من کامنت گذاشتم دیدگاه من بوده و نسبت به منطق خودم پاسخ دادم پس تنها استارتر اون تاپیک حق انتقاد از کامنتم را دارند  در صورتی که صحبتم تضاد داشته باشد با عنوانشون اگر پاسخی از جانب من دریافت نکردین  دلیل بر این نیست که حق با شماست                                       ممنون از فهم و شعور شما 🤍
بیشتر قشقایی ها استان فارس هستن جهرم قیرکارزین فیروزآبادو...... 

آره نود درصدشون ولی اوتای که ییلاق قشلاق میکنن معمولا زمستون میان جنوب تر نسبت به فارس که گرم تره 

بیشتر قشقایی ها استان فارس هستن جهرم قیرکارزین فیروزآبادو...... 

استان چهار محال و بختیاری قشقایی زیاد داره 

بعضی روستاها کلا قشقایی هستند 

پیرو سوالت، عزيزم قشقایی ها توی جنگ بوشهری ها با انگليسی ها شرکت داشتند 

اینو دیگه نمی‌دونم همیناروهم امشب سر سرچ فهمیدم وگرنه همینارو هم تا دوشاعت پیش نمی دونستم 

2706