2733
2734
میدونم اما وقتی ببینم همه چیز داره طبق یه روال خاص پیش میره فرار میکنم به کارای چرت و پرت رجوع میبرم ...

این یه چیز طبیعیه. تصمیم به تغییر اولویت یه کار مهم با یه کار بدردنخور. کارای ارزشمند سختن، انرژی زیاد میخوان، چالش دارن. مغز ما برای پیشرفت ما ساخته نشده، با ایجاد حس بد نسبت کارهای سخت میخواد انرژی کمتری مصرف کنه، بهینه‌تر باشه.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

خب برنامه ای که مینویسی نباید سنگین باشه برات چون مغزت پس میزنه

یه دفترچه بردار بعد مثلا با تعداد کم شروع کن مثلا سه تا کاری که دوست داری انجام بدی اون روز رو بنویس بعد وقتی انجام دادی تیک بزن بعد رفته رفته زیاد کن اون موارد رو پس به هیچ وجه برنامه سنگین ننویس اصلا بیا با دوتا مورد شروع کن برای شروع عالیه

برای اهمال کاری هم از قانون ۵ ثانیه استفاده کن یعنی میگی من ۵ ثانیه زمان دارم تا بلند شم اون کارو انجام بدم تو ذهنت می‌شماریم و یه دفعه بلند میشی که انجام بدی

میتونی وقتی برنامت رو کامل انجام دادی برای خودت جایزه در نظر بگیری مثلا خوراکی که دوست داری بخوری یا نمی دونم فیلم مورد علاقت ببینی

کتاب اثر مرکب هم خوبه میتونی بخونی

و درآخر سم زدایی دپامین هم انجام بدی

2731
میدونم اما وقتی ببینم همه چیز داره طبق یه روال خاص پیش میره فرار میکنم به کارای چرت و پرت رجوع میبرم ...

..اهدافی رو که داری بنویس

..اولویت ها رو مشخص کن

..از چیزهایی که تو رو به اهدافت نمی رسونند چشم پوشی کن

..کارهایی که میگی چرت و پرت هستند رو به چشم ساعت تفریح و فراغت بهش نگاه کن این رو هم توی برنامه بگنجون

..هر کاری و تفریحی تایم باید داشته باشه بعد از تمومش شدن تایمش باید رهاش کنی

..برنامه باید منعطف باشه صددرصد روزها یا تمام ساعات روز رو نباید کامل فیکس کنی

..یک روز در هفته برای رسیدگی به کارهای شخصی مثل مرتب کردن وسایل و آماده کردن لباس ها وآرایشگاه رفتن ووو قرار بده

..برنامه نباید با اهداف زیاد شلوغ باشه اول به هدف اصلی که ما رو به استقلال می رسونه باید اهمیت بدیم

.. کارهایی که هر روز باید تکرار بشن رو روی برگه های کوچیک بنویس زمان براش بذار مثلا صبح این کار باید انجام بشه ظهر این کار عصر .. شب .. این برگه ها رو روی دیوار یا پشت در کمد بچسبون

.. گاهی کارهایی پیش میاد که توی برنامه ما نبوده یه برگه روی میزت داشته باش شب قبل یا صبح کارهایی که اون روز باید انجام بدی رو یادداشت کن این خیلی کمک میکنه در روز سریع به کارها برسیم 

.. در روز بعد از هر کاری که تموم شد یه زمان استراحت به خودت بده.. در طول ماه هم یه گردش خودت رو مهمون کن

کتاب «اثر مرکب» نوشته دارن هاردی هم خیلی عالیه. کمتر از 200 صفحه آهسته اما پیوسته و بادقت بخونش 

حسبی الله لا اله الا هو علیه توکلت و هو رب العرش العظیم